- 27.06.2024
- 0.0 Reitingas
- 481 Peržiūr
- Komentarai
Kalifornijos universiteto Santa Barbaroje profesoriaus Džeimso Keneto (James Kennett) komandos atliktas tyrimas atskleidė prieš 12 800 metų įvykusio kometos sprogimo įrodymus. Pasak mokslininkų, šis įvykis smarkiai pakeitė sąlygas gyvybei Žemėje.
Pasak Phys.org, tyrimas rodo, kad prieš 12 800 metų į Žemės atmosferą įsirėžė didelė kometa. Mūsų planetos paviršių ji pasiekė jau susiskaidžiusi, t. y. suskilusi į nuolaužas, kurios smogė į didžiulę teritoriją.
Todėl šis įvykis nepaliko didžiulio smūgio kraterio, tokio kaip Čiksulubo (Chicxulub) krateris. Manoma, kad pastarasis susidarė dėl galingo asteroido smūgio, kuris maždaug prieš 66 mln. metų išnaikino dinozaurus.
Mokslininkų teigimu, prieš 12 8900 metų įvykęs įvykis buvo ne toks didelis, tačiau taip pat smarkiai pakeitė gyvybės sąlygas Žemėje. Jis tikriausiai lėmė ledynmetį, kurio pradžia chronologiškai sutampa su šia katastrofa.
Žinoma, kad tada išnyko daug gyvūnų rūšių, įskaitant mamutus ir milžiniškus tinginius. Mokslininkai rašo, kad šis įvykis sukėlė didelio masto klimato pokyčius. Anksčiau tai rodė tik netiesioginiai požymiai, tačiau dabar mokslininkai turi apčiuopiamų katastrofos įrodymų.
Jie daugelį metų tyrinėjo uolienų mėginius, paimtus iš trijų rytinių JAV valstijų. Mėginiuose aptikta platinos dalelių, išsilydžiusio stiklo ir smūgio sutrupintų kvarco grūdelių.
"Nustatėme, kad slėgis ir temperatūra, kuriai esant jos susidarė, nebuvo būdingi didelius kraterius formuojantiems smūgiams, bet atitiko vadinamuosius "nusileidimo" oro smūgius, kurie nesudaro specifinių kraterių", - sakė Džeimsas Kenetas (James Kennett).
Tyrėjų skaičiavimais, kometa, atsakinga už ledynmetį skerspjūvyje, galėjo siekti 100 kilometrų, t. y. buvo daug didesnė už garsųjį Tunguskos meteoritą. Jei ji nebūtų suirusi ore, pasekmės galėjo būti dar skaudesnės visoms gyvybės formoms Žemėje.
Tyrimu nustatyta, kad "oro sprogimas" įvyko virš šiaurinio pusrutulio. Tačiau jo pėdsakų rasta ir kai kuriose vietose į pietus nuo ekvatoriaus. Aptikti kvarco grūdeliai, "sukrėsti žemo slėgio", buvo galingo sprogimo įrodymas.
Jie įrodo, kad suskilusi kometa sukėlė tokius dramatiškus klimato pokyčius, kad vien Šiaurės Amerikoje išnyko 35 megafaunos gentys. Taip pat manoma, kad ji sunaikino Chlodvigo (Clovis)) kultūrą - ankstyviausią Šiaurės Amerikoje žmonių civilizaciją.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau