Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorija » 2024 » Kovo » 1

Keistų Tibeto bokštų paslaptis

Keistų Tibeto bokštų paslaptis

XX a. pabaigoje Himalajų papėdėje buvo aptikta daug didelių bokštų, kurių kilmė iki šiol tebėra paslaptis. Dėl neprieinamos vietovės jų tyrimas yra sudėtingas.

Bokštai dažniausiai yra 8 ir 12 žvaigždžių formos, o jų aukštis siekia apie 60 metrų. Jie pastatyti iš akmenų, nenaudojant rišamojo skiedinio, tačiau iki šių dienų išliko nepažeisti.

Manoma, kad bokštai atsparūs žemės drebėjimams, kitaip jie nebūtų išlikę tokį ilgą laiką. Manoma, kad šie bokštai buvo pastatyti tam, kad išgyventų stichines nelaimes.

Keista, kad vietiniai gyventojai žinojo apie bokštų egzistavimą ir naudojo juos savo reikmėms, tačiau tiksli jų atsiradimo data lieka nežinoma.

Jau 1000 metų Himalajuose stovi paslaptingi bokštai, kurių paslaptis vis dar neatskleista. Ankstesnės žmonijos kartos paliko įvairių pėdsakų, tačiau ne visada pavyksta juos sėkmingai ištirti.

Puikus to pavyzdys - Himalajų kalnų papėdėje stūksantys akmeniniai bokštai. Nepaisant to, kad jų istorija siekia daugybę šimtmečių, istorikai iki šiol tiksliai nežino, kas, kada ir kokiu tikslu juos pastatė.

Šie nuostabūs statiniai išsibarstę Himalajų kalnų papėdėje, Tibeto plynaukštėje. Kai kuriuos jų vietiniai gyventojai pavertė arklidėmis ir gyvulių tvarteliais, nes jie stovi kaimuose.

Tačiau kiti bokštai tebėra apleisti ir sugriauti, jau be stogų ir į jų vidų patekti beveik neįmanoma. Įdomiausia tai, kad šiems bokštams jau keli šimtmečiai, o pirmosios užuominos apie juos mokslo bendruomenėje pasirodė tik 1998 m.

Prancūzų mokslininkė Frederika Daragona (Frédérique Darragon), tyrinėdama sniego leopardus, Kinijos kalnuose aptiko neįprastus akmeninius bokštus. Ji buvo nustebusi, kad niekas nežinojo, kam šie statiniai buvo pastatyti. Penkerius metus Frederika tyrinėjo šias struktūras, sudarinėjo žemėlapius, skaičiavo ir analizavo statybines medžiagas.

Be to, ji netgi galėjo užlipti į pačius bokštus, kurie nebuvo itin pavojingi. Suprantama, prancūzų tyrinėtojas bandė rasti bet kokios informacijos apie Himalajų dangoraižius, tačiau vietiniai gyventojai apie juos tikrai nieko nežinojo: jie tvirtino, kad jie ten visada buvo. Tuomet ieškotojas nusprendė nuvykti į budistų vienuolynus ir išstudijuoti senus vietinius tekstus, tačiau ir tai buvo bevaisis darbas. Vis dėlto,

Frederikai pavyko rasti užuominų apie bokštus tik keliose kinų kronikose ir XIX a. Europos keliautojų užrašuose. Šiuolaikiniai istorikai mano, kad dėl paties regiono apie bokštus iš tiesų nieko nežinoma.

Himalajų papėdė buvo vietovė, kurioje šimtmečius gentys gyveno atsiskyrusios viena nuo kitos. O jų atskirtis buvo tokia stipri, kad net jų kalbos ir tarmės vystėsi atskirai viena nuo kitos.

Iš tiesų netoli vienas kito gyvenantys žmonės iki šiol gali nesuprasti kaimynų kalbos. Taigi, jei kažkada ir būta legendų apie šiuos bokštus, jos buvo perduodamos žodžiu, o laikui bėgant ši tradicija tiesiog išnyko.

Himalajų bokštai traukia dėmesį ne tik savo paslaptingumu, bet ir unikalumu - jie stovi jau šimtmečius, nepaisant regione dažnai vykstančių žemės drebėjimų.

Jų tvirtumą lemia savita jų sudėtis. Remiantis Frederikos tyrimais, šie statiniai yra akmenų, plytų ir medžio derinys, įvairių formų: kvadrato, daugiakampio ir net žvaigždės formos su 12 kampų.

Medienos naudojimas kartu su akmeniu ir plytomis leido bokštams būti lankstiems ir atspariems seisminiam aktyvumui.

Prancūzų tyrėjai Daragonai taip pat pavyko nustatyti bokštų amžių - nuo 600 iki 1000 metų, nors kai kurie gali būti dar keliais šimtmečiais senesni.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
03.09.2018 laikas 07:23 Receptai Vaistažolių mišiniai praguloms gydyti

Pragulos liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai praguloms gydyti, receptai nuo pragulų, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vais...

Skaityti daugiau

28.08.2019 laikas 20:25 Receptai Traškūs vaflių ritinėliai be vaflinės
Jei jums kilo noras prisiminti vaikystės skonį, pasigamini skanius, traškius susuktus vaflius, bet neturite po ranka vaflinės, šią problemą labai lengva išspręsti. O, ir vaflių kepimas keptuvėje užims mažai laiko....

Skaityti daugiau

28.06.2019 laikas 18:26 Receptai Kiaulienos karbonadas

Gaminame. Kiaulienos karbonadas. Kiaušinį išplakame. Kiaulieną pjaustome 1,5-2 cm storio gabaliukais, gerai išmušame, apibarstome druska, pipirais, pavilgome kiaušinio plakinyje ir apvoliojame džiūvėsėliuose. Kepame įkaitintame...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau