Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2024 » Vasario » 20

"Mona Liza" - neįtikėtina technologija jos sukūrimui

"Mona Liza" - neįtikėtina technologija jos sukūrimui

Jei kas nors bandė apžiūrėti Moną Lizą iš labai arti, kad pamatytų jos akis ar lūpas, liko visiškai suglumęs. Nepavyksta aptikti nė vienos dėmelės, net menkiausios.

Nesvarbu, kiek kartų priartinsite vaizdą, jų niekada nepamatysite. Net jei naudosite mikroskopą. Be to, kai Mona Liza buvo peršviesta rentgeno spinduliais, taip pat nebuvo rasta nė vieno tepinėlio.

Tačiau buvo aptikta kai kas neįtikėtino - 30 plonų dažų sluoksnių. Kiekvienas sluoksnis buvo 1 mikrometro storio. Palyginimui, žmogaus plauko skersmuo yra 80 mikrometrų! Paaiškėjo, kad potėpiai vis dar buvo išlikę.

Tačiau kiekvienas tepinėlis buvo vieno keturiasdešimties milimetrų ilgio. Leonardas su didinamuoju stiklu teptuku nubrėžė tokių mikrobraukimų tinklelį, o tada užtepė ploniausių dažų sluoksnį. Šis procesas buvo kartojamas 30 kartų: sluoksnis potėpių, sluoksnis dažų.

Pagrindinis šios technikos sunkumas - mažyčiai, maždaug ketvirtadalio milimetro dydžio potėpiai, kurių neįmanoma pamatyti mikroskopu ar rentgeno spinduliais.

Todėl Leonardui da Vinčiui prireikė kelių šimtų seansų paveikslui sukurti. Džokondos atvaizdą sudaro apie 30 skystų, beveik skaidrių aliejinių dažų sluoksnių.

Tikriausiai (taip rašo mokslininkai, paaiškinti, visa tai, kažkaip reikia), tokiam juvelyriniam darbui da Vinčis turėjo naudoti didinamąjį stiklą kartu su teptuku.

Žinoma, kad "Monos Lizos" kompozicija paremta "auksinių trikampių" naudojimu. Šie trikampiai savo ruožtu yra taisyklingo žvaigždės formos penkiakampio fragmentai.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
21.07.2018 laikas 09:32 Receptai – Patiekalai Džiovintos dilgėlių sėklos
Liaudies medicinoje naudojamos visos dilgėlės dalys: lapai, stiebai, šaknys, sėklos. Dilgėlių sėklos turi adaptogeninių savybių, padeda susidoroti su stresu, nuovargiu, endokrininių ligų problemomis, impotencija, skausmu inkstuos...

Skaityti daugiau

03.09.2018 laikas 08:47 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai pigmentinių dėmių blukinimui

Pigmentinių dėmių blukinimas liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai pigmentinių dėmių blukinimui, receptai pigmentinių dėmių blukinimui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaist...

Skaityti daugiau

13.06.2019 laikas 18:32 Receptai – Patiekalai Naminiai florentinai

Pasigaminkime naminius florentinus namuose. Nežinote, kaip? Naminių florentinų receptas.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau