Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2023 » Spalio » 11

Ar naujas fizikos dėsnis gali patvirtinti mintį, kad gyvename kompiuterinėje simuliacijoje?

kad gyvename kompiuterinėje simuliacijoje?

Portsmuto universiteto (University of Portsmouth) fizikas ištyrė, ar naujas fizikos dėsnis galėtų patvirtinti daug diskusijų keliančią teoriją, kad mes esame tiesiog pažangaus virtualaus pasaulio veikėjai.

Simuliuojamos visatos hipotezė teigia, kad tai, ką žmonės patiria, iš tikrųjų yra dirbtinė realybė, panaši į kompiuterinę simuliaciją, kurioje jie patys yra konstruktai.

Ši teorija populiari tarp daugelio žinomų žmonių, įskaitant Eloną Muską, ir mokslo šakoje, vadinamoje informacijos fizika, kuri teigia, kad fizinė tikrovė iš esmės yra sudaryta iš informacijos bitų.

Dr. Melvinas Vopsonas (Melvin Vopson) anksčiau paskelbė tyrimų, kuriuose teigiama, kad informacija turi masę ir kad visos elementariosios dalelės - mažiausios žinomos visatos sudedamosios dalys - saugo informaciją apie save, panašiai kaip žmonės turi DNR.

2022 m. jis atrado naują fizikos dėsnį, pagal kurį galima numatyti genetines mutacijas organizmuose, įskaitant virusus, ir padėti spręsti apie galimas jų pasekmes.

Jis pagrįstas antruoju termodinamikos dėsniu, kuris nustato, kad entropija - netvarkos matas izoliuotoje sistemoje - gali tik didėti arba išlikti tokia pati.

Dr. Vopsonas tikėjosi, kad entropija informacinėse sistemose laikui bėgant taip pat didės, tačiau ištyręs šių sistemų evoliuciją suprato, kad ji išlieka pastovi arba mažėja. Tuomet jis nustatė antrąjį informacijos dinamikos, arba infodinamikos, dėsnį, kuris gali turėti didelės įtakos genetikos tyrimams ir evoliucijos teorijai.


Kreditas: Portsmuto universitetas

Naujame straipsnyje, paskelbtame žurnale "AIP Advances", nagrinėjama naujojo dėsnio mokslinė reikšmė daugeliui kitų fizikinių sistemų ir aplinkų, įskaitant biologiją, atomo fiziką ir kosmologiją.

Universiteto Matematikos ir fizikos mokyklos daktaras Vopsonas sakė: "Jau tada žinojau, kad šis atradimas turės toli siekiančių pasekmių įvairioms mokslo disciplinoms.

"Toliau norėjau išbandyti šį dėsnį ir pažiūrėti, ar jis gali dar labiau paremti modeliavimo hipotezę, perkeliant ją iš filosofinės srities į pagrindinę mokslo sritį."

Pagrindinės išvados:

  • Biologinės sistemos: Antrasis infodinamikos dėsnis kvestionuoja įprastinį genetinių mutacijų supratimą, teigdamas, kad jos vyksta pagal informacijos entropijos dėsnį. Šis atradimas turi didelę reikšmę tokioms sritims kaip genetiniai tyrimai, evoliucinė biologija, genetinė terapija, farmakologija, virusologija ir pandemijų stebėsena.
  • Atominė fizika: Straipsnyje aiškinama elektronų elgsena daugiaelektroniniuose atomuose, pateikiamos įžvalgos apie tokius reiškinius kaip Hundo taisyklė, kuri teigia, kad didžiausio kartotinumo narys turi mažiausią energiją. Elektronai išsidėsto taip, kad jų informacinė entropija būtų kuo mažesnė, ir taip nušviečiama atomo fizika ir cheminių medžiagų stabilumas.
  • Kosmologija: Įrodoma, kad antrasis infodinamikos dėsnis yra kosmologinė būtinybė, o termodinaminiai svarstymai, taikomi adiabatiškai besiplečiančiai visatai, patvirtina jo teisingumą.

"Straipsnyje taip pat paaiškinamas simetrijos paplitimas visatoje", - paaiškino daktaras Vopsonas.

"Simetrijos principai vaidina svarbų vaidmenį gamtos dėsnių atžvilgiu, tačiau iki šiol buvo mažai paaiškinta, kodėl taip gali būti. Mano išvados rodo, kad didelė simetrija atitinka mažiausios informacijos entropijos būseną, o tai gali paaiškinti gamtos polinkį į ją.

"Šis metodas, kai pašalinamas informacijos perteklius, primena procesą, kai kompiuteryje, siekiant sutaupyti vietos saugykloje ir optimizuoti energijos suvartojimą, ištrinamas arba suspaudžiamas nereikalingas kodas. Ir dėl to palaiko idėją, kad gyvename simuliacijoje".

Ankstesni daktaro Vopsono tyrimai rodo, kad informacija yra pagrindinė visatos sudedamoji dalis ir turi fizinę masę. Jis netgi teigia, kad informacija gali būti neperprantama tamsioji medžiaga, sudaranti beveik trečdalį visatos, kurią jis vadina masės, energijos ir informacijos ekvivalentiškumo principu.

Straipsnyje teigiama, kad antrasis infodinamikos dėsnis patvirtina šį principą ir gali patvirtinti idėją, kad informacija yra fizikinė esybė, lygiavertė masei ir energijai.

"Tolesni žingsniai, siekiant užbaigti šiuos tyrimus, reikalauja empirinių bandymų, - pridūrė daktaras Vopsonas.

"Vienas iš galimų būdų būtų mano pernai sugalvotas eksperimentas, kurio tikslas - patvirtinti penktąją materijos būseną visatoje ir pakeisti mums žinomą fiziką, naudojant dalelių ir antikūnių susidūrimus."

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://phys.org/news/2023-10-law-physics-idea-simulation.html

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
16.09.2018 laikas 13:15 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo karpų
Karpos liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo karpų, karpos, karpų gydymas, receptas karpoms, vaistažolės karpoms, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydyti...

Skaityti daugiau

06.12.2017 laikas 20:01 Receptai Šlapimą varantis nuoviras (kadagio, dirvinio)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Inkstus. Ingredientai: kadagio uogų, dirvinio asiūklio.

Skaityti daugiau

21.09.2018 laikas 08:21 Receptai Vaistažolių mišiniai siekiant pašalinti nemalonų burnos kvapą
Blogas burnos kvapas liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai siekiant pašalinti nemalonų burnos kvapą, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip g...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau