Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2024 » Vasario » 19

Dvylikametis moksleivis sukūrė Archimedo "mirties spindulio" kopiją - ir ji veikia

Dvylikametis moksleivis sukūrė Archimedo

Aštuntos klasės mokinys iš Kanados Ontarijo provincijos padėjo išspręsti įsisenėjusias istorines diskusijas, įrodydamas, kad senovės graikų polimato Archimedo sukurtas vadinamasis "mirties spindulys" iš tiesų galėjo veikti.

Teigiama, kad šis ginklas, naudojantis saulės spindulius priešo laivams sudeginti, buvo panaudotas prieš romėnų laivyną, ir laivai buvo sudeginti "mirties spindulių", tačiau mokslininkai neigė tokio ginklo egzistavimą ir vadino tai "senoviniu mitu".

Siekdamas padėti išspręsti šį ginčą, 12-metis Brendenas Seneris sukonstravo mažesnę mirties spindulio versiją ir padarė išvadą, kad technologija veikė ir galėjo būti naudojama mūšyje.

Originalus mirties spindulys buvo panaudotas prieš įsiveržusius romėnus per Sirakūzų apgultį, trukusią 213-212 m. pr. m. e. Karo laivams artėjant prie Sicilijos saloje esančio helenistinio miesto, vietos gynėjai, norėdami sulaikyti priešą, griebėsi Archimedo išradimų.

Pasak gandų, tarp nuostabių mašinų, kurios buvo naudojamos, buvo ir garsioji Archimedo "letena", kuri iškeldavo romėnų laivus iš vandens ir nuleisdavo juos iš didelio aukščio. Pasak graikų istoriko Lukiano, Archimedas taip pat palei Sirakūzų įlanką įrengė veidrodžius, kad saulės spinduliai būtų nukreipti į priešo laivus ir jie užsidegtų.

Oficialusis mokslas atmetė Archimedo sukurtų tikrų ginklų galimybę ir visą šią istoriją pavadino prasimanymu. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad buvo mokslininkų, kurie bandė atkurti šį ginklą. Pavyzdžiui, 2005 m. Masačusetso technologijos instituto (MIT) komanda atliko eksperimentus laidai "Mitų griovėjai" ir priėjo prie išvados, kad toks ginklas galėjo puikiai veikti, o Archimedo konstrukcija galėjo padegti laivą vos per 11 minučių.

Neturėdamas priešų, kuriuos būtų galima išgarinti, Seneris sukūrė stalinę senovinio mirties spindulio versiją, naudodamas įgaubtus veidrodžius ir LED stalines lempas. Jis nustatė, kad naudojant reflektorius, kuriais į kartono gabalą nukreipiamas 50 W šilumos šaltinis, su kiekvienu papildomu veidrodžiu (iki trijų veidrodžių) taikinio temperatūra gali padidėti 2 °C.

Pridėjus ketvirtą veidrodį, temperatūra šoktelėjo 8 °C.

Dvylikametis moksleivis sukūrė Archimedo

Pakartojęs eksperimentą su 100 vatų lempa, jis nustatė, kad "su kiekvienu veidrodžiu temperatūra pakito 4 °C, o su ketvirtu veidrodžiu - dar 10 °C".

"Remdamasis savo eksperimentų rezultatais, sutinku su MIT grupe ir manau, kad turint pakankamai stiprų šilumos šaltinį ir daugiau veidrodžių, sufokusuotų idealiu kampu, degimas gali būti įmanomas", - rašo jaunasis tyrimo autorius.

Dėl to jis daro išvadą, kad "istoriniai mirties spindulio naudojimo senovės Sirakūzuose aprašymai yra tikėtini".

Už savo darbą Seneris buvo apdovanotas aukso medaliu kasmetinėje Matthews Hall mokslo mugėje, aukso medaliu fizinių mokslų Temzės slėnio mokslo ir inžinerijos mugėje ir Londono viešosios bibliotekos apdovanojimu už vaikų susidomėjimo mokslu ir technologijomis skatinimą.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
23.08.2018 laikas 21:30 Receptai Liaudiški patarimai Tonzilito gydymui
Tonzilitas liaudies medicinoje, Tonzilitas, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo tonzilito, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

07.02.2018 laikas 11:13 Receptai Kaip ruošiamos arbatos
Vaistažolių arbatas geriausia ruošti tik tam skirtuose emaliuotuose neįskilusiuose induose. Nerūdijančio plieno visiškai netinka, nes turi kenksmingų priedų. Nenaudokite aliumininių indų, nes iš jų į arbatą patenka metalo jonų....

Skaityti daugiau

08.06.2019 laikas 21:49 Receptai Gardus šokoladinis pyragas

Paprastai pagaminamas, drėgnas ir gardus šokoladinis pyragas. Šokoladinio pyrago receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
29.05.2024 laikas 15:27 Karvės NESUKELIA "klimato kaitos", patvirtina naujas tyrimas
Naujas tyrimas paneigė globalistų pasakojimą, kad karvių išmetamos dujos sukelia "klimato kaitą". Tyrimas iš tiesų rodo, kad galvijai iš tiesų gali sumažinti metano kiekį atmosferoje.

Skaityti daugiau

29.05.2024 laikas 14:57 WEF nurodė JAV ūkininkams išskersti milijonus viščiukų, kad būtų išvengta paukščių gripo
Pasaulio ekonomikos forumas nurodė JAV ūkininkams paskersti milijonus sveikų viščiukų, kad būtų sustabdytas paukščių gripo plitimas.

Skaityti daugiau

29.05.2024 laikas 14:35 NIH pripažįsta, kad mRNA skiepai visam laikui pakeičia paskiepytų žmonių DNR ateinančioms kartoms
Nacionalinio sveikatos instituto (NIH) paskelbtame stulbinančiame tyrime atskleista, kad Covid mRNA skiepai pakeičia recipientų DNR, o pasekmės lieka ištisoms kartoms.

Skaityti daugiau