Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Vasario » 25

Senovinė šventykla saugo daug paslapčių

Purio mieste, Indijoje, yra įdomus objektas, į kurį mažai kas atkreipia dėmesį - Džaganathos šventykla (Jagannath temple). Prieš kelerius metus jos monolitinis stogas kėlė daug klausimų.

Teigiama, kad stogas sveria 20 000 tonų, nors net jei jis sveria mažiau, esmės tai nekeičia. Faktas tas, kad stogas yra monolitinis ir prieš tūkstančius metų buvo pakeltas į dešimtis metrų, kad galėtų būti uždėtas ant šventyklos.

Beje, pati oficiali šventyklos istorija yra savotiška "legenda". Patys indėnai nežino, kiek šiam objektui metų, ir tiki, kad ją pastatė "dievai" kartu su būtent šiuo stogu.

Beje, į šventyklą praktiškai neįleidžiamas niekas, išskyrus induistus, jau nekalbant apie bet kokius specialistų tyrimus. Todėl šventyklos ir viršuje esančio monolito istorija lieka paslaptimi.

Kiekvienas piligrimas mano, kad bent kartą gyvenime privalu aplankyti šią šventyklą, kad gautų ypatingą dovaną - išsivadavimą iš nesibaigiančio gimimų ir mirčių ciklo, vadinamo Samsara.

Šventykla yra 60 m aukščio, jos viršuje yra didelis diskas, vadinamas čakra, ir vėliava, ryškiai išsiskirianti nuo Purio miesto daugiaaukščių viešbučių stogų ir viršutinių aukštų. Liudininkai tvirtina, kad vėliava visada plevėsuoja priešinga vėjo krypčiai kryptimi, nors tai atrodo nesuvokiama.

Be to, virš šventyklos niekada nematyti jokių paukščių. Šventyklos konstrukcija suprojektuota taip, kad ji niekada nemeta šešėlio. Piligrimai taip pat pastebi, kad pakeliui į Džaganathos šventyklą yra Singadvaram durys, pro kurias kiekvienas gali labai aiškiai girdėti jūros ošimą. Tačiau vos peržengus šių durų slenkstį, jūros triukšmas akimirksniu dingsta.

Vienas iš privalomų ritualų Džaganatha šventykloje - kasdien iškeliama nauja vėliava. Jau 1800 metų šventikas kasdien lipa į 45 aukštų (sąlyginai aukštai) pastatą, kad atliktų šį ritualą. Jei šventikas praleidžia nors vieną dieną ir neatlieka šios procedūros, šventykla uždaroma ištisus 18 metų.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
03.06.2019 laikas 20:58 Receptai Dabar kepu šį mėsos pyragą kiekvieną sekmadienį!

Mėsos pyrago receptas. Pats skaniausias m4so pyragas. Labai greitas paruošimas, kai neturime laiko.

Skaityti daugiau

27.10.2019 laikas 18:02 Receptai Vyniotinis Su Aguonomis: Gaminimo Receptas

Tokie vyniotiniai išeina be galo skanūs. Jie švelnūs, su skaniu įdaru ir labai gražia glazūros plutele. Šie vyniotiniai -tikra šventinio stalo puošmena ir puikus desertas. Mes naudosime aguonų įdarą.

Skaityti daugiau

10.06.2019 laikas 08:20 Receptai Šokoladiniai keksiukai. Šokoladinių keksiukų receptas

Pasigaminkime namuose, naminius keksiukus. Šokoladinių keksiukų receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau