Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2024 » Lapkričio » 1

Sąmonės paslaptys: Hipererdvės koncepcija ir jos galimybės

Sąmonė – tai vienas iš didžiausių mokslo paslapčių, kuris kelia klausimus ne tik filosofams, bet ir fizikos specialistams. Daktaro Maiklo Pravicos hipererdvės teorija siūlo naują būdą pažvelgti į šį reiškinį, tyrinėjant sąmonės ryšį su aukštesniais matmenimis. Ši koncepcija atveria duris naujoms idėjoms ir galimybėms, kurie gali pakeisti mūsų supratimą apie realybę.

Sąmonės paslaptys: Hipererdvės koncepcija ir jos galimybės

Nepaisant ilgamečių mokslinių tyrimų, sąmonės prigimtis tebėra viena didžiausių žmonijos paslapčių. Yra daugybė teorijų, bandančių paaiškinti šį reiškinį – nuo neuroninių tinklų veikimo smegenyse iki sudėtingų kognityvinių procesų. Tačiau nė viena iš jų nesugebėjo pateikti galutinio atsakymo, kas iš tiesų yra sąmonė ir kaip ji funkcionuoja.

Naujas požiūris į sąmonę

Nevados universiteto Las Vegase fizikos profesorius daktaras Maiklas Pravica siūlo radikaliai kitokį požiūrį. Jo nuomone, siekiant suprasti sąmonę, turime neapsiriboti tradiciniais fizikiniais modeliais ir pasitelkti hipererdvės sąvoką. Pravica teigia, kad sąmonė geba peržengti trimatę erdvę, kurioje gyvename, ir sąveikauti su aukštesniais matmenimis. Tokiu būdu jis sąmonę sieja su idėja, kad mūsų Visata yra tik dalis daugiamatės tikrovės.

Hipererdvė kaip tiltai tarp mokslo ir religijos

Būdamas krikščionis ir Harvardo universiteto daktaras, M. Pravica hipererdvės koncepcijoje rado unikalų tiltą tarp mokslo ir religijos. Jis argumentuoja, kad hipererdvė gali padėti paaiškinti dvasinius ir metafizinius reiškinius, kurie dažnai lieka nepaaiškinti tradicinėmis mokslinėmis teorijomis. Kaip pavyzdį jis pateikia Jėzų Kristų, kurį laiko hipererdvine būtybe, ir klausia: „Kaip Jėzus galėjo įžengti į dangų, jei jis buvo keturmatė būtybė?“ Tuo jis nurodo, kad keliauti tarp matmenų hipererdvinei būtybei yra natūralu, ir teigia, kad dangus galėtų simbolizuoti aukštesnį matmenį.

Kūryba ir aukštesni matmenys

Pravica teigia, kad žmogaus smegenys gali užmegzti ryšį su aukštesniais matmenimis tam tikros veiklos metu, pavyzdžiui, meninės kūrybos, mokslinių tyrimų, filosofinių apmąstymų ar sapnų metu. Tokiais momentais sąmonė gali peržengti fizinės tikrovės ribas ir sąveikauti su aukštesniais matmenimis, kurie yra kūrybinės energijos šaltinis. Ši koncepcija atveria duris naujiems požiūriams į kūrybiškumą, inovacijas ir netgi problemų sprendimą.

Hipererdvės teorija ir fizikos pažanga

Pravicos teorija yra glaudžiai susijusi su pažangiomis fizikos teorijomis, tokiomis kaip stygų teorija. Stygų teorija teigia, kad viskas Visatoje, nuo mažiausių dalelių iki jas jungiančių jėgų, sudaryta iš mažyčių vibruojančių stygų. Šių stygų virpesiai nematomuose matmenyse sukuria stebimas daleles ir jėgas. M. Pravica mano, kad stygų teorija iš esmės yra hipererdvės teorija, tirianti, kaip Visata veikia subkvantiniu lygmeniu.

Kritika iš mokslinės bendruomenės

Nepaisant intrigų, Pravicos idėja sulaukė kritikos iš mokslo bendruomenės. Niujorko Fordamo universiteto fizikos daktaras Stivenas Holeris šią koncepciją lygina su „spragų Dievo“ teorija, kai nesuprantami reiškiniai priskiriami dieviškam įsikišimui, o ne moksliniams paaiškinimams. Jis teigia, kad toks požiūris stabdo mokslo pažangą, ir pateikia geocentrinio modelio pavyzdį, kuris ilgą laiką buvo komplikuotas nesėkmingais bandymais paaiškinti planetų judėjimą.

Kitas Holerio argumentas – mūsų gebėjimas dirbti su daugiau nei trimatėmis erdvėmis. Jo teigimu, matematinės operacijos su daugiamačiais objektais tėra algoritmai, o vizualizacijos – tik projekcijos į trimatę erdvę. Jis pripažįsta, kad dvasiniai įsitikinimai gali papildyti mokslą, tačiau mano, kad hipererdvės idėja labiau atitinka mokslinės fantastikos sritį.

Ateities tyrimai ir galimybės

Tyrinėjimas šiose srityse pranoksta dabartines mokslo galimybes. Europos branduolinių tyrimų organizacija (CERN) dar nepavyko patekti į aukštesnių dimensijų pažinimą. Didžiajame hadronų greitintuve, didžiausiame pasaulyje dalelių greitintuve, dalelės pagreitinamos iki milžiniško greičio, siekiant išsiaiškinti Visatos „statybinius blokus“. Šiuo metu mokslininkai tiria mažyčius matmenis, daug mažesnius už protoną. Norint pamatyti kvantinės fizikos numatytus aukštesnius matmenis, reikės dar didesnio tikslumo – galbūt „super-CERN“ arba didžiulės kosminės struktūros, tokios kaip Dysono sfera.

Maiklas Pravica įsitikinęs, kad jo vaikams gyvenant pasieksime reikiamą energijos lygį, kad galėtume tyrinėti kitus matmenis. Jis išlieka karštas hipererdvės sąvokos šalininkas, matydamas joje ne tik mokslinį, bet ir dvasinį gylį. Jo nuomone, tyrimai šioje srityje suteikia fiziko gyvenimui aukštesnį tikslą ir atneša laimę „už mūsų visatos ribų“, atverdami naujas galimybes suvokti ir interpretuoti pasaulį aplink mus.

Pravicos idėja skatina mus mąstyti plačiau apie sąmonę ir mūsų vietą Visatoje. Nors mokslo bendruomenė skeptiškai žiūri į šią koncepciją, ji atveria diskusiją apie sąmonės prigimtį, dvasines dimensijas ir galimus ryšius su aukštesniais matmenimis, kurie gali iš esmės pakeisti mūsų supratimą apie egzistenciją. Manoma, kad šiuolaikiniai tyrimai mokslo srityje, ypač stygų teorijoje ir kvantinės fizikos srityje, gali padėti geriau suprasti hipererdvės sąvoką. Tyrinėtojai vis dar siekia įrodyti ir suprasti aukštesnių matmenų egzistavimą, o technologinės pažangos ir naujų eksperimentų rezultatai gali atskleisti daugiau apie sąmonės prigimtį.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 09:08, 01.11.2024
Ar kada nors mąstėte, kas slepiasi už sąmonės paslapties? Atraskite intriguojančią Maiklo Pravicos teoriją apie hipererdvę ir kaip ji gali pakeisti mūsų supratimą apie realybę. Pasidalinkite savo mintimis ir idėjomis!
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
06.10.2019 laikas 20:59 Receptai Skanus Varškės Ir Uogų Vyniotinis

Pats paprasčiausias kepinys prie arbatos – tai lavašas, o dietiškiausias ir skaniausias variantas – tai vyniotinis iš lavašo su varškės įdaru. Į varškę galima dėti įvairias uogas, vaisius, daržoves, žalumynus, sūrį ...

Skaityti daugiau

13.07.2019 laikas 13:36 Receptai Gaminame namuose. Naminis plombyras
Tačiau problema tame, kad dabar prideda pernelyg daug įvairių chemikalų, dėl kurių plombyro skonis praktiškai dingsta. Naminį plombyrą pasigaminti bus nesunku. Yra labai geras receptas, kuriuo mes nusprendėme pasidalinti su jumis....

Skaityti daugiau

01.07.2019 laikas 21:56 Receptai Keptas triušis (majonezo marinatas)

Gaminame. Keptas triušis. Prieš kepant orkaitę įkaitiname iki 180 laipsniu. Triušio gabaliukus dedame į kepimo maišą ir kepame apie 1,5 valandos. Jeigu norite, kad triušiena labiau apskrustų, išimkite iš maišo ir dar pakepinkit...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 19:13 Santykių Dinamika: Bendravimas Tarp Laimės Ir Iššūkių
Žmogaus gyvenimas yra nuolat besikeičiantis, o santykiai su partneriu gali suteikti tiek laimės, tiek iššūkių. Kaip mes reaguojame į konfliktus ir dalijamės geromis naujienomis, gali turėti esminę įtaką mūsų ryšiams. Šiame straipsnyje nagrinėsime, ka...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 15:26 Vincento Tolmano Anapusinė Patirtis: Gyvenimo Pamokos
Klinikinė mirtis ir pomirtinės patirtys dažnai sukelia smalsumą bei diskusijas apie tai, kas laukia po mirties. Vincentas Tolmanas, patyręs 45 minutes anapusinio gyvenimo, dalijasi savo neįtikėtina kelione, kurioje jis atskleidžia gyvenimo prasmę ir ...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 09:00 Sąmonės paslaptys: Hipererdvės koncepcija ir jos galimybės
Sąmonė – tai vienas iš didžiausių mokslo paslapčių, kuris kelia klausimus ne tik filosofams, bet ir fizikos specialistams. Daktaro Maiklo Pravicos hipererdvės teorija siūlo naują būdą pažvelgti į šį reiškinį, tyrinėjant sąmonės ryšį su aukštesniais m...

Skaityti daugiau