Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Balandžio » 16

Torysh - Akmeninių rutulių slėnis

Torysh - Akmeninių rutulių slėnis

Žavingoje Vakarų Kazachstano Mangystau srityje esantis Torysh, dar vadinamas Akmeninių rutuliukų slėniu, intriguojančiu geologiniu stebuklu sužavėjo mokslininkus, istorikus ir turistus.

Šį didžiulį gamtos muziejų po atviru dangumi puošia nesuskaičiuojama daugybė sferinių darinių, kai kurie iš jų - automobilio dydžio, išsibarsčiusių po visą kraštovaizdį, todėl lankytojai aikčioja iš nuostabos ir trokšta įminti jo paslaptis.

Manoma, kad Rutulų slėnis, arba Torysh, yra daugiau nei 70 mln. metų senumo geologinis darinys, leidžiantis pažvelgti į senovinę jūros aplinką. Kadaise ši vietovė buvo panardinta po Tetiso jūros vandenimis ir saugo seniai praėjusių laikų liekanas.

Per visą istoriją Mangystau regione, kuriame yra Torysh, gyveno įvairios klajoklių gentys, todėl šis geologinis stebuklas turi kultūrinę reikšmę.

Priešingai paplitusiai nuomonei, Rutulių slėnis yra ne žmogaus sukurtas statinys, o gamtos reiškinys. Rutuliški akmenys, vadinami konkrecijomis, yra įvairaus dydžio - nuo akmenukų iki masyvių iki trijų metrų skersmens rutulių.

Šie dariniai, sudaryti daugiausia iš smiltainio ir silikatinio cemento, yra milijonus metų aplink branduolį besikaupusių nuosėdinių uolienų rezultatas. Vėliau erozija atidengė šias konkrecijas, suardydama aplinkinę minkštesnę medžiagą.

Geologai ilgai diskutavo, kaip tiksliai susiformavo šios rutulio formos konkrecijos. Nors pagal labiausiai paplitusią teoriją jos priskiriamos konkrecijų susidarymo procesui, kai aplink šerdį palaipsniui kaupiasi mineralinių medžiagų turtingos vandeninės nuosėdos, šių darinių vienodumas ir gausa Torysh paskatino kurti alternatyvias teorijas. Kai kurie iš jų kaip galimus veiksnius nurodo nežemišką įtaką ar net senovės žmogaus veiklą.

Nors vietovėje nerasta jokių žmogaus sukurtų artefaktų, vietinės legendos šiuos darinius priskiria senovės būtybėms arba dieviškam įsikišimui. Geologinė stratigrafija - uolienų sluoksnių tyrimo metodas, leidžiantis nustatyti jų amžių, - pirmiausia buvo naudojama konkrementams datuoti.

Torysh - Akmeninių rutulių slėnis

Šiandien Rutulių slėnis yra populiari turistų traukos vieta, lankytojus traukianti savo unikaliu kraštovaizdžiu ir paslaptinga kilme. Vykdomais tyrimais siekiama išsiaiškinti šiuos neįprastus darinius sukūrusius procesus, todėl jie tapo mokslinio susidomėjimo objektu. Torysh galima pasiekti automobiliu ir aplankyti nemokamai, todėl jį būtina aplankyti tiems, kurie domisi gamtos istorija ir geologija.

Nepaisant populiarumo, Torysh išlieka palyginti nepaliestas, todėl lankytojai gali stebėti senovinę Žemės praeitį ir galingas jėgas, formuojančias mūsų planetą. Nesvarbu, ar esate patyręs geologas, istorijos mėgėjas, ar tiesiog smalsus keliautojas, Rutulių slėnis žada jus palikti žavėtis gamtos gebėjimu atskleisti paslaptis ir grožį.

Lietus Pavasarį Miške, Paukščių Garsai:

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
06.11.2017 laikas 15:10 Receptai Vaistažolių mišinys nuo karščiavimo, temperatūros
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas, temperatūra. Ingredientai: liepos žiedai, čiobrelis, ramunėlės žiedai, vanduo.

Skaityti daugiau

20.06.2019 laikas 06:02 Receptai Baklažanai su česnaku

Baklažanai ne visada gali būti skanūs, net galima pasakyti, kad jie tik mėgėjams. Tačiau viskas slypi teisingame jų paruošime. Mes skubame pasidalyti su jumis tokios įdomios daržovės paruošimo receptu, kad ji gali būti tokia sk...

Skaityti daugiau

06.06.2019 laikas 21:38 Receptai Itališki sausainiai. Jums būtinai patiks
Šie skanūs, minkšti, kvapnūs sausainiai nepaliks jus abejingus! Šis receptas yra labai paprastas, o sausainiai giriami, ne vieną kartą. Kaip pasigaminti itališkus sausainius žiūrėkite vaizdo medžiagoje.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau