Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Kovo » 22

Senovės stebuklas: Hamos Norias

Senovės stebuklas: Hamos Norias

Hamos Norias, esančios palei Oronto upę Hamos mieste, Sirijoje, liudija senovės civilizacijų išradingumą ir inžinerinį meistriškumą.

Šie didžiuliai vandens ratai, kurių kai kurie datuojami Bizantijos epocha, atliko lemiamą vaidmenį miesto žemės ūkio vystymuisi ir tebėra labai svarbūs kultūrai. Tačiau dabartinė jų būklė kelia susirūpinimą: daugelis jų sunyko dėl nepriežiūros ir tebesitęsiančio konflikto Sirijoje.

Hamos Norias ištakos siekia Bizantijos laikus, maždaug V a. arba net IV a. pr. m. e. Jie daugiausia buvo naudojami Hamos sodams ir daržams laistyti, taip prisidedant prie žemės ūkio plėtros mieste. Šie senoviniai statiniai yra miesto praeities simbolis ir priminimas apie to meto technologinę pažangą.

Senovės stebuklas: Hamos Norias

Hamos Norias iš esmės yra dideli 10-20 metrų skersmens vandens ratai. Šiuose ratuose, varomuose Oronto upės tėkmės, įrengti skyriai arba kibirai, kurie sukdamiesi semia vandenį iš upės. Vanduo teka į akvedukų ir kanalų tinklą, iš kurio tiekiamas miestui ir aplinkiniams ūkiams. Šis inžinerinis pasiekimas rodo, kaip senovės civilizacijos išnaudojo gamtos galią savo naudai.

Dabartinė Hamos Norias būklė kelia susirūpinimą. Nors kai kurios iš jų vis dar veikia, daugelis jų dėl aplaidumo ir laiko nuniokojimo sunyko. Situaciją dar labiau apsunkina Sirijoje vykstantis konfliktas, dėl kurio sunku skirti išteklių išsaugojimui ir atstatymui. Nepaisant prastėjančios būklės, norijos tebėra populiarus turistų traukos objektas ir miesto kultūros paveldo simbolis.

Senovės stebuklas: Hamos Norias

Hamos miesto norijos turi didelę kultūrinę reikšmę Sirijos gyventojams. Jos yra ne tik Hamos miesto simbolis, bet ir vietos pasididžiavimo bei tapatybės šaltinis.

Jos užima svarbią vietą vietos folklore ir tradicijose, o ritmingą besiskleidžiančių norijų skambesį daugelis laiko miesto širdies ritmu.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
12.09.2019 laikas 20:52 Receptai Stulbinantis pyragas su švelniu kremo įdaru

Šio kepinio originalumas yra tame, kad į orkaitę dedama skysta tešla. Bet kepimo procese dėl ingredientų riebumo skirtumų pyragas savarankiškai išsisluoksniuos ir gausis stulbinantis pyragaitis su švelniu kremo įdaru.

...

Skaityti daugiau

11.07.2019 laikas 09:15 Receptai Mielinės spurgos su džemu
Gaminame namuose. Mielinės spurgos su džemu. Konditerinio švirkšto ar maišelio pagalba pro skylutę prileidžiame džemo. Dar šiltas spurgas apibarstome cukraus pudra. Skanaus!

Skaityti daugiau

20.11.2019 laikas 15:39 Receptai Paprasti, bet ne prasti naminiai sausainiai
Gaminame. Naminiai sausainiai. Sviestą ir grietinę išimame iš šaldytuvo ir palaikome kambario temperatūroje 2-3 valandas. Orkaitę įjungiame kaisti iki 180 laipsnių. Skardą išklojame kepimo popieriumi.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau