- 04.11.2023
- 0.0 Reitingas
- 316 Peržiūros
- Komentarai
Kaip priešnuodis skubėjimo kultūrai, ramus gyvenimas įkūnija sulėtėjimą ir romantišką požiūrį į paprastus dalykus kasdienybėje. Ko gi čia nemėgti? Toliau pateiksime, kaip atrodo ramus gyvenimas ir kaip jį gyventi be pastangų (,,be pastangų” yra pagrindiniai žodžiai). Pirmasis jūsų uždavinys? Atsisakykite rutinos, kurioje visur skubate, o pirmenybę teikite mažoms malonioms akimirkoms.
Kas yra ,,ramus gyvenimas”?
Nesvarbu, ar tai dienoraščio rašymas, mezgimas ir augintinio glostymas, ar ramus vakaras, kurį praleidžiate vieni ir be telefono, ,,ramus gyvenimas” yra susijęs su lėtu gyvenimo tempu ir dabarties pajautimu.
Nėra jokių perpildytų darbų sąrašų ar tvarkaraščių, kuriuose būtų užfiksuoti susitikimai ir planai, kuriuos reikia suspėti įvykdyti. Ramus gyvenimas skatina išlipti iš gyvenimo rato ir atsikratyti spaudimo visada kažką daryti ar pasiekti daugiau. Vietoj to jauskite šilumą ir malonumą, imkitės daryti mažiau, atkurkite ryšį su savimi ir iš naujo nustatykite taisykles.
Kad ir kaip sunku ar nepatogu būtų išjungti socialinius lūkesčius, išsiblaškymą (mums visiems praverstų dopamino detoksikacija) ir protą, ramiai gyventi gali būti labai naudinga jūsų protui ir kūnui.
Pasak žurnalo ,,Psychology Today”, sulėtėjęs ritmas mažina stresą ir kraujospūdį, gerina sprendimų priėmimą ir kitas pažintines funkcijas bei atkuria emocinę pusiausvyrą. Leisdami sau patirti dabartį, užuot skubėję į ateitį, tampame dėmesingesni tam, kas vyksta aplink mus ir mumyse, ir galime tuo mėgautis.
Be to, žurnale ,,Brain Structure and Function” paskelbtame tyrime nustatyta, kad dvi valandos tylos kasdien gali paskatinti naujų ląstelių augimą hipokampe (tai naudinga geresnei atminčiai, emociniam reguliavimui ir gebėjimui mokytis).
Tai kaip reikia gyventi?
Įtraukite ,,tylos” praktiką į savo gyvenimą, užuot pakeitę įprastą veiklą.
Nėra teisingo ar neteisingo būdo, kaip praktikuoti ramų gyvenimą, ir tai nereiškia, kad visada reikia pasakyti ,,ne” labiau stimuliuojantiems gyvenimo malonumams, tokiems kaip laiminga valanda, socialinė žiniasklaida ar televizija.
Tai reiškia, kad reikia rasti tinkamą pusiausvyrą ir įtraukti mėgstamų ramaus gyvenimo pramogų, kurios jums tinka.
Nustatykite, kokias ribas reikia apibrėžti
Nežinote, nuo ko pradėti? Savarankiškai apmąstykite, kodėl ramus gyvenimas jus traukia. Ar jus kamuoja nerimas? Ar jaučiate poreikį siekti daugiau, geriau, greičiau?
Ar turite įprotį užsiimti keliomis užduotimis – ar tai būtų valgymas įjungus televizorių, podkasto klausymas vaikštant, ar temų rašymas ruošiant vakarienę?
Tada nuspręskite, kokias ribas norite nustatyti. Galbūt tai atrodys taip, kad valgysite balkone ir paliksite telefoną viduje arba savaitgaliais padarysite pertrauką nuo socialinės medijos ir laiką, kurį kitu atveju praleistumėte naršydami, užpildysite ramiu hobiu, pavyzdžiui, skaitymu ar žalumos puoselėjimu.
Kad ir kas jums patiktų, pasinerkite į tai ir romantizuokite.
Būkite dėmesingesni savo kasdienybėje
Jei yra vienas pagrindinis ramų gyvenimą lemiantis dalykas, tai – atidesnis savo veiksmų, pojūčių, minčių ir jausmų stebėjimas. Geriausia dalis?
Kai esame sąmoningi, tampame savo gyvenimo vairuotojais. Užuot tiesiog ėję per darbus, mes sąmoningai priimame sprendimus ir galime visapusiškai vertinti švelnias gyvenimo akimirkas.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau