Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2023 » Gruodžio » 27

Prakaitavimas. Ką daryti?

Prakaitavimas (liaudies medicinos receptai)

Pernelyg stiprus prakaitavimas gali būti daugelio ligų simptomas. Gausesnį sveiko žmogaus prakaitavimą skatina fizinis darbas, aukštesnė negu įprasta temperatūra, labai karšti valgiai ir gėrimai, dvasiniai išgyvenimai. Ypač stipriai prakaituoja pažastys, sprandas, delnai, pėdos.

Kaip su tuo kovoti?

Visų pirma reikėtų laikytis asmeninės higienos, vieną du kartus per dieną praustis po dušu, ypač rūpestingai nuplaunant odos raukšles. Nusiprausus galima naudoti specialius prakaito kvapą naikinančius dezodorantus.

Jeigu stipriai prakaituoja rankos, plaudamiesi jas pabandykite įdėti į vandenį amoniako (1-2 valgomuosius šaukštus į litrą vandens). Naudinga ir keletą kartų per dieną išsitrinti delnus iš lygių dalių pagaminto odekolono, acto bei boro rūgšties tirpalo mišiniu.

Ypač nemalonus prakaituotų kojų kvapas. Jas reikia plauti šiltame vandenyje, naudoti muilą, po to nusišluostyti švelniu rankšluosčiu ir įtrinti specialiu kremu. Nesigailėsite, jei 2-3 kartus per savaitę dešimt minučių pamirkysite kojas silpname mangano, geriamosios sodos ir alūno tirpale. Būtina mūvėti medvilnines kojines ir kiekvieną dieną jas keisti.

O štai keletas liaudies medicinos receptų:

* Jei smarkiai prakaituoja kojos, jas reikia mirkyti ąžuolo žievės nuovire. 1 litrui vandens reikia 50-100 g žievės, ji virinama 20-30 minučių.

* Avižų šiaudai. Iš stipraus avižų šiaudų nuoviro daromos 15-20 minučių trukmės kojų vonios.

* 2 kartus per dieną tarp kojų pirštų dėti šviežių beržo lapų.

* Plauti kojas sūriu vandeniu. Vienai karšto vandens stiklinei reikia 1 arbatinio šaukštelio druskos.

* Kojų plovimas vandeniu su geriamąja soda. Reikia 1 arbatinio šaukštelio geriamosios sodos į šilto vandens stiklinę.

* Jei labai prakaituoja kojos, jas reikėtų įtrinti 10 proc. formalino tirpalu. Tai derėtų atlikti vakare, nusiplovus kojas, 2-3 kartus per savaitę.

* Efektyvi priemonė nuo prakaitavimo klimakso laikotarpiu - šalavijo užpilas.

* Naudingas ir 10-15 minučių kontrastinių pavilgų kursas. Ryte arba vakare pažastų srityje 5 minutes reikia uždėjus palaikyti karštą, o po to - 5 minutes šaltą pavilgą.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-03-15 laikas 17:25 Receptai Oranžiniai blynai. Palankiai veikia grožį ir sveikatą
Palankiai veikia grožį ir sveikatą Į traukiant į receptą moliūgų tyrę, blynai gali pasidaryti minkštesni ir „riebesni“, nes moliūgų tyre kulinarijoje galima pakeisti riebalus. Moliūgas - labai vertingas, nes turi daug beta karot...

Skaityti daugiau

2019-10-29 laikas 15:16 Receptai Greiti blynai skaniems pusryčiams

Pristatome jums greitų ir skanių pusryčių receptą. Blynai gaunasi labai apetitiški, o patinka ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Pusryčiai paprastai paruošiami, bet labai sotūs.

Skaityti daugiau

2019-06-08 laikas 06:21 Receptai Varškės ir uogų vyniotinis, kas nori sulieknėti, ar tiesiog prižiūrintiems savo figūrą!
Pats paprasčiausias kepinys prie arbatos – tai lavašas, o dietiškiausias ir skaniausias variantas – tai vyniotinis iš lavašo su varškės įdaru. Į varškę galima dėti įvairias uogas, vaisius, daržoves, žalumynus, sūrį ir t.t. – įdaro...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau