Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Kovo » 7

Uro Zikuratas: šumerų architektūros didybės įrodymas

Uro zikuratas: šumerų architektūros didybės įrodymas

Uro Zikuratas - didinga laiptuota piramidė, esanti dabartiniame pietų Irake, liudija senovės šumerų architektūrinį meistriškumą.

Šis grandiozinis statinys, pastatytas neošumerų laikotarpiu apie 2100 m. pr. m. e., tarnavo kaip religinis centras, skirtas mėnulio dievui Nannai, ir simbolizavo Uro miesto klestėjimą.

Valdant Ur-Nammu, trečiosios Uro dinastijos įkūrėjui, buvo pastatytas Uro Zikuratas. Šis laikotarpis, vadinamas neošumerų laikotarpiu, reiškė šumerų kultūros atgimimą po akadų dominavimo laikotarpio. Zikuratas buvo ne tik administracinis, bet ir religinis centras, rodantis mėnulio dievo Nannos svarbą Uro mieste.

Uro Zikuratas - tai baimę keliantis statinys, kurio bazė yra 64 x 46 metrų dydžio, o pradinis aukštis siekė apie 30 metrų. Ši trijų pakopų piramidė, pastatyta iš purvo plytų ir dėl tvirtumo sutvirtinta degtomis plytomis, buvo laiptuotos formos.

Išorinės sienos buvo sumaniai nuožulnios, kad būtų išvengta erozijos, o kampai buvo kruopščiai suderinti su pagrindiniais kompaso taškais, o tai liudija, kad šumerai gerai išmanė geometriją ir astronomiją.

Uro Zikuratas turėjo ne tik architektūrinę didybę, bet ir didelę religinę reikšmę. Buvo tikima, kad jis yra jungtis tarp dangaus ir žemės, o jo viršūnėje gyvena dievas Nanna. Trys Zikurato lygiai galimai simbolizavo šumerų kosmologiją, vaizduodami dangų, žemę ir požeminį pasaulį.

Uro Zikuratas: šumerų architektūros didybės įrodymas

Zikuratas iki rekonstrukcijos

Be to, statinio išdėstymas pagal kardinalius taškus rodo astronominę paskirtį, galbūt susijusią su mėnulio ciklais, siejamais su mėnulio dievu Nanna. Radiokarboninis datavimas patvirtino, kad Zikuratas pastatytas apie 2100 m. pr. m. e.

Nepaisant amžiaus, Uro Zikuratas išlaikė laiko išbandymą, nes istorijos bėgyje buvo atliekami restauravimo darbai. XX a. aštuntajame dešimtmetyje, valdant Sadamui Huseinui, statinys buvo iš dalies rekonstruotas naudojant panašias į originalą medžiagas ir techniką.

Šiandien jis primena senovės šumerų architektūros ir kultūros pasiekimus ir leidžia pažvelgti į vieną ankstyviausių pasaulio civilizacijų.

Uro Zikuratas: šumerų architektūros didybės įrodymas

Irakas. Šumerų miesto Uro kasinėjimai. Zikuratas

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
28.06.2019 laikas 18:26 Receptai Kiaulienos karbonadas

Gaminame. Kiaulienos karbonadas. Kiaušinį išplakame. Kiaulieną pjaustome 1,5-2 cm storio gabaliukais, gerai išmušame, apibarstome druska, pipirais, pavilgome kiaušinio plakinyje ir apvoliojame džiūvėsėliuose. Kepame įkaitintame...

Skaityti daugiau

24.09.2018 laikas 08:15 Receptai Vaistažolių mišiniai atminties stiprinimui
Atminties stiprinimui liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai atminties stiprinimui, atmintis, atminties stiprinimas, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis ...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 15:38 Receptai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudot...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau