Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2024 » Kovo » 4

Italijoje esantis nuskendęs Baia miestas

Italijoje esantis nuskendęs Baia miestas

Prie Neapolio krantų Italijoje esantis nuskendęs Baia miestas yra povandeninis stebuklas, kuris ir toliau žavi istorikus, archeologus ir turistus.

Kadaise klestėjęs romėnų miestas, garsėjęs prabanga ir dekadansu, dabar guli po bangomis - vaiduokliškas laiko tėkmės ir gamtos galios liudijimas.

Bajos miestą senovės romėnai įkūrė maždaug II a. pr. m. e. pabaigoje. Jis greitai įgijo prabangos, hedonizmo ir pertekliaus vietos reputaciją, pritraukdamas turtinguosius ir galinguosius Romos gyventojus. Čia vilas turėjo tokie imperatoriai kaip Neronas, Cezaris ir Hadrianas, tai buvo populiari Romos elito atostogų vieta.

Tačiau VIII mūsų eros amžiuje miestas buvo apleistas dėl maliarijos ir besiveržiančios jūros. Galiausiai miestas buvo užlietas dėl regione vykstančios vulkaninės veiklos, ypač bradizmo, t. y. laipsniško žemės paviršiaus dalies pakilimo arba nusileidimo, kurį sukelia požeminės magmos kameros užpildymas arba ištuštinimas.

Nuskendęs Baia miestas yra senovės romėnų architektūros ir inžinerijos stebuklas. Tarp griuvėsių yra vilų, šventyklų, gatvių ir statulų - visa tai nuostabiai išlikę po vandeniu. Vienas žymiausių statinių - Villa dei Pisoni, didingas dvaras, kadaise priklausęs įtakingai Pisoni šeimai.

Ši vila garsi savo sudėtinga architektūra, įskaitant terasas, nusileidžiančias į jūrą, ir tunelių bei kamerų tinklą, kuris vis dar prieinamas narams. Statybinėms medžiagoms Baijoje daugiausia naudotas vietinis vulkaninis tufas ir iš netoliese esančių karjerų atgabentas kalkakmenis.

Yra įvairių teorijų ir interpretacijų apie nuskendusį Baia miestą. Kai kurie mano, kad miestas buvo senovinis Las Vegasas - vieta, kur romėnų elitas galėjo pasimėgauti iškylomis ir pabėgti nuo politinio gyvenimo spaudimo.

Kiti jį laiko Romos imperijos galios ir turtų klestėjimo laikotarpiu simboliu. Miesto užtvindymas taip pat aiškinamas kaip Romos imperijos nuosmukio ir žlugimo metafora.

Griuvėsių datavimas nustatytas daugiausia remiantis keramikos ir anglies dėsnių analize, nustatant aktyviausią miesto gyvavimo laikotarpį nuo I a. pr. m. e. iki III a. po Kr.

Nuskendęs Baia miestas liudija senovės Romos didybę ir prabangą. Jo nuskendę griuvėsiai leidžia pažvelgti į praėjusią epochą, atskleidžia Romos elito architektūrinę prabangą ir dekadansą.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
25.08.2018 laikas 17:55 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai sumušimams gydyti
Sumušimai liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai sumušimams gydyti, receptai sumušimams gydyti, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis...

Skaityti daugiau

06.12.2017 laikas 19:52 Receptai – Patiekalai Nuoviras skrandžio darbui palengvinti (sidabražolės, gyvatžolės)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Skrandis. Ingredientai: sidabražolės, paprastosios gyvatžolės šaknų.

Skaityti daugiau

20.10.2019 laikas 17:27 Receptai – Patiekalai Moliūgų Ir Sutirštinto Pieno Pyragas
Pyragas su moliūgų ir sutirštinto pieno įdaru . Į namus ir sandėliukus jau parkeliavo šio derliaus moliūgai. Vieni iš jų verda sriubas ar troškinius, kiti kepa blynus ar ruošia džemą.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau