Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Balandžio » 6

Paslaptingas paminklas Midasui

Midas paminklas, dar žinomas kaip Midas miestas (Yazilikaya), yra įdomi istorinė vieta, esanti šiuolaikinėje Turkijoje.

Paslaptingas paminklas Midasui

Šis senovės stebuklas, kuris, kaip manoma, buvo gyvenamas nuo VIII a. pr. m. e., saugo įdomią istoriją, kuri audrina istorikų ir turistų vaizduotę. Pasinerkime į turtingą istoriją ir legendas, susijusias su šiuo nepaprastu paminklu.

Midas paminklas už savo pavadinimą dėkingas legendiniam Frygijos karaliui Midui, garsiam graikų mitologijos veikėjui. Karalius Midas garsėjo nepaprastu gebėjimu paversti auksu viską, prie ko prisiliečia, ir šis gebėjimas dažnai vadinamas "Midas prisilietimu". Ši mitinė istorija tapo turto ir gausos sinonimu.

Pasak vienos populiarios legendos, karalius Midas pastatė paminklą kaip auką Frygijos deivei motinai Kiblei. Pasak legendos, dievai išpildė Midaso norą, kuris virto prakeiksmu, kai jo maistas ir vynas taip pat virto auksu. Norėdamas panaikinti prakeiksmą, jis kreipėsi pagalbos į deivę ir pažadėjo mainais pastatyti jai didingą paminklą.

Atsipalaiduokite trumpam:

Midas paminklas geriausiai žinomas dėl savo įspūdingo raižyto fasado, kuris dažnai vadinamas Midas kapu arba Midas paminklu, nors nėra įrodymų, kad Midas ten buvo palaidotas. Paminklo didingumas ir dydis liudija senovės frygiečių architektūrinius įgūdžius.

Fasadą puošia didingas liūto - simbolio, glaudžiai susijusio su Kibelės vardu - reljefas. Šis sudėtingas raižinys leido istorikams spėti, kad paminklas tarnavo ne tik kaip dedikacija deivei, bet ir kaip šventa jos garbinimo vieta.

Midas paminklas ne tik susijęs su karaliumi Midu, bet ir suteikia vertingų žinių apie Frygijos civilizacijos kultūrą ir mitologiją. Jo egzistavimas liudija pažangius frygų architektūrinius įgūdžius ir jų atsidavimą religiniams įsitikinimams.

Šiame regione klestėjusi senovės frygų civilizacija pasižymėjo turtinga mitologija, kurios centre buvo Kibelės garbinimas. Paminklas dar labiau pabrėžia šios deivės svarbą jų kultūroje ir liudija apie jos garbinimą.

Šiuolaikinis mokslas iš antikinio pasaulio turi viską, jie turi "kapavietes" arba "paminklus", nors greičiausiai visos šios "netikros durys" iš tikrųjų buvo tikros durys - į kitą pasaulį.

Paslaptingas paminklas Midasui

Paslaptingas paminklas Midasui

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
24.08.2018 laikas 09:43 Receptai Liaudiški patarimai širdies negalavimams gydymui
Širdies ligos liaudies medicinoje, Liaudiški patarimai širdies negalavimams gydymui, receptai nuo širdies negalavimu, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uo...

Skaityti daugiau

13.07.2019 laikas 13:36 Receptai Gaminame namuose. Naminis plombyras
Tačiau problema tame, kad dabar prideda pernelyg daug įvairių chemikalų, dėl kurių plombyro skonis praktiškai dingsta. Naminį plombyrą pasigaminti bus nesunku. Yra labai geras receptas, kuriuo mes nusprendėme pasidalinti su jumis....

Skaityti daugiau

03.01.2018 laikas 15:31 Receptai Varškės kaukė
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Sausos veido odos. Ingredientai: Varškė, Alyvuogių aliejaus, Pienas , Morkų sultys.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
29.05.2024 laikas 15:27 Karvės NESUKELIA "klimato kaitos", patvirtina naujas tyrimas
Naujas tyrimas paneigė globalistų pasakojimą, kad karvių išmetamos dujos sukelia "klimato kaitą". Tyrimas iš tiesų rodo, kad galvijai iš tiesų gali sumažinti metano kiekį atmosferoje.

Skaityti daugiau

29.05.2024 laikas 14:57 WEF nurodė JAV ūkininkams išskersti milijonus viščiukų, kad būtų išvengta paukščių gripo
Pasaulio ekonomikos forumas nurodė JAV ūkininkams paskersti milijonus sveikų viščiukų, kad būtų sustabdytas paukščių gripo plitimas.

Skaityti daugiau

29.05.2024 laikas 14:35 NIH pripažįsta, kad mRNA skiepai visam laikui pakeičia paskiepytų žmonių DNR ateinančioms kartoms
Nacionalinio sveikatos instituto (NIH) paskelbtame stulbinančiame tyrime atskleista, kad Covid mRNA skiepai pakeičia recipientų DNR, o pasekmės lieka ištisoms kartoms.

Skaityti daugiau