Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Pasaulis » 2024 » Gruodžio » 5

JK pagyvenusių žmonių eutanazijos planas: piniginiai aspektai ir moraliniai klausimai

Pastaruoju metu Jungtinės Karalystės vyriausybė paskelbė apie galimus planus, siūlančius pinigines paskatas pagyvenusiems žmonėms, kurie renkasi eutanaziją. Šis sprendimas kelia daugybę etinių, socialinių ir finansinių klausimų, apie kuriuos diskutuojama vis daugiau. Ar šis žingsnis iš tiesų suteiks daugiau pasirinkimų, ar sukels papildomą spaudimą vyresnio amžiaus žmonėms, jau dabar kenčiantiems nuo sunkių ligų?

JK pagyvenusių žmonių eutanazijos planas: piniginiai aspektai ir moraliniai klausimai

Jungtinės Karalystės vyriausybė paskelbė apie planus siūlyti pinigines paskatas pagyvenusių piliečių, kurie pasirenka eutanaziją, artimiesiems.

Pasak nerimą keliančio „Telegraph“ pranešimo, ekspertai įspėjo, kad „pagal įstatymus dėl pagalbinio mirštamumo nepagydomai sergantys pensininkai gali nutraukti savo gyvenimą anksčiau, kad artimieji išvengtų šešiaženklių mokesčių sąskaitų“. Pagal dabartines taisykles pensijos „perduodamos be pajamų mokesčio, jei asmuo miršta iki 75 metų“.

Infowars.com praneša: Tačiau, jei mirtis su pagalba bus įteisinta, artimo amžiaus žmogui gali tekti kankinamai rinktis, ar pratęsti savo gyvenimą, ar sutaupyti šeimai šimtus tūkstančių svarų sterlingų. Pensijų specialistas Andrew Tully sakė, kad galimas įstatymo pakeitimas yra papildoma aplinkybė jau ir taip „klifinėje situacijoje“.

Tai reiškia, kad 65 metų sulaukęs ir sergantis žmogus gali nuspręsti - arba būti spaudžiamas nuspręsti - kad mirtinos injekcijos pasirinkimas gali būti naudingesnis tiems, kurie tokiu būdu paveldėtų daug daugiau pinigų, atsižvelgiant į tai, kad jei žmogus miršta sulaukęs 75 metų, „jo paveldėtojai turi mokėti pajamų mokestį nuo gautos sumos, kuris gali siekti iki 45 procentų“.

JK pagyvenusių žmonių eutanazijos planas: piniginiai aspektai ir moraliniai klausimai

Laikraštis „The Telegraphpadėjo suskaičiuoti:

Pavyzdžiui, jei kas nors mirtų sulaukęs 75 metų ir jo pensijų fonde būtų 500 000 svarų sterlingų, juos paveldėjęs asmuo galėtų sumokėti 225 000 svarų sterlingų pajamų mokestį, jei juos gautų kaip vienkartinę išmoką. Tačiau jei mirusysis būtų miręs bet kuriuo metu iki 75-ojo gimtadienio, ši mokesčių sąskaita sumažėtų iki nulio. Andrew Tully iš „Nucleus Financial“ teigė, kad tai „dar viena aplinkybė“ gyvenimo pabaigoje gyvenantiems žmonėms.

Jis teigė: „Tai yra dar viena svarbi naujovė: „Pensijų atveju yra nustatytas ribinis amžius, kai mirtis iki 75 metų amžiaus yra vertinama palankiau mokesčių atžvilgiu, palyginti su mirtimi sulaukus 75 metų amžiaus ar vėliau. Situacija yra labai sudėtinga ir kelios dienos gali turėti didelį finansinį poveikį. Kai kuriais atvejais tai gali būti šimtai tūkstančių svarų sterlingų. Kai žmogus mirtinai serga, svarstymai apie mokesčius ir tai, kokie pinigai bus perduodami, jau kelia papildomą stresą, ypač jei tai susiję su sudėtinga šeimos dinamika. Jie yra gyvenimo pabaigoje, bet kartu nerimauja dėl to, kaip aprūpinti tuos, kuriuos paliks po savęs.“

„Mes dar iki galo nesuprantame, kaip teisės aktai dėl mirties su pagalba veiks praktikoje, tačiau akivaizdu, kad labai svarbu sukurti sistemą, pagal kurią platesni finansiniai sumetimai neturėtų daryti įtakos asmens sprendimui“, - ‚Standard Life‘ atstovas Mike'as Ambery sakė laikraščiui ‚ Telegraph‘. „Ateityje pagalbinė mirtis turės būti veiksnys teisiškai svarstant daugybę finansinių aplinkybių, įskaitant vienkartines išmokas mirties atveju ir turto planavimą.“

Tai dar kartą atskleidžia „pasirinkimo“ ir „autonomijos“, kuriuos siūlo pagalbinių savižudybių režimai, farsą. Tiesa yra ta, kad žmonės dabar bus priversti priimti daugybę sprendimų, su kuriais anksčiau nesusidurdavo; kad jie patirs tokį vidinį ir išorinį spaudimą, kokio anksčiau nejautė; kad pagalbinė savižudybė bus susijusi su kiekvienu jų priimamu sprendimu. To galima išvengti tik tuo atveju, jei pagalbinė savižudybė ir eutanazija bus neteisėtos. Parlamento narė Kim Leadbetter, kuri jau pažymėjo, kad jausmas, jog žmogus jaučiasi esąs našta, yra visiškai „teisėta priežastis“ norėti pagalbinės savižudybės, verčia žmones rinktis tokį „pasirinkimą“.

Naujausi tyrimai rodo, kad eutanazijos įteisinimas gali išprovokuoti finansinį spaudimą, ypač tiems, kurių pensijų fondai dideli. Pavyzdžiui, jei pensininkas miršta sulaukęs 75 metų, jo paveldėtojai gali sumokėti didžiulius mokesčius, todėl kai kurie gali jaustis priversti rinktis mirtį anksčiau.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 21:04, 2024-12-05
Ką manote apie tai, kad vyriausybė siūlo pinigus už eutanaziją? Ar tai tikrai suteikia pasirinkimą, ar verčia mūsų artimuosius rinktis mirtį dėl finansinių priežasčių? Pasidalinkite savo mintimis ir nuomonėmis!
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-10-29 laikas 15:16 Receptai Greiti blynai skaniems pusryčiams

Pristatome jums greitų ir skanių pusryčių receptą. Blynai gaunasi labai apetitiški, o patinka ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Pusryčiai paprastai paruošiami, bet labai sotūs.

Skaityti daugiau

2019-07-01 laikas 18:13 Receptai Orkaitėje kepta višta
Gaminame. Orkaitėje kepta višta. Prieš kepant vištą dedame į kepimo maišą arba rankovę ir rankovę užrišame. Kepame apie 1,5-2 valandos (priklausimai nuo dydžio), vidutinio karštumo orkaitėje. Likus pusei valandos iki kepimo pabaig...

Skaityti daugiau

2019-07-21 laikas 15:19 Receptai Skanūs kotletai be gramo mėsos. Paprasta, bet kaip skanu!

Avižiniai kotletai. Tokie kotletai gaminami be mėsos, bet tikrai galiu pasakyti, kad jie yra labai skanūs. Paprasta juo gaminti, išeina švelnūs, sotūs su traškia plutele.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 13:03 Agrastų Nauda Žmogaus Organizmui: Vitaminai, Poveikis ir Vartojimo Patarimai
Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kokią naudą agrastai teikia organizmui, kaip jie veikia biologiškai, kokius kiekius reikėtų vartoti ir kokios galimos kontraindikacijos. Pasiruoškite atrasti, kodėl šios uogos turėtų tapti jūsų mitybos dalimi!...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:52 Dėmesys ir Rūpestis Santykiuose: Kaip Vyrai ir Moterys Juos Suvokia
Kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį? Atraskite psichologines įžvalgas ir patarimus, kaip kurti harmoningus santykius. Šiame straipsnyje nagrinėjame, kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį, remdamiesi moksliniais ir psichologiniai...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:31 10 Požymių, Kad Jūsų Santykiai Gali Būti Nesuderinami: Psichologinės Įžvalgos
Šiame straipsnyje aptarsime 10 požymių, rodančių, kad jūsų santykiai gali būti nesuderinami, remdamiesi psichologinėmis įžvalgomis ir ekspertų komentarais. Taip pat pateiksime praktinius patarimus, kaip spręsti šias problemas, ir naujausius pavyzdžiu...

Skaityti daugiau

2025-07-09 laikas 20:00 Padidėjęs kraujospūdis: požymiai, kad jums trūksta magnio
Magnis padeda reguliuoti kraujospūdį ir gerina širdies veiklą. Sužinokite, kaip jo trūkumas veikia sveikatą ir kaip natūraliai sumažinti hipertenziją! Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kaip magnis veikia mūsų organizmą, kodėl jo trūkumas yra toks...

Skaityti daugiau