Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Kovo » 4

Paslaptingas megalitas "Nykštukų namai"

Paslaptingas megalitas "Nykštukų namai"

"Nykštukų namas" - nuostabus istorinis artefaktas, esantis Škotijos Hoy saloje (Orkney). Tai unikalus akmeninis statinys (mokslininkai jį vadina "kapaviete"), vienintelis toks Britų salose.

Dwarfie Stane kapavietę (pažodžiui išvertus - "nykštukinis akmuo"), datuojamą neolito laikotarpiu, maždaug prieš 5000 metų, pastatė Orknio-Kromarčio kultūros, žinomos dėl savo kamerinių koplytstulpių, nariai. Kitaip nei kiti jų statiniai, šis monolitinis statinys buvo kruopščiai iškaltas tiesiai iš vieno milžiniško Devono raudonojo smiltainio bloko.

"Nykštukinio akmens" matmenys kelia baimę: jis yra apie 8,5 m ilgio, 4 m pločio ir iki 2 m aukščio. Naudodami primityvius įrankius, tikriausiai pagamintus iš ragų ir kaulų, mūsų senovės protėviai akmens viduje išgraužė du nedidelius kambarius ir didelę centrinę erdvę. Įėjimas į kapavietę yra nedidelė anga, pakankamai didelė, kad pro ją tilptų žmogus, o originalus užtvaros akmuo vis dar guli netoliese.

Paslaptingas megalitas "Nykštukų namai"

Atsirado daugybė teorijų apie šios neįprastos struktūros paskirtį. Kai kurie ekspertai teigia, kad jis tarnavo kaip vado ar gerbiamo religinio lyderio kapavietė. Kiti mano, kad tai galėjo būti dvasinio poilsio ar meditacijos vieta. Nepaisant to, oficialus mokslas šį megalitą ir toliau vadina "kapaviete".

Žmonių palaikų ar laidojimo reikmenų nebuvimas kapavietėje paskatino spėlioti, kad ji arba niekada nebuvo naudojama, arba buvo kruopščiai išvalyta vėlesnių gyventojų. Dėl organinių medžiagų trūkumo sunku tiksliai nustatyti datavimą, nepaisant bandymų nustatyti jo amžių naudojant radiokarboninio datavimo metodus.

"Nykštukų akmuo" apipintas folkloru ir legendomis, kurios ir toliau intriguoja lankytojus. Pasak vienos senovinės legendos, jame gyveno nykštukas.

Kitoje senovinėje istorijoje pasakojama apie milžiną, kurį akmenyje įkalino kiti du milžinai.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.09.2019 laikas 15:02 Receptai Nesaldūs varškėčiai su žalumynais ir sūriu. Puikūs pusryčiai, priešpiečiai ar vakarienė!
Gali valgyti juos saugiai, kas laikosi dietos! Puikūs pusryčiai, priešpiečiai ar vakarienė! Norėdami sužinoti daugiau apie pasiruošimą, žiūrėkite vaizdo įrašą

Skaityti daugiau

11.09.2019 laikas 19:30 Receptai Karališkas obuolių pyragas: stulbinančiai skanus
Skanus pyragas su trapia tešla, grietinėle ir traškiu pabarsimu. Tikrai karališkas.

Skaityti daugiau

10.06.2019 laikas 08:20 Receptai Šokoladiniai keksiukai. Šokoladinių keksiukų receptas

Pasigaminkime namuose, naminius keksiukus. Šokoladinių keksiukų receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau