- 17.01.2024
- 0.0 Reitingas
- 484 Peržiūrų
- Komentarai
Su Pasaulio ekonomikos forumu (WEF) susiję nerinkti biurokratai pasisako už tai, kad būtų išplėsti teisiniai įgaliojimai, leidžiantys jiems eutanazuoti nepilnamečius, argumentuodami, kad įstatymai, draudžiantys eutanazuoti vaikus, prieštarauja vaiko žmogaus teisėms.
Su WEF susiję pareigūnai Australijos sostinės teritorijos (ACT) Žmogaus teisių komisijoje propaguoja teisės aktų pakeitimus, kuriais būtų leidžiama pagalbinė nepilnamečių mirtis dėl priežasčių, susijusių su "jų pačių orumu", praneša planet-today.com
Naujai pasiūlytas 2023 m. Australijos savanoriškos pagalbinės mirties įstatymo projektas sulaukė dėmesio iš tų, kurie siekia, kad nuostatos dėl pagalbinės mirties būtų taikomos ir jaunesniems nei 18 metų asmenims.
ACT Žmogaus teisių komisija pateikė 6 puslapių tyrimą Savanoriškos pagalbinės mirties (VAD) komitetui, kuriame išreiškė susirūpinimą dėl naujausių pakeitimų.
Viena iš svarbių ACT komisijos kritikos pastabų yra ta, kad įstatymo projekte nėra nuostatų, pagal kurias nepilnamečiai iki 18 metų galėtų pasinaudoti teise į savanorišką mirtį su pagalba. Jie teigia, kad žmogaus teisių principai reikalauja atsižvelgti į vaikų ir jaunimo teises, ir pasisako už tai, kad į įstatymo projektą būtų įtraukti brandūs nepilnamečiai, atitinkantys įstatymo projekto reikalavimus.
Kitas ginčytinas klausimas yra tai, kad pagalbinė savižudybė neleidžiama asmenims, "negalintiems bendrauti" arba praradusiems gebėjimą priimti sprendimus. Komisija siūlo, kad jei asmuo pateikė rašytinį prašymą dėl savanoriškos pagalbinės mirties, kai jis buvo veiksnus, jo turėtų būti paisoma net ir tuo atveju, jei vėliau jis prarado veiksnumą.
Trečiasis susirūpinimą keliantis klausimas susijęs su taikomomis apsaugos priemonėmis, kvestionuojant tinkamumo kriterijus ir kelių šalių dalyvavimą sprendimų priėmimo procese. Komisija siūlo supaprastinti procesą, kad būtų išvengta nereikalingo vilkinimo, kartu užtikrinant, kad galimybė savanoriškai mirti su pagalba būtų tinkamai reglamentuota.
Galiausiai Komisija nepritaria penkių dienų terminui, per kurį galima prašyti peržiūrėti atmestą prašymą dėl savanoriškos mirties su pagalba, ir siūlo pratęsti standartinį 28 dienų terminą, ypač nepagydomai sergantiems ar nepakeliamas kančias patiriantiems asmenims.
Kritikai teigia, kad leidimas teisėtai nusižudyti vaikams kelia didelį pavojų, nes nepilnamečiai neturi pakankamai išvystytų sprendimų priėmimo įgūdžių. Nuogąstaujama dėl galimos globėjų, tėvų, bendraamžių grupių ir socialinės žiniasklaidos įtakos ar prievartos, dėl kurios nepilnamečiai gali suvokti savanorišką savižudybę su pagalba kaip priimtinesnį savo sunkumų sprendimą.
Kritikai įspėja, kad nesielgtume panašiai kaip Kanadoje, kur pastangos išplėsti nuostatas dėl pagalbinės mirties išplėtimo sukėlė susirūpinimą dėl pažeidžiamų pacientų esminių sveikatos priežiūros galimybių apribojimo.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau