Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Kovo » 4

Tibeto senovės 'dievo' statula, pagaminta iš nežemiškos geležies

Tibeto senovės 'dievo' statula, pagaminta iš nežemiškos geležies

Manoma, kad statula vaizduoja Vaišravaną - budistų turtų ir karo dievą, dažnai siejamą su kosmoso karalyste. Radiniai atskleidė, kad statula pagaminta iš ataksito - retos klasės geležies meteoritų, turinčių didelį nikelio kiekį.

Archeologijos srityje nedaug yra tokių protu nesuvokiamų atradimų kaip budistinė geležinio žmogaus statula iš Tibeto. Šis mįslingas artefaktas, sukurtas iš meteorito, žavi mokslininkus, istorikus ir dvasinius ieškotojus. Šiame straipsnyje panagrinėsime šio neįprasto radinio įdomią istoriją, mokslinę analizę ir kultūrinę reikšmę.

Budistinės Geležinio žmogaus statulos istorija prasidėjo 1938 m., kai ją aptiko Ernsto Šėferio vadovaujama vokiečių ekspedicija. Tibete rasta statula iš pradžių buvo laikoma budistų dievybės Vaišravos atvaizdu. Tačiau tik po naujausių mokslinių tyrimų paaiškėjo tikroji kosminė jos kilmė.

Šis religinis artefaktas išsiskiria savo sudėtimi. Atlikus išsamius tyrimus nustatyta, kad 24 cm aukščio statula pagaminta iš retos rūšies geležies meteorito. Šis meteoritas priklauso Čingos meteoritų laukui, kuris driekiasi per Mongolijos ir Sibiro sieną. Meteoritinės geležies panaudojimas ne tik suteikia statulėlei kosminę prasmę, bet ir susieja ją su didžiule visata už mūsų pasaulio ribų.

Siekdami atskleisti Geležinio žmogaus statulos paslaptis, mokslininkai atliko daugybę griežtų bandymų. Jos sudėčiai nustatyti buvo naudojama rentgeno spindulių fluorescencija ir šerdies mėginių ėmimas. Rezultatai patvirtino, kad statula pagaminta iš ataksito - retos klasės geležies meteoritų, garsėjančių dideliu nikelio kiekiu. Šis atradimas ne tik atskleidžia senovės metalurgijos praktiką, bet ir pabrėžia meteoritų kultūrinę svarbą senovės visuomenėse.

Nors meteoritinė geležis religiniuose artefaktuose naudojama ne tik budizme, Geležinio žmogaus statula išsiskiria tiesioginiu ryšiu tarp kosminės medžiagos kilmės ir jos dvasinės simbolikos. Manoma, kad statula vaizduoja Vaišravą, budistų dievą, siejamą su turtais ir karu, ir įkūnija pačią kosminę karalystę.

Statulos kelionė iš Tibeto į Vokietiją geopolitinės įtampos laikotarpiu sukėlė etinių abejonių dėl jos kilmės ir teisėtos nuosavybės. Be to, vis dar ginčijamasi dėl statulos amžiaus - jos amžius vertinamas nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių metų.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.06.2019 laikas 09:43 Receptai Pyragėliai su bulvių įdaru
Keptuvėje kepti pyragėliai su bulvių įdaru. Skanaus!

Skaityti daugiau

20.06.2019 laikas 06:02 Receptai Baklažanai su česnaku

Baklažanai ne visada gali būti skanūs, net galima pasakyti, kad jie tik mėgėjams. Tačiau viskas slypi teisingame jų paruošime. Mes skubame pasidalyti su jumis tokios įdomios daržovės paruošimo receptu, kad ji gali būti tokia sk...

Skaityti daugiau

02.11.2017 laikas 09:04 Receptai Ajeras gydo bronchitą
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Bronchitas. Ingredientai: Ajerų šaknų miltelių.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau