Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Psichologija » 2024 » Gegužės » 19

Pagarba santuokoje

Pagarba santuokoje

Suteikia neįtikėtiną veiksmingumą kuriant, palaikant ir plėtojant santykius su partneriu.

Kaip ji gali pasireikšti? 

✔ Pradėkime nuo paprasčiausio - atidžiai išklausyti vienas kitą. Ką tai reiškia? Tai reiškia ne tik įsigilinti į istorijos esmę, į tai, ką pasakoja mylimas žmogus, bet ir suprasti, kaip jis ar ji jaučiasi - tiek šią akimirką, tiek dėl visko, ką jis ar ji mums pasakoja. Jei nesuprantate - užduokite patikslinamųjų klausimų, tai taip pat leidžia partneriui suprasti, kad jis jums rūpi.

✔ Išmokite klausti vienas kito. Net ir tie žmonės, kurie santuokoje darniai pragyveno daugelį metų, negali skaityti minčių. Todėl jei ko nors norite, pasakykite partneriui tiesiai. Jūsų prašyme neturėtų būti jokių reikalavimų. Atminkite, kad jūsų partneris neprivalo daryti to, ko prašote, tačiau jis bus pasirengęs tai padaryti, jei supras, kad jums tai svarbu.

✔ Nepamirškite nuoširdžiai žavėtis savo partneriu. Tuo, ką nuoširdžiai gerbiate, kuo žavitės ir džiaugiatės dėl jo (jos)

✔ Socialiai niekada neatsakykite už savo partnerį. Jei kas nors klausia, ką mano jūsų sutuoktinis (-ė), leiskite jam (jai) pasisakyti arba nusiųskite klausėją tiesiogiai paklausti jūsų sutuoktinio (-ės).

✔ Bendruomenėje niekada nekritikuokite vienas kito, net ir konstruktyviai. Bet kokia veiksmų kritika, net ir konstruktyvi, turėtų būti išsakoma vienas prieš vieną.

✔ Konfliktų metu labai svarbu ieškoti problemų sprendimo, o ne paversti konfliktą kovos lauku su nugalėtoju ir pralaimėtoju. Juk šeima - tai komanda, kurioje žaidėjai žaidžia dėl bendros pergalės, o ne vienas prieš kitą. Dėl to reikia grįžti prie pirmojo punkto. Kiekvieno požiūris yra svarbus; kiekvieno požiūris yra jo tiesa. 

✔ Jei konflikto metu "verdate" ir gali įvykti negrįžtamas "sprogimas", geriau išeikite į kitą kambarį ir duokite laiko atvėsti sau ir partneriui. Tokiomis akimirkomis ištarti žodžiai gali sužeisti ir likti atmintyje visam laikui. 

✔ Negrįžkite į praeitį. Jei koks nors konfliktas jau išspręstas arba įžeidimai atleisti, neturėtumėte jo kelti.

Pagarba yra antrasis santuokos pagrindas po meilės. Be jos santuoka ilgai neišsilaikys.

Natalija Igorevna Šiškina
Psichologė, klinikinė psichologė - Sankt Peterburgas

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:
Temos

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.09.2019 laikas 14:34 Receptai Receptas tiems, kurie nori skanių kotletų, bet tingi stovėti prie viryklės!

Aš gaminu būtent taip! Šis receptas skirtas tiems, kurie nenori stovėti prie viryklės ir tuo pačiu metu nori gauti skanius, sultingus kotletus.

Skaityti daugiau

01.11.2017 laikas 17:40 Receptai Medus, kiaušinis gydo bronchitą
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Bronchitas. Ingredientai: Sviesto, Kiaušinio trynių, Miltų, Medaus

Skaityti daugiau

04.09.2020 laikas 12:58 Receptai Orkaitėje kepti vištų ketvirčiai su bulvėmis ir obuoliais

O jau skonis šios vištienos, iškeptos su bulvėmis ir obuoliais, kvapni ir labai minkšta. Nieko nelaukite ir eikite gaminti!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
17.06.2024 laikas 12:06 Pasaulio naujienos trumpai 2024-06-17

Pirmadienį Kinija atsakė po to, kai G7 lyderiai perspėjo Pekiną nustoti siųsti ginklų komponentus Rusijai, ir pareiškė, kad jų pareiškimas dėl susitikimo pabaigos buvo "kupinas arogancijos, išankstinių nusistatymų ir melo". (Pasaulio įvy...

Skaityti daugiau

17.06.2024 laikas 09:45 Iš liaudies medicinos nuo kasos (pankreatito) problemų
Jei skauda kasą, tai gali reikšti pankreatito vystymąsi. Kasos gydymas ne visada yra greitas ir efektyvus. Todėl verta išmėginti ir liaudies receptus, kurie padeda malšinti šią nemalonią būklę.

Skaityti daugiau

17.06.2024 laikas 08:04 Iš gyvenimo: kaip kolegė pamokė savo nedirbančius sūnus, išeidama į pensiją
Turiu kolegę, kuri vasarą išėjo į pensiją. Pasiėmė apmokamas atostogas ir dar savo sąskaita dvi savaites pridėjo, o vaikams pasakė, kad išėjo iš darbo dėl…

Skaityti daugiau