Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2023 » Lapkričio » 1

Nauji įrodymai apie galimą Nojaus arkos liekanų buvimą ant Ararato kalno

Nauji įrodymai apie galimą Nojaus arkos liekanų buvimą ant Ararato kal

Dar 1957 m. Turkijoje, Agrydago kalnų masyve (dar vadinamame Araratu), pilotas nufotografavo keistą objektą, panašų į didžiulio laivo liekanas.

Amerikiečiui Ronui Vajetui (Ron Wyatt), pamačiusiam šią nuotrauką žurnale, iš karto ėmė sklisti gandai, kad pagaliau rasta garsioji Nojaus arka.

Tačiau vėliau ekspertai, išanalizavę Ararato anomaliją, priėjo prie išvados, kad tai ne medinio biblinio teisuolio laivo liekanos, o tiesiog natūralus akmenų ir molio darinys.

Vytas kategoriškai nesutiko su šia išvada, tačiau žurnalistai vienbalsiai tvirtino, kad Ararato sensacija pasirodė esanti niekinė, o nusivylę paslapčių ir mįslių mėgėjai prarado susidomėjimą Ararato anomalija.

Tačiau galbūt Vajetas vis dėlto buvo teisus ir tai iš tiesų yra Nojaus arkos liekanos. Bet kuriuo atveju, taip atsargiai teigia Turkijos tyrėjų komanda, kuri 2021 m. pradėjo kruopščiai tyrinėti Ararato vietovę.

Jie taip pat surinko 30 šios vietos dirvožemio ir akmenų mėginių, juose rado žmogaus veiklos pėdsakų ir jais remdamiesi šią anomaliją datavo tarp 5500 ir 3000 m. pr. m. e.

O tai įtartinai sutampa su Biblijos tekstais, kuriuose nurodoma, kad Didysis tvanas įvyko prieš 5 tūkst. metų.

Iš tikrųjų tai labai apleistas kalnų šlaitas, kur niekur netoliese nėra jokių žmonių gyvenviečių, ir staiga maždaug prieš 5 tūkst. metų, nei anksčiau, nei vėliau, laivų pavidalo griuvėsių teritorijoje atsirado "žmonių veiklos pėdsakų".

Tiesa, mokslininkai iškart pareiškė, kad remiantis gautais rezultatais negalima teigti, jog tai iš tiesų yra arkos liekanos. Ir kad reikalingi tolesni ir platesni tyrimai.

Įdomi detalė: vietovės mėginiuose taip pat rasta tam tikrų "jūrinių medžiagų", kurios galbūt rodo, kad šiose vietose senovėje iš tiesų buvo didelis potvynis.

Biblijoje rašoma, kad Dievas supyko ant žmonių ir sukėlė 150 dienų trukusį tvaną Žemėje, kuris sunaikino visą gyvybę, išskyrus Nojaus šeimą ir tuos gyvūnus, kuriuos Nojus Dievo įsakymu surinko į didžiulį arkos laivą.

Nuslūgus vandeniui, arka nusileido ant Ararato kalno, žmonės ir gyvūnai ją paliko, o arka tikriausiai liko toje pačioje vietoje.

Biblijoje pateikiami tokie arkos matmenys: 300 uolekčių ilgio, 50 uolekčių pločio ir 30 uolekčių aukščio. Dabar uolekčių ilgis aiškinamas įvairiai, tačiau pagal labiausiai paplitusią versiją biblinės uolektys perskaičiuojamos į metrus, taigi arkos ilgis yra 134 metrai, plotis - 22 metrai, o aukštis - 14 metrų. To, žinoma, nepakanka visiems gyvūnams, bet dabar kalbame ne apie tai.

Faktas tas, kad Ararato anomalijos ilgis tik šiek tiek viršija biblinį ir yra lygus 157 metrams. Ne tokia jau didelė klaida.

Deja, nuo tada, kai turistai pradėjo masiškai važiuoti apžiūrėti Ararato "arkos", numanomos arkos liekanos ėmė skeldėti ir ateityje joms gali grėsti rimtas sunaikinimas.

Tyrimą paskelbė turkų kalba leidžiamas laikraštis Hurriyet.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. X(twitter) kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Įdomus pasaulis:
Skanaus:
01.12.2023 laikas 22:27 Receptai | Patiekalai Varškės rageliai prie arbatos. Skanūs kepiniai be kiaušinių
Taip skanu ir greita, kad kepu kasdien! Nebrangus receptas, prieinamas visiems.

Skaityti daugiau

01.12.2023 laikas 22:00 Receptai | Patiekalai Pyragas su kefyru, mėsos įdaru. Be orkaitės ir rūpesčių
Neįprastas, sotus ir labai skanus! Švelni kefyro tešla be mielių ir glajaus. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

30.11.2023 laikas 21:37 Receptai | Patiekalai Tai šedevras, o ne tik receptas. Subtilus keksas arbatai iš paprastų produktų
Tai pats geriausias keksas, kokį esu ragavęs! Minkštas, švelnus ir labai skanus, be to, jį lengva paruošti.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
03.12.2023 laikas 09:16 Horoskopas šeštadienis, gruodžio 3 d., 2023: prognozės visiems zodiako ženklams
Visi siekiame laimės ir harmonijos asmeniniame gyvenime, o kartais norime žinoti, kas laukia ateityje. Astrologija suteikia mums galimybę pažvelgti į ateitį ir gauti vertingų užuominų apie savo meilės likimą. Pažvelkime, ką žvaigždės mums žada 2023 m...

Skaityti daugiau

02.12.2023 laikas 09:02 Savaime sustiprėjančios RNR injekcijos artėja: Neapsakomas pavojus, svarbu žinoti
Kaip aptarta ankstesniame straipsnyje, "mRNA vakcinos" gaminamos ne iš pasiuntinių RNR, o iš modifikuotos RNR (modRNA). Šios vadinamosios vakcinos iš tikrųjų yra genų terapijos produktai (GTP), nes modRNA perima mūsų ląstelių programinę įrangą. Įšvir...

Skaityti daugiau

02.12.2023 laikas 07:56 Horoskopas šeštadienis, 2023 m. gruodžio 2 d.: prognozės visiems zodiako ženklams
2023 m. gruodžio 2 d., šeštadienis, žada būti įdomi diena visiems Zodiako ženklams. Šią dieną planetos išsidėstys taip, kad kiekvienas ženklas galės pajusti stiprią kosminių energijų įtaką. Siūlome paskaityti šeštadienio horoskopą ir sužinoti, kokie ...

Skaityti daugiau