- 19.02.2024
- 5.0 Reitingas
- 680 Peržiūros
- Komentarai
Aštuntos klasės mokinys iš Kanados Ontarijo provincijos padėjo išspręsti įsisenėjusias istorines diskusijas, įrodydamas, kad senovės graikų polimato Archimedo sukurtas vadinamasis "mirties spindulys" iš tiesų galėjo veikti.
Teigiama, kad šis ginklas, naudojantis saulės spindulius priešo laivams sudeginti, buvo panaudotas prieš romėnų laivyną, ir laivai buvo sudeginti "mirties spindulių", tačiau mokslininkai neigė tokio ginklo egzistavimą ir vadino tai "senoviniu mitu".
Siekdamas padėti išspręsti šį ginčą, 12-metis Brendenas Seneris sukonstravo mažesnę mirties spindulio versiją ir padarė išvadą, kad technologija veikė ir galėjo būti naudojama mūšyje.
Originalus mirties spindulys buvo panaudotas prieš įsiveržusius romėnus per Sirakūzų apgultį, trukusią 213-212 m. pr. m. e. Karo laivams artėjant prie Sicilijos saloje esančio helenistinio miesto, vietos gynėjai, norėdami sulaikyti priešą, griebėsi Archimedo išradimų.
Pasak gandų, tarp nuostabių mašinų, kurios buvo naudojamos, buvo ir garsioji Archimedo "letena", kuri iškeldavo romėnų laivus iš vandens ir nuleisdavo juos iš didelio aukščio. Pasak graikų istoriko Lukiano, Archimedas taip pat palei Sirakūzų įlanką įrengė veidrodžius, kad saulės spinduliai būtų nukreipti į priešo laivus ir jie užsidegtų.
Oficialusis mokslas atmetė Archimedo sukurtų tikrų ginklų galimybę ir visą šią istoriją pavadino prasimanymu. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad buvo mokslininkų, kurie bandė atkurti šį ginklą. Pavyzdžiui, 2005 m. Masačusetso technologijos instituto (MIT) komanda atliko eksperimentus laidai "Mitų griovėjai" ir priėjo prie išvados, kad toks ginklas galėjo puikiai veikti, o Archimedo konstrukcija galėjo padegti laivą vos per 11 minučių.
Neturėdamas priešų, kuriuos būtų galima išgarinti, Seneris sukūrė stalinę senovinio mirties spindulio versiją, naudodamas įgaubtus veidrodžius ir LED stalines lempas. Jis nustatė, kad naudojant reflektorius, kuriais į kartono gabalą nukreipiamas 50 W šilumos šaltinis, su kiekvienu papildomu veidrodžiu (iki trijų veidrodžių) taikinio temperatūra gali padidėti 2 °C.
Pridėjus ketvirtą veidrodį, temperatūra šoktelėjo 8 °C.
Pakartojęs eksperimentą su 100 vatų lempa, jis nustatė, kad "su kiekvienu veidrodžiu temperatūra pakito 4 °C, o su ketvirtu veidrodžiu - dar 10 °C".
"Remdamasis savo eksperimentų rezultatais, sutinku su MIT grupe ir manau, kad turint pakankamai stiprų šilumos šaltinį ir daugiau veidrodžių, sufokusuotų idealiu kampu, degimas gali būti įmanomas", - rašo jaunasis tyrimo autorius.
Dėl to jis daro išvadą, kad "istoriniai mirties spindulio naudojimo senovės Sirakūzuose aprašymai yra tikėtini".
Už savo darbą Seneris buvo apdovanotas aukso medaliu kasmetinėje Matthews Hall mokslo mugėje, aukso medaliu fizinių mokslų Temzės slėnio mokslo ir inžinerijos mugėje ir Londono viešosios bibliotekos apdovanojimu už vaikų susidomėjimo mokslu ir technologijomis skatinimą.
Remiantis: https://paranormal.lt/
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau