Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Civilizacijos Paslaptys » 2022 » Sausio » 21

Paslaptingi statiniai. Adžantos olų paslaptys

1819 metų balandžio 28-oji, Vakarų Indija. Netoli Adžantos kaimelio medžiodamas tigrą, britų karininkas Džonas Smitas aptiko 29 šventyklas, išskaptuotas olose virš Vagoros upės. Manoma, kad šventyklos buvo pradėtos kalti 200-iais metais prieš m.e. Jų architektūra ir piešiniai, tapę budistų legendų iliustracijomis, atvertė ne tik naują puslapį Indijos senovės religijos istorijoje, bet ir atveria kelių šimtmečių šalies raidos vaizdą. Manoma, kad šventyklas kūrė budistai vienuoliai. Maždaug nuo septintojo amžiaus budizmo įtaka Indijoje pradėjo mažėti ir, galbūt todėl, vienuoliai tuo metu paliko savo šventovę. Milžiniškų olų viduje liko unikalus istorinis šedevras. Čia kasmet apsilanko tūkstančiai budistų piligrimų, nes ši vieta iki mūsų dienų laikoma šventa.

paslaptys, Indija, šventyklos, freskos, budizmo mitologija

paslaptys, Indija, šventyklos, freskos, budizmo mitologija

Daugybė freskų ir statulų personažai bei vaizduojami įvykiai išskaptuotų olų sienose vaizduoja budizmo mitologiją. Šiose šventyklose randami įvairūs skulptūriniai siužetai, daugelis jų skirti Budai. Tačiau yra ir kitos mitologinės būtybės, kurios pasakoja apie Budos ankstesnius įsikūnijimus, kai jis buvo dievybe, žmogumi ar gyvūnu. Tiems, kas domisi religijos istorija, šios šventyklos yra tikras atradimas.

Aišku, ne vienam kelia nuostabą, kaip tokie šedevrai galėjo būti iškirsti granito olose daugiau nei prieš du tūkstančius metų. Reikia suvokti, kad tai unikalus darbas iš akmens, tai reiškia, kad žmonės turėjo patekti į uolų vidų ir pradėti kirsti uolienų gabalus. Beveik kiekviena skulptūra, kiekviena architektūrinė detalė yra iškirsta iš vientisos masės. Be sukurto meno, stebina neįprastas iškirstų olų išsidėstymas, pagristas giliomis astronominėmis žiniomis. Jos orientuotos pagal skirtingas pasaulio puses. Vienos nukreiptos į vakarus, kitos į pietus ar rytus. Jos tarsi pakartoja Saulės kelią danguje. Akivaizdu, kad senovės Indijos gyventojai domėjosi Visata ir dangaus kūnais.

Visi pasaulio stebuklai laukia paaiškinimo. Adžantos kūrėjai iš tiesų stebina savo vaizduote, tai domina ir mokslininkus, ir šiaip paprastą turistą. Tuo domisi ir paleokontakto teorijos šalininkai. Nežemiškų civilizacijų ieškotojai nuodugniau ištyrė dvi iš visų esamų šventyklų (šiuo metu žinoma virš trisdešimt) milžiniškoje oloje. Jų nuomone, neįprastas ertmių išsidėstymas ir formos patvirtina kūrėjų-statytojų žinojimą apie kai kuriuos astronomonius reiškinius. Visos šventyklos išsidėsčiusios puslankiu. Pavyzdžiui, Nr. 19 orientuota pagal žiemos saulėgrįžą. Rytinė saulė prasiskverbia pro milžinišką fasado langą ir apšviečia stupos (statinys kur saugoma relikvija) apačią. Tą patį galima stebėti ir vasaros saulėgrįžos metu, tačiau jau šventykloje Nr. 25. Kelia nuostabą tai, kad žmogus, padaręs stupą, turėjo būti uolos viduje. Be to, kad gauti panašų rezultatą, reikėjo rimtų įrankių. Reikėjo pramušti tunelį, iškirsti ir nuglūdinti uolieną ir dar suorientuoti ertmę pagal saulėgrįžą.

paslaptys, Indija, šventyklos, freskos, budizmo mitologija 

Paleokontakto teorijos šalininkai kelia savo versiją – Adžantos šventyklų statytojai naudojo pažangias nežinomų civilizacijų technologijas. Vietiniai gyventojai ateivius galėjo priimti kaip dievus, o jiems dingus, šitos vietos buvo laikomos šventomis.

Vienas Adžantos olų tyrinėtojų Jason Martell pasakoja: ,,Kai žiūriu į stupą, kurioje buvo saugomos relikvijos, man atrodo, kad ji nukopijuota nuo skraidančio aparato. Dažnai Buda vaizduojamas stupos viduje, kur akivaizdžiai matosi, jog jis valdo kažkokį mechanizmą. Stupos buvo susietos su Budos išvykimu iš Žemės ir grįžimu atgal. Todėl mes manome, kad prieš akis matome dievą, išskrendantį į kosmosą.“

paslaptys, Indija, šventyklos, freskos, budizmo mitologija

Kitas tyrinėtojas George Noory pasakoja: ,,Senovės žmonės stengėsi įamžinti viską, ką matė. Ir aš esu įsitikinęs, kad olose esami piešiniai, skulptūros, atvaizduoja daiktus, kuriuos jie matė realiame gyvenime. Jie fiksavo viską aplink save. Ir pagal tai galima spręsti, kad juos supo gana keisti daiktai“. Beveik visos freskos, statulos vaizduoja dievus, pusdievius ir kitas įvairias keistas būtybes. Yra nuomonių, kad prieš mus neįprasta požeminė šventykla, pastatyta ,,nežinomiems“ svečiams, kurie įgavo kultinį statusą ir, kad visa tai budistai vienuoliai nepastatė savarankiškai. Jiems tikrai padėjo ateiviai su savo technologijomis. Pagal paleokontakto teoriją šios būtybės – pusiau žmonės kai kuriuo istorijos laikotarpiu iš tiesų galėjo egzistuoti.

Galbūt Adžantos iškirstų šventyklų architektūra, statulos, piešiniai, gali dar daug ką papasakoti tyrinėtojams, besidomintiems šiuo unikaliu šedevru.

paslaptys, Indija, šventyklos, freskos, budizmo mitologija

paslaptys, Indija, šventyklos, freskos, budizmo mitologija

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
15.05.2022 laikas 14:02 “Kietos šviesos spindulių” mįslė

Pirmą kartą apie tokius neįprastus NSO spindulius sužinota XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje. Žanas Heringas pavadino juos "kietos šviesos spinduliais", kurie turi labai neįprastų savybių. Statistinės NSO objektų stebėjimų analizės duomenimis, maždaug 1980 m. šviesos spinduliai ir ...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 13:33 Kanada - Tūkstančiai žmonių evakuoti dėl potvynių Albertoje ir Šiaurės Vakarų teritorijose
Dėl ledo kamščių, lietaus ir tirpstančio sniego šiaurinėje Kanados dalyje išsiliejo upės. Visoms Šiaurės vakarų teritorijų bendruomenėms buvo įsakyta evakuotis, o šiaurės vakarų Albertos provincijoje šimtai žmonių buvo priversti palikti savo namus....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 11:01 COVID-19 vakcinos išsiskyrimas gali pakenkti neskiepytiems žmonėms ir sukelti rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, kraujo krešulių

Vakcinų nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19) išskyrimo efektas paveikia net neskiepytus žmones, sukeldamas rimtų sveikatos komplikacijų, įskaitant kraujo krešulius, kurie yra tokie dideli, kad beveik prilygsta žmogaus kumščio dydžiui, kalba Arsenio Toledo.

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 09:01 Laiko sutrikimų ir anomalijų mįslės

Vienas iš labiausiai paplitusių teiginių apie laiką sako: laikas nuolat yra visur. Deja, bet, jei tai būtų tiesa, tai mūsų gimtoji planeta prarastų bent pusę žmogaus širdžiai mielų paslapčių. Egzistuoja ryšys tarp normalios laiko eigos pasikeitimo ir "pražūtingų, užburtų" vietų.

...

Skaityti daugiau

14.05.2022 laikas 13:48 Vaiduokliai iš tiesų egzistuoja?

Šimtus ar net tūkstančius metų mediumai ir ekstrasensai bandė įrodyti, kad vaiduokliai tikrai egzistuoja. Vieni bijojo vaiduoklių, kiti juos medžiojo. Tačiau klausimas vis dar atviras: ar vaiduokliai tikrai egzistuoja?

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 08:07 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su grybais
Labai turtinga savo skoniu, bet ne kalorijomis perlinių kruopų sriuba su grybais. Net mano vyras labai gyrė, o jis tikrai nėra didžiulis perlinių kruopų ar grybų mėgėjas. Beje šiai sriubai kuo puikiai tiek švieži, tiek džiovinti grybai....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:59 Receptai | Patiekalai Vokiška perlinių kruopų sriuba su šonine
Ar žinojote labai paprastą tiesą: perlinės kruopos yra tik iš miežių. Ši vokiška sriuba Graupensuppe taip ir yra verčiama į lietuvių kalbą - miežinė sriuba. Pas mus tai būtų labiau perlinė sriuba.

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:52 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su jautiena

Labai, labai ir labai skani perlinių kruopų sriuba su jautiena, šiek tiek jaučiasi švelnus aštrumas ir skonis tikrai geras. Visi ingredientai yra savo vietoje, idealiai sudera tarpusavyje.

Skaityti daugiau