Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Balandžio » 8

Bahlos fortas: žvilgsnis į turtingą Omano istoriją ir kultūrą

Bahlos fortas: žvilgsnis į turtingą Omano istoriją ir kultūrą

Omano Dakhilijos regiono oazėje įsikūręs Bahlos fortas liudija viduramžių islamo architektūros išradingumą.

Šis istorinis įtvirtinimas, apsuptas 12 km ilgio sienos, nuo 1987 m. įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai vienas seniausių ir didžiausių Omano fortų, datuojamas XIII a. Bahlos fortas yra Omano žmonių paveldo ir jų tradicinių purvo plytų mūro ir statybos įgūdžių simbolis.

Bahlos forto atidarymas nėra susijęs su kokiu nors konkrečiu įvykiu ar asmeniu, nes jis jau daugelį amžių yra žymus regiono orientyras. Fortą pastatė Banu Nebhan gentis, dominavusi centriniame Omano regione XII-XV a. Plačios forto sienos su bokštais ir vartais apima visą gyvenvietę su namais, mečetėmis ir šuliniais, liudijančiais bendruomenės klestėjimą.

Dėl strateginės forto vietos jis tapo prekybos centru ir svarbiu islamo mokymo centru. Per šimtmečius Bahlos fortas patyrė daugybę pokyčių ir išplėtimų. Jis atspindi Nabhanų dinastijos imamų galią ir įtaką. Forto didybė traukė daugybę gyventojų, kurie nuolat užimdami fortą išsaugojo jo paveldą.

Bahlos fortas buvo svarbių įvykių, įskaitant konfliktus ir apgultis, liudininkas, atlikęs lemiamą vaidmenį regiono galios dinamikoje. Forto architektūra ir aplinkinė oazė glaudžiai susijusi su jo istorine reikšme, nes jis buvo karavanų prekybos kelių centras.

Žlugus Nabhanų dinastijai, fortas sunyko, tačiau XVII a., valdant Ya'arubos dinastijai, vėl įgijo reikšmę. Šiuo laikotarpiu buvo atlikti dideli restauravimo darbai. Forto istorinė reikšmė taip pat susijusi su folkloru ir legendomis, įskaitant pasakojimus apie magiją ir misticizmą.

XX a. Bahlos fortas tapo sukilimo prieš Omano sultoną vieta, dėl to jis buvo užblokuotas ir vėliau atstatytas. Šiandien jis stovi kaip turtingos Omano istorijos ir kultūros paveldo paminklas, traukiantis lankytojus ir mokslininkus.

Bahlos fortas yra puikus viduramžių islamo įtvirtinimų pavyzdys, kurio sienos pastatytos iš plytų ir akmens, naudojant tradicines Omano architektūros technikas. Forto konstrukciją sudaro bokštai, vartai, patalpų labirintas ir kiemai, kurių kiekvienas atlieka tam tikrą funkciją.

Tvirtos forto sienos atlaikė laiko išbandymą, nes joms statyti naudojamas sarudžas - tradicinis skiedinys, atsparus karščiui ir vandeniui. Ši medžiaga atliko svarbų vaidmenį užtikrinant forto ilgaamžiškumą. Forto išplanavimas atspindi strateginį karinį mąstymą, o gynybiniai įtvirtinimai skirti apsisaugoti nuo užpuolikų.

Architektūriniai akcentai - įspūdingas pagrindinis įėjimas ir keturių aukštų gyvenamieji rūmai. Rūmams būdingos sudėtingos medinės lubos ir gražiai išdrožinėtos durys. Prie religinės reikšmės prisideda ir mečetė su išskirtiniu minaretu.

Dr. Ali Al Hosni, Omano istorijos ir kultūros ekspertas, yra sakęs: "Bahlos fortas - tai ne tik istorinė vieta, bet ir gyvas turtingo Omano paveldo liudijimas. Forto architektūra ir dizainas atskleidžia praėjusių amžių Omano statytojų įgūdžius ir meistriškumą."

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
14.09.2018 laikas 07:51 Receptai Vaistažolių mišiniai kraujuojant dantenoms
Kraujuojant dantenoms liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai kraujuojant dantenoms, dantenos, kraujuoja dantenos, receptai dantenoms, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėm...

Skaityti daugiau

30.01.2020 laikas 08:50 Receptai Riešutų sviesto sausainiai

Visus ingredientus išmaišykite iki vientisos tirštos masės. Skardą išklokite kepimo popieriumi ir dėkite ant jos po gerą šaukštą tešlos. Suspauskite šakute. Sausainius kepkite 10 – 12 minučių iki 180 laipsnių įkaitintoje ...

Skaityti daugiau

25.06.2019 laikas 12:50 Receptai Avokado užtepėlė

Avokadą nulupame, išimame kauliuką ir minkštimą sutriname šakute, dedame išspausto česnako, apšlakstome citrinos sultimis.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau