Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2024 » Kovo » 5

Ħaġar Qim paslaptys: Maltos senovės šventyklų kompleksas

Ħaġar Qim paslaptys: Maltos senovės šventyklų kompleksas

Ħaġar Qim - Maltos pietinėje pakrantėje esantis baimę keliantis šventyklų kompleksas - liudija senovės Maltos civilizacijos architektūrinį genijų.

Šis UNESCO pasaulio paveldo objektas, datuojamas maždaug 3600-3200 m. pr. m. e., siūlo užburiančią kelionę į praeitį ir vilioja istorijos mėgėjus bei smalsuolius įminti mįslingas akmenines struktūras.

Ħaġar Qim, reiškiantis "Stovintys / garbinimo akmenys", demonstruoja išskirtinius Maltos šventyklų laikotarpio civilizacijos architektūrinius ir meninius įgūdžius.

Šis šventyklų kompleksas, pastatytas Ġgantijos etapo metu, kuris buvo ankstesnis už tokius garsius istorinius paminklus kaip Egipto piramidės ir Stounhendžas, datuojamas daugiau nei 5000 metų. Kadangi nėra rašytinių įrodymų apie civilizaciją, kuri pastatė Ħaġar Qim, ši vieta yra neįkainojamas informacijos apie priešistorinę Maltos praeitį šaltinis.

Ħaġar Qim kompleksas daugiausia pastatytas iš vietinio koralinio kalkakmenio - medžiagos, kuri atlaikė laiko išbandymą, tačiau yra jautri atmosferos poveikiui. Išskirtinį statytojų gebėjimą manipuliuoti masyviomis medžiagomis liudija didžiausias komplekso akmuo, kurio svoris siekia 20 tonų.

Sudėtingai suprojektuotą šventyklos kompleksą su durimis, altoriais ir dekoratyviniais raižiniais sudaro centrinis pastatas ir aplinkiniai statiniai. Statybininkų įžvalgus aplinkos supratimas akivaizdus iš šventyklų orientacijos - jos strategiškai orientuotos į saulės šviesą saulėgrįžų ir lygiadienių metu.

Ħaġar Qim šventyklos paskirtis tebėra istorikų ir archeologų spėlionių objektas. Vieni mano, kad ji buvo religinių apeigų vieta, kiti mano, kad ji galėjo veikti kaip astronominė observatorija.

Daugybės statulų ir figūrėlių, įskaitant garsiąją Maltos Venerą, radiniai leidžia manyti, kad čia svarbų vaidmenį vaidino vaisingumo ritualai. Pagrindinio įėjimo į šventyklą sutapimas su saulėtekiu vasaros saulėgrįžos dieną dar labiau patvirtina teoriją apie jos astronominę reikšmę.

Ħaġar Qim paslaptys: Maltos senovės šventyklų kompleksas

Norint nustatyti šventyklos amžių, buvo naudojami radiokarbono datavimo metodai, leidžiantys pažvelgti į ją pastačiusios civilizacijos istoriją.

Ħaġar Qim priklauso Maltoje esančių šventyklų, įtrauktų į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, grupei. Siekiant apsaugoti kalkakmenį nuo tolesnio nykimo, nuo 2009 m. šventykla uždengta apsaugine palapine. Lankytojai gali susipažinti su šventyklos istorija ir architektūra lankytojų centre, kuriame pateikiama išsami informacija ir interaktyvūs ekranai.

Iš šventyklos taip pat atsiveria kvapą gniaužiantys Viduržemio jūros vaizdai, todėl ją būtinai gali aplankyti istorijos, architektūros ir tiesiog Maltos kraštovaizdžio grožio mėgėjai.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
08.07.2019 laikas 17:23 Receptai – Patiekalai Tortas be kepimo „Plombyras“. Madingiausias tortas iš trupinių!
Tortas be kepimo „Plombyras“ receptas. Labai skanus ir lengvai paruošiamas! Išsamų paruošimą be kepimo „Plombyras“, žiūrėkite žemiau esančiame vaizdo įraše. Skanaus!

Skaityti daugiau

11.09.2018 laikas 10:16 Receptai – Patiekalai Liaudiški patarimai migrenos gydymui

Migrena liaudies medicinoje, migrena, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo migrenos, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

15.11.2019 laikas 20:15 Receptai – Patiekalai Mėgstamiausios bandelės prie arbatos! Tešla be kiaušinių
Minkštos, purios ir skanios varškės bandelės! Tešla be kiaušinių. Būtinai pasigaminkite, jums patiks! Net merginos jas valgo su malonumu!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau