- 06.04.2024
- 0.0 Reitingas
- 331 Peržiūr
- Komentarai
Midas paminklas, dar žinomas kaip Midas miestas (Yazilikaya), yra įdomi istorinė vieta, esanti šiuolaikinėje Turkijoje.
Šis senovės stebuklas, kuris, kaip manoma, buvo gyvenamas nuo VIII a. pr. m. e., saugo įdomią istoriją, kuri audrina istorikų ir turistų vaizduotę. Pasinerkime į turtingą istoriją ir legendas, susijusias su šiuo nepaprastu paminklu.
Midas paminklas už savo pavadinimą dėkingas legendiniam Frygijos karaliui Midui, garsiam graikų mitologijos veikėjui. Karalius Midas garsėjo nepaprastu gebėjimu paversti auksu viską, prie ko prisiliečia, ir šis gebėjimas dažnai vadinamas "Midas prisilietimu". Ši mitinė istorija tapo turto ir gausos sinonimu.
Pasak vienos populiarios legendos, karalius Midas pastatė paminklą kaip auką Frygijos deivei motinai Kiblei. Pasak legendos, dievai išpildė Midaso norą, kuris virto prakeiksmu, kai jo maistas ir vynas taip pat virto auksu. Norėdamas panaikinti prakeiksmą, jis kreipėsi pagalbos į deivę ir pažadėjo mainais pastatyti jai didingą paminklą.
Atsipalaiduokite trumpam:
Midas paminklas geriausiai žinomas dėl savo įspūdingo raižyto fasado, kuris dažnai vadinamas Midas kapu arba Midas paminklu, nors nėra įrodymų, kad Midas ten buvo palaidotas. Paminklo didingumas ir dydis liudija senovės frygiečių architektūrinius įgūdžius.
Fasadą puošia didingas liūto - simbolio, glaudžiai susijusio su Kibelės vardu - reljefas. Šis sudėtingas raižinys leido istorikams spėti, kad paminklas tarnavo ne tik kaip dedikacija deivei, bet ir kaip šventa jos garbinimo vieta.
Midas paminklas ne tik susijęs su karaliumi Midu, bet ir suteikia vertingų žinių apie Frygijos civilizacijos kultūrą ir mitologiją. Jo egzistavimas liudija pažangius frygų architektūrinius įgūdžius ir jų atsidavimą religiniams įsitikinimams.
Šiame regione klestėjusi senovės frygų civilizacija pasižymėjo turtinga mitologija, kurios centre buvo Kibelės garbinimas. Paminklas dar labiau pabrėžia šios deivės svarbą jų kultūroje ir liudija apie jos garbinimą.
Šiuolaikinis mokslas iš antikinio pasaulio turi viską, jie turi "kapavietes" arba "paminklus", nors greičiausiai visos šios "netikros durys" iš tikrųjų buvo tikros durys - į kitą pasaulį.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau