- 12.12.2024
- 0.0 Reitingas
- 115 Peržiūros
- 1 komentarai
Šiame straipsnyje nagrinėjame sudėtingą politinę situaciją Austrijoje, kurioje dešiniųjų partijų lyderiai, ypač Herbertas Kicklas, susiduria su teisinių iššūkių banga. Kicklo politinė karjera šiuo metu kyla į aukštumas, tačiau kartu jis patiria ir didelį spaudimą iš teisėsaugos. Ši situacija gali turėti toli siekiančių pasekmių tiek jam, tiek visai Austrijos politinei sistemai.
Austrijos Laisvės partijos lyderiui Herbertui Kicklui, panaikinus jo imunitetą, gresia baudžiamasis persekiojimas. (AP Photo/Heinz-Peter Bader)
Beveik visose didžiosiose Europos šalyse dešinieji susiduria su teisine kova, o Vokietijos atveju - su visišku visos partijos uždraudimu. Dabar Austrijoje Austrijos laisvės partijos (FPÖ) lyderiui Herbertui Kicklui gresia baudžiamasis persekiojimas po to, kai buvo panaikintas jo imunitetas.
Austrijos prokuroras, Ekonomikos ir korupcijos prokuratūra (WKStA), nori pradėti tyrimą dėl H. Kicklo dėl įtarimų, kad jis davė melagingus parodymus parlamento komiteto tyrime. Austrijos parlamentas balsavo už jo neliečiamybės panaikinimą, kad tyrimas galėtų būti tęsiamas, o visos partijos, išskyrus jo paties, balsavo prieš.
Austrijos prokuroras tiria įvairias temas, įskaitant teiginius, kad jo partija naudojo viešąsias lėšas reklamai apmokėti mainais į palankius žiniasklaidos priemonių pranešimus.
Pažymėtina, kad per anksčiau šiais metais vykusius nacionalinius rinkimus Kicklo partija užėmė pirmąją vietą, tačiau visos partijos neleido jam sudaryti koalicijos. Šiuo metu jo partija yra populiaresnė nei bet kada anksčiau - 34 proc. rinkėjų teigė, kad palaikytų šią partiją. Per nacionalinius rinkimus FPÖ gavo tik 29 proc. balsų. Pažymėtina, kad jų konkurentės Austrijos liaudies partijos (ÖVP) populiarumas po rinkimų smarkiai sumažėjo.
Pažymėtina, kad būtent ÖVP politikas Christophas Zaritsas inicijavo prašymą panaikinti Kicklo neliečiamybę.
Kicklas gynėsi, kai pirmą kartą buvo apkaltintas, Austrijos žiniasklaidai sakė, kad „nesirūpino reklamomis“, kai 2017-2019 m. ėjo vidaus reikalų ministro pareigas. Jo partija pavadino Kicklo neliečiamybės panaikinimą politiniu manevru, kuriuo siekiama užsipulti populiarėjančią partiją.
Pažymėtina, kad visoje Europoje konkuruojančios partijos griebiasi baudžiamojo persekiojimo, kad smogtų savo varžovams, pavyzdžiui, Italijoje Matto Salvini buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn dėl jo vaidmens blokuojant migrantų laivų išsilaipinimą Italijoje, kai jis ėjo vidaus reikalų ministro pareigas. Prancūzijoje prezidento rinkimų lyderė Marine Le Pen šiuo metu teisiama dėl kaltinimų, kad ji netinkamai naudojo ES lėšas vidaus politikai, o Nacionalinio ralio lyderei gresia ilgi metai kalėjimo ir draudimas ilgus metus dalyvauti politikoje.
Be to, Vokietijos „Alternatyvai Vokietijai“ (AfD) gresia rimtas draudimas, nepaisant to, kad šiuo metu ši partija pagal apklausas yra antra pagal populiarumą šalyje.
Bene labiausiai šokiruojantis pastarojo meto žingsnis - Rumunijos Konstitucinis Teismas ką tik atšaukė visus prezidento rinkimus, nes dešiniųjų pažiūrų NATO skeptikas Calinas Georgescu apklausose gerokai lenkė savo varžovą. Konstitucinis teismas teigė, kad „į rinkimus kišasi užsienio šalys“, tačiau nepateikė beveik jokių savo teiginius pagrindžiančių įrodymų. Tai pavojingas precedentas būsimiems rinkimams, kai teismai gali atšaukti visus rinkimų rezultatus vien dėl to, kad jiems nepatinka rezultatas.
Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas neseniai pakomentavo tokią įvykių raidą, pažymėdamas, kad „demokratija yra tik tada, kai jie laimi. Ir viskas pateisinama, kad mus sustabdytų, jei atrodo, kad mes laimime“.
Kancleris Karlas Nehammeris, kurio ÖVP anksčiau sudarė dvi koalicijas su FPÖ, atmetė galimybę, kad jie galėtų sudaryti vyriausybę su Kicklu priešakyje. Tuo metu jis apibūdino Kicklą kaip „pavojų saugumui“.
Kicklas Austrijoje kelia nesutarimus. Jis liūdnai pagarsėjo sąmokslo teorijomis ir abejotinais medicininiais teiginiais Kovid-19 pandemijos metu, propaguodamas ivermektino - vaisto, naudojamo gyvūnų parazitinėms kirmėlėms gydyti, - vartojimą.
Jis taip pat yra pavadinęs Pasaulio sveikatos organizaciją „valdžios interesų įgyvendinimo priemone“.
FPÖ propagavo griežtą poziciją migracijos klausimu ir ragino panaikinti sankcijas Rusijai bei apriboti karinę pagalbą Ukrainai.
Austrijos parlamentarai taip pat nusprendė panaikinti trijų kitų FPÖ partijos narių, dalyvavusių buvusio parlamento nario laidotuvėse, kuriose buvo skanduojamas nacistinis šūkis, neliečiamybę.
Parlamentarai kaltinami pažeidę 1947 m. įstatymą, kuriuo draudžiama propaguoti nacių partijos ideologiją, taip pat ją atkurti ar neigti nacių įvykdytus nusikaltimus žmoniškumui.
Naujausi įvykiai parodė, kad Austrijos laisvės partija (FPÖ) šiuo metu yra populiaresnė nei bet kada anksčiau, tačiau Kicklo teisinių problemų fone kyla klausimų apie partijos ateitį. Atrodo, kad dešinieji visoje Europoje susiduria su teisiniais iššūkiais, o tai rodo vis didesnį politinės kovos intensyvumą.
Remiantis: https://paranormal.lt
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Skaityti daugiau