Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2024 » Birželio » 2

Ožkos, avies, elnio, briedžio, asilo pienas: kuris pienas sveikiausias?

Ožkos, avies, elnio, briedžio, asilo pienas: kuris pienas sveikiausias

Karvės pienas yra vertingas baltymų, kalcio, vitaminų ir kitų žmogui naudingų maistinių medžiagų šaltinis. Nors jis yra labiausiai paplitęs, žmonės taip pat gali vartoti ožkų, avių, arklių, asilų, elnių ir briedžių pieną. Taigi, kuris iš jų gali pakeisti kūdikių maistą, o kuris gydo vėžį ir apsaugo nuo nutukimo.

Ožkos pienas

Ožkos pieną galima vadinti antru pagal populiarumą po karvės pieno, tačiau tikrai ne mažiau naudingu. 100 ml pieno yra 68 kcal, 3 g baltymų, 4 g riebalų ir 4,5 g angliavandenių. Ožkos pieno cheminė sudėtis ir savybės panašios į karvės pieno, tačiau jame daugiau baltymų, riebalų ir kalcio, yra daug karotino, todėl jis yra šviesiai geltonos spalvos.

Be to, ožkos pienas yra geras vitaminų A, C, E, D ir B grupės vitaminų, taip pat kalcio, kalio, seleno ir fosforo šaltinis. Tačiau, kaip sakė Gorbatovo federalinio maisto sistemų mokslinio centro Sviesto ir sūrių gamybos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas. V. M. Gorbatovo RAS Irina Ostrouchova, taip yra ne visada:

"Jei pažvelgsime į įvairių tyrimų duomenis, pamatysime, kaip kinta tam tikrų vitaminų kiekis piene. Tai rodo, kad pieno sudėtis tiesiogiai priklauso nuo šėrimo".

Pasak Ostrouchovos, ožkų piene pagrindinis baltymas yra β-kazeinas, o karvių piene kazeino baltymui atstovauja αs1-kazeinas. Dėl to ožkos pienas yra lengviau virškinamas ir retai sukelia virškinimo problemų. Tačiau nepaisant to, ožkos pieno negalima vadinti hipoalergišku, nes jame vis dar yra α-s1-kazeino - alergizuojančio pieno produkto komponento, nors ir nedideliais kiekiais.

"Be to, ožkos pienas, kaip ir karvės pienas, naudingas sergant virškinimo trakto ligomis, nes jame yra fosfatų, mažinančių skrandžio rūgštingumą. Angliavandenių virškinimas ožkos piene nedaug skiriasi nuo karvės pieno komponentų, tačiau jame bus daugiau laktozės, kuri skatina mikrobiotos augimą storojoje ir plonojoje žarnoje, palankiai veikia virškinimą", - sakė ekspertas.

Avies pienas

Avies pienas yra pusantro karto maistingesnis, palyginti su karvės pienu. Avių pieno kaloringumas yra 110 kcal 100 ml, juose yra 5,6 g baltymų, beveik 8 g riebalų ir 4,7 g angliavandenių.

"Avių pienas yra tirštesnis, riebesnis ir maistingesnis už karvių pieną, be to, jame 2-3 kartus daugiau vitaminų A, B1 ir B2. Jame taip pat yra daugiau vitamino D: karvės piene jo yra 0,04 g, o avies piene - 0,18 g. Be to, skirtingai nei karvės piene, avių piene yra A2 kazeino, kuris savo ruožtu sukelia mažiau alerginių reakcijų. Tačiau jis gali turėti specifinį skonį", - sakė medicinos bendrovės "SberZdorovye" gastroenterologė Daria Utyumova.

Ostrouchova pridūrė, kad paprastai avies pienas naudojamas koncentruotų baltymų produktams: sūriui ir jogurtui gaminti. Šviežias šis pienas yra per riebus - jo riebumas pusantro ar du kartus didesnis nei karvės pieno, todėl virškinamasis traktas gali jį blogai priimti.

Nepaisant to, nustatyta, kad avių pienas dėl didžiausio linolo rūgšties kiekio yra veiksmingas nutukimo, antrojo tipo diabeto ir vėžio prevencijos priemonė.

Įrodyta, kad daugelis avių piene esančių aktyvių biopeptidų pasižymi antivirusinėmis, antibakterinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis. Jie taip pat pasižymi aktyvumu prieš vėžines ląsteles. Tačiau mokslininkai pažymi, kad avių pieno poveikis žmogaus organizmui vis dar nėra iki galo ištirtas. Tačiau neabejotinai jis yra turtingas naudingų medžiagų šaltinis ir gali veikti kaip veiksmingas funkcinis maistas.

Briedžio pienas

Briedžio pienas - dar vienas gydomųjų savybių turintis produktas, portalui Gazeta.ru sakė vienintelės šalyje Sumarokovskajos briedžių fermos vyriausioji technologė Natalija Karenkova.

"Briedžio pienas vartojamas skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligei gydyti, esant radiaciniams pažeidimams, citostatinės disbakteriozės profilaktikai, gydant ligonius, sergančius limfogranulomatoze.

Gydomąjį poveikį pirmiausia lemia didelis antibakterinis aktyvumas. Viename ml pieno yra 40-65 mcg lizocimo, specialių antibakterinių medžiagų.

Riebalų kiekis yra daugiau kaip 10 %, baltymų - daugiau kaip 8 %. Tokių nepakeičiamųjų aminorūgščių kaip treoninas, metioninas, histidinas ir jų pakaitalų - serino, alanino, asparagino rūgšties - kiekis karvės piene viršija jų kiekį du ir daugiau kartų", - aiškino technologė.

Jos žodžius apie briedžio pieno naudą patvirtino ir Jaroslavlio valstybinio medicinos universiteto profesorius, Medicininės reabilitacijos ir sporto medicinos katedros vedėjas Aleksandras Škrebko, dalyvavęs briedžio pieno tyrime Vidaus ligų klinikoje:

"Briedžio pienas yra hipoalerginis produktas, turintis gerokai daugiau mikroelementų nei karvės pienas. Tai cinkas, varis, manganas, kobaltas, molibdenas, chromas. Jame gausu aminorūgščių, tokių kaip metioninas, fenilalaninas, alaninas, histidinas, kurios padeda normalizuoti medžiagų apykaitos procesus organizme. Be to, šis pienas pasižymi didelėmis baktericidinėmis savybėmis. Briedžio pienas padeda normalizuoti skrandžio motorines ir sekrecines funkcijas, gerina pažeistų jo sienelių regeneracijos procesą. Šis pienas skatina organizmo ląstelių ir audinių formavimąsi ir atsinaujinimą, normalizuoja imuninės sistemos funkcijas".

Pasak jo, briedžio pienas taip pat buvo tiriamas kaip skrandžio opų ir vėžio gydymo priemonė.

"Rezultatai buvo daug žadantys - pienas iš tiesų turėjo gydomąjį poveikį. Tačiau tyrimai nebuvo tęsiami. Pirmiausia buvo sukurti veiksmingi farmakologiniai metodai. Antra, briedžio pieno naudojimas neperspektyvus - gyvūnas nėra prijaukintas, sunku gauti pieno", - pažymėjo Škrebko.

Šiaurinių elnių pienas

Šiaurinių tautų vartojamas šiaurinių elnių pienas yra pats kaloringiausias. Jis keturis kartus kaloringesnis už karvės pieną, turi tris kartus daugiau baltymų ir penkis kartus daugiau riebalų. Naudojant nesugadintą šiaurinių elnių pieną gerti, rekomenduojama jį skiesti vandeniu, nes jis turi tiek daug riebalų, kad ne kiekvieno žmogaus skrandis gali jį suvirškinti, pažymėjo Utyumova.

"Elnių pienas pasižymi dideliu antioksidaciniu pajėgumu, kuris padeda apsaugoti organizmą nuo oksidacinių procesų, sukeliančių širdies ligas ir piktybinius navikus. Iš tokio pieno trūkumų galima paminėti didžiausią nei bet kuriame kitame gyvulinės kilmės piene riebalų kiekį - jo kaloringumas yra 2725 kcal 1 kg produkto.

Be to, šiaurinių elnių pieno skonis yra sodrus, aitrus ir šiek tiek aštrus, todėl ne visi gali jį gerti žalią", - aiškino gastroenterologas.

Pasak Ostrouchovos, šiaurinių elnių pienas savo sudėtimi artimas briedžio pienui, nes jie priklauso tai pačiai šeimai. Šiaurės elnių pieno sudėtis užtikrina gyvenimą atšiauriame šiaurės klimate. Dėl vitamino D kiekio pienas gerina kalcio įsisavinimą ir stiprina imunitetą. Jame yra daug kalio, kuris atlieka svarbų vaidmenį nervų sistemos vystymuisi, mažina kraujospūdį.

Vienas tyrimas taip pat parodė, kad elnio pienas teigiamai veikia pagyvenusių žmonių sveikatą. Įtraukus jį į mitybą, gali pagerėti darbingumas, mityba ir raumenų jėga.

Asilo pienas

Asilo pienas paprastai laikomas naudingiausiu. 100 ml produkto yra apie 50 kcal, 3 g baltymų, 2 g riebalų ir beveik 5 g angliavandenių. Ostrouchova pažymėjo, kad asilo pienas daugeliu atžvilgių panašus į moterų pieną. Jame yra mažai baltymų, bet daug albumino, taip pat daug antioksidantų ir mineralinių medžiagų, o laktozės yra beveik pusantro karto daugiau nei karvės piene. Štai kodėl daugelis šį produktą laiko kūdikių maistu.

"Tiesa, palyginti su moterų pienu, asilų pienas turi mažai riebalų. Dėl šios priežasties asilo pieną reikėtų praturtinti kitais riebalais, kad kūdikiui užtektų kalorijų. Asilo piene taip pat yra didelis kiekis lizocimo ir kitų antibakterinių medžiagų. Šios medžiagos stabdo bakterijų vystymąsi ir kai kurias iš jų sunaikina (lizavo).

Be to, asilo pienas savo sudėtimi artimas kumelės pienui. Šių dviejų rūšių grynas pienas ir gėrimas "kumisas" vartojami viršutinių kvėpavimo takų ligoms, įskaitant astmą, bronchitą ir tuberkuliozę, gydyti.

Šiandien asilų pienas yra mokslinių tyrimų objektas pasaulyje, ne tik Europoje, bet ir Kinijoje, Indijoje ir kitose šalyse", - pabrėžė specialistas.

Utyumova pridūrė, kad asilų pienas taip pat turi antioksidacinių savybių ir daug maistinių medžiagų, įskaitant vitaminus A, C, B, B12, E ir D, taip pat kalcį ir fosforą. Medicininiais tikslais jis dabar plačiai naudojamas įvairiose vietinės odos priežiūros priemonėse, pavyzdžiui, nuo egzemos ir psoriazės.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
16.10.2018 laikas 10:22 Receptai Pratimai akių nuovargiui pašalinti

Specialūs pratimai - akių nuovargiui pašalinti ir regėjimo sutrikimų profilaktikai. Taigi, pertraukų metu rekomenduojama daryti specialius pratimus akims. Jie gali būti atliekami stovint arba sėdint, nukreipus akis nuo ekrano, ...

Skaityti daugiau

22.06.2019 laikas 09:21 Receptai Cukinijų blynai
Gardžių cukinijų blynų receptas. Skanaus

Skaityti daugiau

28.08.2019 laikas 19:16 Receptai Sausainiai “Karakumas”
Dažnai kepiau šį skanėsta, bet nežinojau, kad jis vadinamas “Karakumas”. Kaip iškepti sausainius „Karakumas“.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau