Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Pasaulis » 2023 » Gruodžio » 19

JT nurodė vyriausybėms sumažinti maisto atsargas, kad būtų kovojama su ‘pasauliniu virimo lygiu’

JT nurodė vyriausybėms sumažinti maisto atsargas

Jungtinės Tautos nurodė pasaulio vyriausybėms pradėti griežtai normuoti maisto atsargas, kad būtų galima kovoti su klimato kaita.

To reikalauja JT Maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO). FAO vadovas Qu Dongyu yra buvęs Kinijos komunistų partijos pareigūnas, anksčiau ėjęs Kinijos žemės ūkio ir kaimo reikalų viceministro pareigas.

JT, nerenkama institucija, ragina suverenias valstybes nustatyti griežtus apribojimus savo žemės ūkio pramonei, ypač mėsos ir pieno produktų gamybai, kad būtų laikomasi Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) "Darbotvarkės 2030" "grynojo nulio" tikslų. Sekmadienį FAO paskelbė ataskaitą, kurioje reikalaujama, kad politikos formuotojai iš esmės pakeistų žemės ūkio rinkas, kad pasaulinė žemės ūkio sistema atitiktų WEF žaliąją darbotvarkę.

Nors FAO teigia, kad šiuo žingsniu siekiama "gelbėti planetą" dėl "didesnio gėrio", kyla abejonių dėl organizacijos motyvų. Pasak "Politico", FAO vadovas Qu Dongyu ne kartą buvo kaltinamas tuo, kad naudojasi savo padėtimi pasaulinėje institucijoje siekdamas įgyvendinti konkrečius Pekino interesus.

Leidinys nurodo, kad Dongyu nekreipė dėmesio į tokius klausimus kaip maisto trūkumas ir pasaulinė bado krizė, o daugiausia dėmesio skyrė Vakarų šalių žemės ūkio pramonės varžymui. FAO ataskaitoje pabrėžiama, kad "šiandien ir rytoj labai svarbu visiems užtikrinti sveiką maistą, taip pat būtina žemės ūkio ir maisto sistemų pertvarką derinti su klimato kaitos veiksmais".

Ataskaitoje taip pat teigiama, kad žemės ūkio ir maisto produktų sistemos turėtų tenkinti aprūpinimo maistu ir mitybos poreikius, tačiau jose taip pat numatyta daug veiksmų, suderintų su klimato kaitos švelninimo, prisitaikymo ir atsparumo tikslais. Joje siūloma, kad klimato darbotvarkėje būtų galima sutelkti klimato kaitos finansavimą, kad būtų atskleistas šių sistemų potencialas ir paskatinta jų transformacija.

Ataskaitoje teigiama, kad turtingesnių šalių gyventojai gali "laimėti" iš mažesnio mėsos vartojimo, nes, FAO nuomone, tai pagerins piliečių sveikatą ir padės kovoti su klimato kaita. Kita vertus, skurdesnėms šalims esą būtų naudinga vartoti daugiau baltymų.

Siekiant geriau suderinti žemės ūkį su klimato tikslais, ataskaitoje siūloma "didinti produktyvumą ir mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą vienam produkto vienetui, taikant geresnę gyvulių genetiką, gerai pritaikytą esamoms ir būsimoms klimato sąlygoms".

Tačiau vienas JT informatorius pareiškė, kad organizacijos pareigūnai žino, jog Dongyu vykdo Kinijos darbotvarkę, nors viešai teigia, kad kovoja su klimato kaita. "Iš tikrųjų niekas į jį nežiūri rimtai: Tai ne jis, o Kinija", - "Politico" sakė buvęs JT pareigūnas ir pridūrė, kad, jų nuomone, Dongyu nepriimtų nė vieno sprendimo, prieš tai nepasitaręs su Pekinu.

Ataskaitoje politikos formuotojai raginami "keisti gyvulių populiaciją, kad ji atitiktų ne tik mitybos poreikius, bet ir aplinkosaugos galimybes ir apribojimus". FAO primygtinai reikalauja, kad valstybės įgyvendintų politiką, kuria siekiama atsisakyti stambių gyvulių, pavyzdžiui, karvių, skirtų mėsai gaminti.

Ataskaitoje taip pat raginama vykdyti politiką, kuri "pakeistų vartotojų elgesį, susijusį su porcijų dydžiu, ir paskatintų maisto pardavėjus ir vartotojus priimti atsakingus sprendimus". Be to, joje siūloma, kad šalys "pakeistų maisto produktų ir gėrimų mokesčius ir subsidijas, kad vartotojai turėtų ekonominį ir racionalų sprendimų priėmimo pagrindimą".

Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) išvadose teigiama, kad gyvulininkystei tiesiogiai tenka 26 % visų žemės ūkio veiklos sukeliamų "išmetamųjų teršalų", kurie iki 2050 m. gali padidėti 40 %, jei vyriausybė nesiims ryžtingų veiksmų.

Naujoji FAO ataskaita yra pirmasis iš trijų organizacijos išleistų dokumentų. Kitos dvi ataskaitos bus paskelbtos artėjančiuose JT aukščiausiojo lygio susitikimuose dėl klimato kaitos, vadinamuose COP29 ir COP30, kaip nurodyta tekste.

COP29 ataskaitoje daugiausia dėmesio bus skiriama regioninių veiksmų planų, skirtų pasaulinei žemės ūkio sistemai pertvarkyti, kūrimui.

COP30 ataskaitoje bus išsamiai aprašyti konkrečių šalių planai, taip pat išmetamųjų teršalų stebėsenos ir atskaitomybės sistemos.

Poilsis nuo streso namuose:

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-11-06 laikas 16:01 Receptai Bulviniai Blynai Su Grybų Ir Kumpio Padažu

Bulves nuskutame, nuplauname, sutarkuojame smulkia tarka. Nupilame susidariusį skystį (jeigu bulvės šviežios). Į bulvių tarkius įmušame kiaušinį, įtarkuojame svogūną, beriame miltus, druską, pipirus ir viską gerai išm...

Skaityti daugiau

2020-12-09 laikas 23:21 Receptai Anties krūtinėlė - antis su azijos prieskoniu
Paskutiniu metu taip pamėgome antieną, kad be jos tiesiog nebegalima. Labai skani mėsa, stengiuosi ją gaminti pačiais įvairiausiais būdais. Šį kartą nuostabus receptas, kuris "prilipo" mūsų šeimoje ir šitaip stengiamės gaminti ben...

Skaityti daugiau

2019-08-28 laikas 19:31 Receptai Dažnai gaminu jį vakarais: lengviausiai pagaminamas tortas
Mano uošvė taip pat dažnai jį gamina! Užmaišyti tešlą, padalinti į 6 dalis. Iškepti 180–200 laipsnių temperatūroje. Kiekvieną tešlos dalį plonai iškočioti ir iškepti papločius. Atvėsinti.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau