Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Patarimai » 2024 » Sausio » 21

Kaip prailginti skalbyklės tarnavimo laiką: 7 paprastos gudrybės

Kaip prailginti skalbyklės tarnavimo laiką: 7 paprastos gudrybės

Šiuolaikiniai skalbyklių modeliai tarnauja apie trejus-penkerius metus. Tačiau jei tinkamai prižiūrėsite savo skalbyklę, ji gali tarnauti daug ilgiau.

Kadangi skalbyklės atlieka daugybę funkcijų, įskaitant valymą, džiovinimą ir sukimą, jos genda greičiau, nei manote. Tačiau nesijaudinkite! Pratęskite savo prietaiso tarnavimo laiką, naudodamiesi šiais 7 paprastais patarimais, gelbstinčiais gyvybę.

Patikrinkite pūkelių filtrus ir ventiliacijos angas

Kartą ar du kartus per mėnesį turėtumėte išvalyti pūkelių filtrą. Gali susikaupti pūkelių, todėl sumažėja skalbyklių ir džiovyklių efektyvumas. Norėdami jį išvalyti, turėtumėte išjungti skalbyklės maitinimą ir būtinai ištraukti ją iš elektros lizdo. Po to turėtumėte išimti visus daiktus, kurie galėjo patekti į būgną. Tada galite naudoti seną dantų šepetėlį, pamirkytą šiltame vandenyje su plovikliu (arba net actu), ir atsargiai pašalinti bet kokias sankaupas, esančias kiekvienoje angoje, į kurią naudojimo metu patenka vanduo - taip pat ir už durelių sandariklių! Baigę valyti, kruopščiai nuplaukite muilo likučius šaltu vandeniu ir, prieš vėl įjungdami skalbyklę, leiskite viskam visiškai išdžiūti.

Prieš skalbdami patikrinkite kišenes

Drabužių kišenėse dažnai būna daiktų, kurie gali sugadinti skalbyklę. Pavyzdžiui, raktai ir monetos gali pažeisti vidinius komponentus, o skalbimo proceso metu - ir pačius drabužius. Netgi nekenksmingai atrodantys daiktai, tokie kaip popierius ar guma, gali padaryti daug žalos.

Kaip prailginti skalbyklės tarnavimo laiką: 7 paprastos gudrybės

Neperdozuokite skalbimo priemonių

Gali atrodyti, kad nemažas kiekis skalbiklio padeda geriau išvalyti drabužius. Tačiau jei būgne bus per daug putų, skalbyklė turės dirbti sunkiau, o tai gali lemti papildomus skalbimo ciklus. Įprastai skalbyklės sukimosi ciklas trunka valandą. Jei jis užtruks ilgiau, skalbyklė labiau nusidėvės. Be to, dėl per didelio skalbiklio kiekio ant drabužių gali likti dėmių, sugadinti audinį ar net pakeisti drabužių spalvą.

Venkite per didelės apkrovos

Skalbimo ciklo metu drabužiams reikia pakankamai vietos judėti. Jei vietos neužteks, susidėvės judančios prietaiso dalys. Be to, tokiu atveju skalavimo ciklas negalės kruopščiai išvalyti jūsų drabužių, todėl liks skalbiklio likučių.

Perkrauti per dideliu skalbinių kiekiu kai kurie modeliai gali išsibalansuoti ir pernelyg susidėvėti guoliai arba net visiškai sulūžti! Nesubalansuotai apkrovai taip pat reikia daugiau energijos, nei reikia, o dirbant dideliu greičiu padidėja būgno triukšmo lygis ir vibracija. Dėl šios papildomos apkrovos apkraunamos visos judančios skalbyklės dalys, įskaitant siurblio variklius ir kt.

Venkite nepakankamos apkrovos

Visi žino, kad negalima perpildyti skalbyklės, nes dėl to ji gali išsibalansuoti. Taip gali atsitikti ir tuo atveju, jei į skalbyklę įdedama per mažai daiktų. Šią problemą dažnai galima išspręsti tiesiog pridėjus keletą daiktų. Jei skalbiate daiktus su virvelėmis ar šniūrais, kurie skalbimo metu gali lengvai susipainioti ar susisukti, naudokite skalbimo mašinai saugų maišelį. Taip pat turėtumėte nepamiršti įjungti specialų skalbimo režimą, skirtą tam tikram skalbinių kiekiui.

Nepalikite drabužių skalbimo mašinoje

Jokiu būdu nepalikite daiktų būgne skalbimo mašinai baigus darbą. Po finalo dureles reikėtų palikti atidarytas, kad aplink skalbyklę cirkuliuotų oras, kuris padės išlaikyti ją sausą, be pelėsio ir mikrobų, taip pat prailgins jos tarnavimo laiką. Iškart ištraukite drabužius, kad jie neužstrigtų ant ko nors kito ir nesugadintų mašinos dalių. Jei taip atsitiko ir negalite ištraukti užstrigusių skalbinių, nedelsdami kreipkitės į specialistą!

Reguliariai atlikite techninę priežiūrą

Tinkamai prižiūrint skalbyklę, jos tarnavimo laiką galima pailginti keleriais metais. Galite reguliariai atlikti valymą ir kreiptis į patyrusius prietaisų remonto specialistus, kurie turi žinių ir patirties patikrinti svarbius komponentus, pavyzdžiui, šildytuvą, variklį ir vamzdžius. Reguliari skalbyklės priežiūra gali padėti sutaupyti pinigų remontui ir keitimui, nes skalbyklė veiks kaip nauja.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
25.08.2018 laikas 17:45 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai nuo svaigulio

Svaigulys liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nuo svaigulio, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vaisiais.

...

Skaityti daugiau

15.11.2019 laikas 20:53 Receptai – Patiekalai Keistos formos pyragas be kepimo nustebins kiekvieną!
Tai yra paprasčiausias ir greičiausias pyragas be kepimo, kurį visada galite gaminti su savo šeimos nariais. Keistos formos pyragas nustebins kiekvieną!

Skaityti daugiau

10.07.2019 laikas 21:39 Receptai – Patiekalai Nepaprastai skanūs abrikosai sirupe
Gaminame namuose skanius abrikosus sirupe. Abrikosai kruopščiai nuplaunami ir pašalinami kauliukai. Išspaudžiame pusės citrinos sultis. Laikykite vėsioje vietoje. Štai ir viskas! Mūsų abrikosai yra paruošti. Gero apetito!...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau