Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2024 » Kovo » 25

Istorija apie Palenkės rūmus

Istorinė kelionė į Palenkės rūmus

Pačioje Meksikos Čiaposo regiono širdyje yra tikras senovės pasaulio stebuklas - Palenkės rūmai. Šis VII a. majų pastatytas architektūros šedevras liudija jų išradingumą ir kultūrinį meistriškumą.

Šie rūmai - tai kiemų, koridorių ir kambarių labirintas, kurių kiekvienas saugo majų karališkosios šeimos istoriją, todėl juose galima susipažinti su turtinga majų civilizacijos istorija ir didybe.

Palenkės rūmai buvo majų miesto Palenkės traukos centras. Pastatydino valdovai Hanabas Pakalis II Didysis (615–683) ir jo sūnus Kan Balamas II (684–702) laikotarpiu, kuris garsėjo architektūriniais pasiekimais, šis didingas statinys buvo daugiau nei tik karališkoji rezidencija. Jis buvo Palenkės valdovų politinis centras, religinis centras ir valdžios simbolis.

Archeologiniai duomenys rodo, kad rūmai buvo statomi etapais, kiekvienas valdovas palikdavo savo pėdsaką architektūroje. Tai liudija įvairūs architektūros stiliai ir sudėtingas pastato išplanavimas. Tačiau, nepaisant daugybės papildymų, rūmai išlaikė harmoningą estetiką, liudijančią majų architektūrinį genijų.

Palenkės rūmai nebuvo tik statiškas paminklas; jie vystėsi kartu su miestu, atspindėdami besikeičiantį politinį ir kultūrinį kraštovaizdį. Jie buvo karalių iškilimo ir žlugimo, valdžios pasikeitimų ir majų civilizacijos kultūrinių transformacijų liudininkai.

Net po majų civilizacijos nuosmukio rūmai ir toliau darė įtaką vietos kultūrai. Jie tapo buvusios majų šlovės simboliu, įkvėpusiu ištisas čiabuvių Čiaposo gyventojų kartas.

Palenkės rūmai yra majų architektūros meistriškumo įrodymas. Didelėje teritorijoje išsidėstę rūmai apima daugybę kiemų, kambarių ir koridorių, atspindinčių jų daugiafunkciškumą.

Vienas ryškiausių rūmų bruožų - keturių aukštų bokštas. Iš šio bokšto, kuris galėjo tarnauti kaip astronomijos observatorija ar apžvalgos aikštelė, atsiveria įspūdinga aplinkinio miesto ir džiunglių panorama. Jo konstrukcija su siaurais laiptais ir mažomis patalpomis rodo majų supratimą apie erdvę ir perspektyvą.

Rūmus puošia sudėtingi akmens raižiniai ir bareljefai. Juose vaizduojamos scenos iš majų mitologijos, karalių žygdarbiai ir jų religijos ritualai. Tai ne tik dekoratyviniai elementai, bet ir pasakojimo priemonės, pasakojančios įdomią majų civilizacijos istoriją.

Įsidėmėtina, kad Palenkės rūmai gali pasigirti sudėtinga vandens sistema. Majai pastatė požeminius akvedukus vandeniui iš netoliese esančios Otulum upės nukreipti. Ši išradinga sistema užtikrino nuolatinį vandens tiekimą ir kartu apsaugojo rūmus nuo galimų potvynių.

Nepaisant bėgančio laiko, rūmai išsaugojo savo didybę, keliančią baimę. Akmeninės sienos, aukštai iškilusios kolonos ir sudėtingi raižiniai byloja apie civilizaciją, kuri vertino grožį, simetriją ir harmoniją.

Šiandien Palenkės rūmai pelnytai įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jie ir toliau žavi lankytojus iš viso pasaulio, nebyliai liudija majų civilizacijos didybę ir primena mums apie valdžios laikinumą.

Pailsėk su gamta:

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
19.10.2019 laikas 14:59 Receptai – Patiekalai Svaiginantis Karštas Patiekalas Keptuvėje
Įdomus, skanus, sultingas karštas patiekalas! Puikūs pietūs visai šeimai. Išbandyk :)

Skaityti daugiau

24.09.2019 laikas 07:21 Receptai – Patiekalai Obuolių ir varškės suflė be miltų
Suflė iš obuolių ir varškės be miltų tiems, kas skaičiuoja kalorijas! Pasigaminkite namuose suflė kurie mėgsta skaičiuoti kalorijas. Skanaus!

Skaityti daugiau

06.11.2017 laikas 09:34 Receptai – Patiekalai Krienas gydo peršalimą

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Peršalimas, gerklės skausmas. Ingredientai: krieno , vandens, cukraus

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau