Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2024 » Birželio » 27

Naujas tyrimas atskleidžia prieš 12800 metų įvykusio kometos išsiveržimo į orą įrodymus

Naujas tyrimas atskleidžia prieš 12 800 metų įvykusio kometos išsiveržimo į orą įrodymus

Kalifornijos universiteto Santa Barbaroje profesoriaus Džeimso Keneto (James Kennett) komandos atliktas tyrimas atskleidė prieš 12 800 metų įvykusio kometos sprogimo įrodymus. Pasak mokslininkų, šis įvykis smarkiai pakeitė sąlygas gyvybei Žemėje.

Pasak Phys.org, tyrimas rodo, kad prieš 12 800 metų į Žemės atmosferą įsirėžė didelė kometa. Mūsų planetos paviršių ji pasiekė jau susiskaidžiusi, t. y. suskilusi į nuolaužas, kurios smogė į didžiulę teritoriją.

Todėl šis įvykis nepaliko didžiulio smūgio kraterio, tokio kaip Čiksulubo (Chicxulub) krateris. Manoma, kad pastarasis susidarė dėl galingo asteroido smūgio, kuris maždaug prieš 66 mln. metų išnaikino dinozaurus.

Mokslininkų teigimu, prieš 12 8900 metų įvykęs įvykis buvo ne toks didelis, tačiau taip pat smarkiai pakeitė gyvybės sąlygas Žemėje. Jis tikriausiai lėmė ledynmetį, kurio pradžia chronologiškai sutampa su šia katastrofa.

Žinoma, kad tada išnyko daug gyvūnų rūšių, įskaitant mamutus ir milžiniškus tinginius. Mokslininkai rašo, kad šis įvykis sukėlė didelio masto klimato pokyčius. Anksčiau tai rodė tik netiesioginiai požymiai, tačiau dabar mokslininkai turi apčiuopiamų katastrofos įrodymų.

Jie daugelį metų tyrinėjo uolienų mėginius, paimtus iš trijų rytinių JAV valstijų. Mėginiuose aptikta platinos dalelių, išsilydžiusio stiklo ir smūgio sutrupintų kvarco grūdelių.

"Nustatėme, kad slėgis ir temperatūra, kuriai esant jos susidarė, nebuvo būdingi didelius kraterius formuojantiems smūgiams, bet atitiko vadinamuosius "nusileidimo" oro smūgius, kurie nesudaro specifinių kraterių", - sakė Džeimsas Kenetas (James Kennett).

Tyrėjų skaičiavimais, kometa, atsakinga už ledynmetį skerspjūvyje, galėjo siekti 100 kilometrų, t. y. buvo daug didesnė už garsųjį Tunguskos meteoritą. Jei ji nebūtų suirusi ore, pasekmės galėjo būti dar skaudesnės visoms gyvybės formoms Žemėje.

Tyrimu nustatyta, kad "oro sprogimas" įvyko virš šiaurinio pusrutulio. Tačiau jo pėdsakų rasta ir kai kuriose vietose į pietus nuo ekvatoriaus. Aptikti kvarco grūdeliai, "sukrėsti žemo slėgio", buvo galingo sprogimo įrodymas.

Jie įrodo, kad suskilusi kometa sukėlė tokius dramatiškus klimato pokyčius, kad vien Šiaurės Amerikoje išnyko 35 megafaunos gentys. Taip pat manoma, kad ji sunaikino Chlodvigo (Clovis)) kultūrą - ankstyviausią Šiaurės Amerikoje žmonių civilizaciją.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
13.09.2018 laikas 17:05 Receptai Liaudiški patarimai kurtumo gydymui
Kurtumas liaudies medicinoje, Kurtumas, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

14.06.2019 laikas 20:03 Receptai Naminiai sausainiai ant keptuvės. Skanūs sausainiai, be problemų!
Pabandykite pasigaminti patys! Naminiai sausainiai ant keptuvės. Skanūs sausainiai, be problemų! Skanaus!

Skaityti daugiau

22.08.2018 laikas 09:35 Receptai Vaistažolės vočių, furunkulų, šunvočių gydymui

Vočių, furunkulų gydymas liaudies medicinoje, Vaistažolės vočių, furunkulų, šunvočių gydymui, receptai votims gydyti, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.07.2024 laikas 20:30 Meilė virš 50 atrodo būtent taip…
Ji atėjo į miegamąjį jau po ketvirtos ryto. Jis knarkė. Gulėjo ant nugaros ir tyliai šnarpštė. Maža lempelė šalia jos spintelės degė – kad ji nesukluptų prietemoje. Jis rūpestingai paliko ją degti specialiai dėl jos....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 19:15 Kaip vartoti kalcį, kad nepakenktumėte organizmui?
KALIS yra mikroelementas, dalyvaujantis žmogaus organizmo ląstelių kūrime. Jis užtikrina kaulų, dantų, nagų tvirtumą, prisideda prie normalios širdies ir kitų gyvybiškai svarbių organų veiklos, mažina kraujospūdį ir teigiamai veikia kraujo krešėjimą....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 18:12 Naktiniai kojų mėšlungiai: pavojus!

Net 60 proc. suaugusiųjų yra patyrę nemalonų ir neretai skausmingą reiškinį, kai naktį sutraukia kojų mėšlungis, neretai sukeliantis nemigą.

Skaityti daugiau