Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2024 » Gruodžio » 9

Miškinė sidabražolė: nauda, gydomosios savybės ir naudojimas

Miškinė sidabražolė (Potentilla erecta) – tai nuostabus augalas, kurio gydomosios savybės žinomos jau šimtmečius. Nuo vėžio gydymo iki vyriškumo atstatymo, šis daugiametis žolinis augalas slepia daugybę paslapčių ir naudingų savybių. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kur augti miškinė sidabražolė, kaip ji gali pagerinti mūsų sveikatą ir pasidalinsime naujausiais tyrimais apie šio augalo efektyvumą.

Miškinė sidabražolė: nauda, gydomosios savybės ir naudojimas

Miškinė sidabražolė: nauda sveikatai ir augimo ypatybės

Miškinė sidabražolė (Potentilla erecta) – tai augalas, garsėjantis savo gydomosiomis savybėmis ir naudojamas jau šimtmečius. Nors apie jos poveikį gydant vėžį plačiai žinoma liaudies medicinoje, legendos apie sidabražolės gebėjimą atstatyti prarastą vyriškumą vis dar sklando. Šiame straipsnyje pasidalinsime, kur auga miškinė sidabražolė, kuo naudinga sidabražolės arbata mūsų sveikatai ir pateiksime naujausių tyrimų išvadas apie jos efektyvumą.

Sidabražolė: išvaizda ir augimvietės

Nors gėlynuose galima pamatyti ne vieną sidabražolės rūšį ir veislę, tačiau vaistinėmis savybėmis išsiskiria būtent miškinė sidabražolė. Tai daugiametis ir ilgaamžis žolinis augalas, priklausantis erškėtinių šeimai. Sidabražolė užauga iki 10–40 cm aukščio ir dažnai sudaro žalią žemės kilimą. Ji turi kelių centimetrų storio, sumedėjusį, trumpą, tamsų šakniastiebį, kurio skerspjūvyje matomas žvaigždės kontūras. Skiautėti, dantytais krašteliais lapeliai yra žali, ilgakočiai, o augalo žiedeliai, žydintys birželio–rugpjūčio mėnesiais, yra geltonos spalvos ir turi keturis vainiklapius.

Miškinė sidabražolė paplitusi visoje Lietuvoje, tačiau nėra dažna, o natūralesnių augimviečių vis mažėja dėl žmogaus veiklos. Dažniausiai ji auga drėgnuose miškuose, miškapievėse ir krūmynuose. Renkant sidabražolę, būtina elgtis atsakingai – palikti augalų dalį kitoms metų kolekcijoms ir užtikrinti, kad natūralios augimvietės būtų išsaugotos.

Sidabražolės sudėtis ir gydomosios savybės

Sidabražolės gydomosios savybės apipintos legendomis. Augalo sudėtyje gausu flavanoidų, taninų, eterinių aliejų, vitaminų (ypač daug vitamino C) ir mineralų (kalcio, magnio, geležies). Ypatingai vertingas yra sidabražolės šakniastiebis, kuriame yra didelis kiekis rauginių medžiagų – net daugiau nei ąžuolo žievėje. Rauginių medžiagų savybės leidžia sidabražolės arbatai veikti pasirenkamai: ji atakuoja nenatūralias ląsteles, palikdama sveikas nepaliestas.

Miškinė sidabražolė: nauda, gydomosios savybės ir naudojimas

Sidabražolės arbatos nauda sveikatai

Sidabražolės arbata yra vertinama dėl savo įvairiapusio poveikio organizmui.

  1. Virškinimo problemos: mažina pilvo skausmus, reguliuoja skrandžio rūgštingumą ir gerina virškinimą.

  2. Priešuždegiminis poveikis: naudinga gydant artritą ir reumatą, ypač išoriniams kompresams.

  3. Menstruacijų sukeliami negalavimai: mažina skausmus ir gausų kraujavimą.

  4. Kvėpavimo takų problemos: padeda gydyti peršalimo ligas ir palengvina kvėpavimą.

  5. Imuniteto stiprinimas: stiprina imuninę sistemą ir padeda kovoti su infekcijomis.

  6. Vyrų potencijai: gerina lytinių liaukų funkciją ir padeda atstatyti potenciją.

Žaliavų rinkimas ir paruošimas

Nors sidabražolės arbata gali būti ruošiama ir iš žiedų bei lapų, tačiau stipriausia ir saugiausia yra arbata, gaminama iš šakniastiebių. Šakniastiebiai kasami rugsėjo–spalio arba balandžio–gegužės mėnesiais. Iškasti šakniastiebiai turi būti nuvalyti ir gerai nuplauti, o stambūs šakniastiebiai smulkinti ir džiovinti sausoje, gerai vėdinamoje vietoje.

Sidabražolės arbata opaligei gydyti

Dėl savo antiseptinių ir priešuždegiminių savybių sidabražolės arbata veiksmingai padeda gydyti skrandžio ar žarnų opas.

Ingredientai:

  • 1 v. š. džiovintų ir smulkintų sidabražolės šaknų
  • 1 stiklinė vandens

Paruošimas: Šaknis užpilti verdančiu vandeniu ir pavirti ant silpnos ugnies apie 10 min. Uždengti ir palikti pritraukti 30 min., tada nukošti.

Vartojimas: gerti po 1 v. š. 3 kartus per dieną 30 min prieš valgį.

Sidabražolės arbata išoriniam naudojimui ir anginai gydyti

Dėl savo antiseptinių savybių sidabražolės arbata yra ypač veiksminga gydant įvairias odos problemas ir uždegimus. Ji gali būti naudojama kaip kompresai žaizdų, spuogų, egzemos ar nudegimų gydymui. Be to, sidabražolės arbata efektyviai padeda skalaujant gerklę sergant angina ir kitais gerklės uždegimais, taip pat stabdydama dantenų kraujavimą.

Ingredientai:

  • 1 v. š. džiovintų sidabražolės šaknų
  • 1 stiklinė vandens

Paruošimas:

  1. Šaknis užpilti verdančiu vandeniu.
  2. Ant silpnos ugnies pavirti apie 20 min.
  3. Nukošti.

Vartojimas:

  • Ant pažeistų vietų dėti arbatoje suvilgytus kompresus kelis kartus per dieną.
  • Kelis kartus per dieną skalauti burną ir gerklę esant uždegimams ar gleivinės pažeidimams.

Raminanti sidabražolės arbata

Be gydomųjų savybių, sidabražolės arbata padeda kovoti su nerimu, dirglumu ir nemiga. Ji yra ypač efektyvi, kai vartojama kartu su kitomis vaistažolėmis.

Ingredientai:

  • 1 v. š. džiovintų ir smulkintų sidabražolės šaknų
  • 1 v. š. valerijonų šaknų
  • 1 v. š. gudobelės žiedų
  • 400 ml vandens

Paruošimas:

  1. Visas vaistažoles užplikyti verdančiu vandeniu.
  2. Uždengti ir palikti pritraukti 60 min.
  3. Nukošti.

Vartojimas:

  • Gerti po ½ stiklinės 3–4 kartus per dieną prieš valgį.

Sidabražolės tinktūra vyrams

Sidabražolės šaknies gebėjimas atstatyti potenciją ir gydyti prostatitą liaudies medicinoje apipintas legendomis. Ši tinktūra rekomenduojama vyrams sprendžiant su lytiniu pajėgumu susijusias problemas.

Ingredientai:

  • 5 v. š. džiovintų ir smulkintų sidabražolės šaknų
  • ½ l kokybiškos degtinės

Paruošimas:

  1. Šaknis užpilti degtine.
  2. Sandariai uždaryti ir palikti 21 dienai tamsioje, vėsioje vietoje.
  3. Retkarčiais supurtyti, kad geriau susimaišytų veikliosios medžiagos.

Vartojimas:

  • 40–50 tinktūros lašų įlašinti į ½ stiklinės vandens ir gerti 3 kartus per dieną prieš valgį.

Dėmesio: nevartoti, jei asmuo turi problemų dėl alkoholio vartojimo arba dėl kitų priežasčių negali jo vartoti.

Kam gali pakenkti sidabražolės arbata?

Sidabražolės arbatos vartoti negalima:

  • Besilaukiančioms moterims
  • Esant vidurių užkietėjimui
  • Sutrikus skrandžio veiklai
  • Esant padidintam kraujo krešumui
  • Sergant ūminiu nefritu

Prieš pradedant gydytis sidabražolės arbata, būtina pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku. Taip pat patariama neviršyti rekomenduojamų normų ir vartoti arbatą atsakingai, kad išvengtumėte galimų nepageidaujamų poveikių.

Išvada

Miškinė sidabražolė yra ne tik gražus augalas, bet ir vertingas natūralus vaistas, galintis padėti gydyti įvairias ligas ir stiprinti organizmą. Jos nauda sveikatai vertinama tiek liaudies, tiek tradicinėje medicinoje, tad šis augalas tikrai vertas vietos kiekvieno augalų mylėtojo kolekcijoje. Rinkdamiesi sidabražolę, nepamirškite elgtis atsakingai ir saugoti natūralias augimvietes, kad šis nuostabus augalas galėtų džiuginti ir ateities kartas.

Naujausi tyrimai rodo, kad sidabražolė gali turėti stiprų priešvėžinį poveikį, o rauginių medžiagų koncentracija šakniastiebiuose leidžia jai veikti kaip natūralus selektyvus agentas, kuris puola nenatūralias ląsteles, palikdamas sveikas nepaliestas. Taip pat pastebėta, kad sidabražolės preparatai gali turėti teigiamą poveikį vyriškos lyties sveikatai, įskaitant prostatos funkciją.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 09:09, 09.12.2024
Ar žinojote, kad miškinė sidabražolė gali ne tik padėti gydyti vėžį, bet ir atstatyti vyriškumą? Pasinerkite į šio nuostabaus augalo pasaulį ir sužinokite, kaip jo gydomosios savybės gali pagerinti jūsų sveikatą! Skaitykite toliau ir atraskite, kaip paruošti sidabražolės arbatą ir tinktūras, kurios gali tapti vertingu jūsų sveikatos sąjungininku.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
30.10.2017 laikas 10:57 Receptai Geltonžiedis barkūnas nuo širdies - kraujagyslių ligų

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Širdies ligos, Stenokardija, Koronarinių kraujagyslių trombozė. Ingredientai: vaistinis geltonžiedžis barkūnas.

Skaityti daugiau

24.11.2019 laikas 08:36 Receptai Makaronai Su Mėsa Ir Daržovėmis, Be Virimo

Greitas patiekalas. Skanūs makaronai pietums. Makaronai su mėsa ir daržovėmis. Kitą dieną jei nesuvalgote makaronai išlieka nesusilietę, atskirti vienas nuo kito ir tokie pat skanūs, tereikia juos pašildyti.

...

Skaityti daugiau

19.12.2017 laikas 13:22 Receptai Receptas lieknėjantiems (gervuogių, beržo, šalpusnio)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Organizmo valymas. Ingredientai: gervuogių lapų, beržo lapų, ankstyvojo šalpusnio lapų

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
17.12.2024 laikas 17:54 Peilių tikrinimo sezonas? Vokietijos policija kalėdinėje mugėje iš pagyvenusios moters konfiskavo kišeninį peiliuką

Vokietijoje kalėdinės mugės, kadaise laikytos saugiomis šventinėmis vietomis, dabar susiduria su vis didesniu saugumo iššūkiu. Dėl didėjančio nusikalstamumo, dažnai siejamo su masine imigracija, policija yra priversta imtis griežtų priemonių, įska...

Skaityti daugiau

17.12.2024 laikas 16:08 Atpalaiduojantis Jūros Bangų Garsas Miegui, Meditacijai, Poilsiui
Atpalaiduojantis Jūros Bangų Garsas Miegui, Meditacijai, Poilsiui. Nuostabus Debesų Grožis. Girdimas Paplūdimio Akmenukų Garsai, Kai Bangos Paliečia Juos! Gražūs Akmenuoto paplūdimio Vaizdai.

Skaityti daugiau

17.12.2024 laikas 12:26 Balinis ajeras: turtinga istorija ir gydomosios savybės
Balinis ajeras, dar žinomas kaip Acorus calamus, yra ne tik gražus augalas, bet ir turtingas sveikatos naudingų savybių šaltinis. Jo istorija siekia šimtmečius, o įvairūs kultūriniai kontekstai atskleidžia, kaip šis augalas buvo vertinamas tiek medic...

Skaityti daugiau

17.12.2024 laikas 10:41 Sūnus nori būsto: kaip teisingai reaguoti tėvams?
Šeimos santykiai gali tapti sudėtingi, kai vaikai pasiekia suaugusiųjų amžių. Auginant Karolį, stengėmės suteikti jam viską, ko tik galėjome, tačiau kai jis pareiškė norą gyventi atskirai, pasirodė, kad tai reiškia ne tik savarankiškumą, bet ir didel...

Skaityti daugiau

17.12.2024 laikas 10:27 Emociniai iššūkiai: sūnus paliko mane dėl tėvo prabangos
Šeimos ryšiai yra vieni iš svarbiausių mūsų gyvenime, tačiau jie gali tapti sudėtingi ir skausmingi. Po to, kai mano vyras paliko mus su skolomis ir sunkumais, auginau sūnų viena, stengdamasi suteikti jam geriausią. Tačiau netikėtai gyvenimas pasikei...

Skaityti daugiau