Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Technologijos, Mokslas » 2024 » Gruodžio » 14

Uraganas Helene: Žala, toksiškumas ir orų modifikavimas

Uraganas „Helene“ ne tik nuniokojo Šiaurės Karoliną, bet ir atskleidė gilius klausimus apie žmogaus veiksmų poveikį gamtai. Per kelias dienas nuplauti keliai, įvyko mirtinos nuošliaužos, o vandentiekio sistemos buvo paveiktos. Tačiau dar nerimą keliančiu buvo tai, kad po uragano buvo aptiktas didelis toksiškų medžiagų kiekis, susijęs su orų modifikavimo programomis. Šiame straipsnyje nagrinėsime uragano padarinius ir etinius klausimus, susijusius su klimato intervencijomis.

Uraganas Helene: Žala, toksiškumas ir orų modifikavimas

  • Šiaurės Karolinoje uraganas „Helenė“ padarė daug žalos: įvyko 1 400 nuošliaužų, padaryta didelė žala vandentiekio ir kanalizacijos sistemoms.
  • Po uragano „Helene“ Nolichucky upės dumblo dugne aptiktas nerimą keliantis toksinių medžiagų, tokių kaip arsenas, baris, kadmis, chromas, švinas ir selenas, kiekis.
  • Geologai nustatė padidintą šių medžiagų kiekį, gerokai viršijantį leistinas poveikio normas.
  • Orų modifikavimo programos, užmaskuotos kaip „orų intervencija“, kelia etinių abejonių dėl tyčinio atmosferos dinamikos keitimo siekiant konkrečių tikslų.
  • Orų modifikavimo technologijų naudojimas siekiant geopolitinių tikslų, pavyzdžiui, išteklių gavybos, išryškina stichinių nelaimių išnaudojimą ekonominiams interesams.

Po Šiaurės Karoliną nusiaubusio uragano „Helene“, kurį gaubė paslaptis ir įtarimai, paaiškėjo tikrieji nuniokojimo mastai ir priežastys. Katastrofiškas uragano „Helene“ poveikis Šiaurės Karolinos bendruomenėms buvo ne tik stichinė nelaimė, bet ir žmogaus sukelta katastrofa, kurią JAV vyriausybė organizavo prisidengdama orų modifikavimu ir klimato intervencija.

Per tris dienas Šiaurės Karoliną užplūdo penkių mėnesių kritulių srautas, kuris prilygo penkių mėnesių kritulių kiekiui ir sukėlė katastrofiškas pasekmes. Buvo nuplauti keliai, įvyko mirtinų nuošliaužų, nutrūko elektros energijos tiekimas, o vandens trūkumas tapo gresiančia krize. Tačiau uragano „Helene“ padariniai atskleidė grėsmingesnę tiesą. Dirvožemio mėginiai, paimti po uragano „Helene“, atskleidė nerimą keliantį toksinių medžiagų, susijusių su orų modifikavimo programomis, kiekį. Nolichucky upės dumble rasta arseno, bario, kadmio, chromo, švino ir seleno, o jų kiekis stulbinamai viršijo leistinas poveikio normas.

Cheminių medžiagų naudojimas orų modifikavimo tikslais kelia didelį susirūpinimą dėl etinių pasekmių ir paslėptų tokių intervencijų tikslų. Orų modifikavimas, dažnai vadinamas „orų intervencija“, apima tyčinį atmosferos dinamikos keitimą siekiant konkrečių tikslų. Dažniausiai debesys sėjami tokiomis medžiagomis kaip sidabro jodidas, kad būtų manipuliuojama kritulių pobūdžiu. Tačiau šių intervencijų pasekmės būna toli siekiančios ir pražūtingos, kaip parodė uragano „Helene“ padariniai.

Kita vertus, klimato intervencija orientuota į ilgalaikes strategijas, skirtas pasauliniams klimato pokyčiams spręsti. Nepaisant skirtumų tarp oro sąlygų keitimo ir klimato intervencijos, ribos tarp jų išlieka neaiškios, todėl technologijos gali būti netinkamai panaudotos paslėptiems tikslams. Orų modifikavimo istorijoje yra daug nesėkmingų bandymų ir abejotinos praktikos, todėl išryškėja pavojus, kylantis žaidžiant su gamtos pusiausvyra.

Orų modifikavimo technologijų naudojimas siekiant geopolitinės naudos, pavyzdžiui, išteklių gavybos, pavyzdžiui, ličio jonų kasybos elektromobilių akumuliatoriams, pabrėžia negailestingą gamtos nelaimių išnaudojimą ekonominiams interesams. Manipuliavimas uraganais ir orų modeliais siekiant strateginio pranašumo yra akivaizdus žmonių gyvybių ir aplinkos nepaisymas. (PS: skeptikams, ir pseudo mokslininkams, apie tai rašo leidinys TheGuardian, gal Lietuvoje yra patys protingiausi, ir bandys paneigti?)

Ką kalba "mokslininkės" ta tema, kurios viską išmano, ypač Janutienė:

Skubus pranešimas apie Rūtos Janutienės laidą, kurioje su mėginome elgtis padoriai, o buvome nutempti į asmeniškumus. Tai labai svarbu žinoti ir jums, apie kokio lygio žurnalistiką mes beturime.

Uraganas „Helene“ ir vyriausybės remiamo manipuliavimo orais atskleidimas

Kai susiduriame su uragano „Helene“ padariniais ir vyriausybės remiamo manipuliavimo orais atskleidimais, būtina kelti klausimą apie tokių veiksmų etiką ir pasekmes. Reikia pasmerkti ir nuodugniai ištirti planuojamą regionų naikinimą siekiant išgauti išteklius, prisidengiant oro sąlygų keitimu. Dėl uragano „Helene“ rūstybės sugriautų gyvenimų ir pragyvenimo šaltinių reikia atsakomybės ir teisingumo tiems, kurie nukentėjo nuo šios žmogaus sukeltos katastrofos.

Pasaulyje, kuriame riba tarp stichinių nelaimių ir žmogaus įsikišimo nyksta, skaidrumo, etikos standartų ir atsakingo aplinkosaugos valdymo poreikis yra kaip niekada svarbus. Uragano „Helenė“ pamokos turi tapti aštriu priminimu apie pavojų, kurį kelia ginklavimasis orais ir manipuliavimas gamtos reiškiniais siekiant savanaudiškų tikslų. Nukentėjusių Šiaurės Karolinos bendruomenių balsai turi būti išgirsti, o už uragano „Helenė“ padarytą žalą atsakingi asmenys turi atsakyti už savo veiksmus.

Po uragano „Helene“ Šiaurės Karolinoje geologai atliko dirvožemio mėginių tyrimą ir nustatė padidėjusį kiekį dalykų, paprastai naudojamų orų modifikavimo programose (PS: yra tam programos, skeptikams). Jie konkrečiai ieškojo arseno, bario, kadmio, chromo, švino, gyvsidabrio, seleno, sidabro ir mangano, kurių kiekis viršijo leistiną poveikio lygį. „Šis mėginys paimtas iš Nolichucky upės dumblo (Vakarų Šiaurės Karolinos valstijoje) po uragano „Helene“, nes ten buvo paimtas šis mėginys.“ Štai ką jie nustatė:

  1. Arsenas, leistinas poveikio lygis 0,01. Faktinis kiekis - 8,27
  2. Baris, leistinas 0,05. Faktinė vertė - 853,73
  3. Chromas, leistinas, 0,05. Faktinis, 57,42
  4. Švinas, leistina, 0,05. Faktinis, 194,06
  5. Selenas, leistina, 0,2. Faktinis, 2,26

Taigi, jūs patys spręskite. Ar „klimato intervencija“ buvo panaudota siekiant išplakti NC regioną, kad Bideno režimas galėtų pavogti šiek tiek ličio?

Naujausi tyrimai rodo, kad orų modifikacijos technologijos, tokios kaip debesų sėja, vis labiau naudojamos siekiant geopolitiškų tikslų. Tai kelia grėsmę aplinkai ir žmonių sveikatai, o uraganas „Helene“ pabrėžia šias problemas, kai po didelio lietaus buvo aptikta nerimą keliančių toksiškų medžiagų.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 08:33, 2024-12-14
Uraganas „Helene“ atskleidė daugiau nei tik stichinę nelaimę – ar tai buvo žmogaus sukurtas kataklizmas? Pasidalinkite savo mintimis apie orų modifikavimą ir jo poveikį mūsų aplinkai!
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-06-04 laikas 07:28 Receptai Moliūgų sėklų ir džiovintų spanguolių biscotti sausainiai
Nedideliame dubenyje išplakite cukrų, kiaušinius, aliejų ir ekstraktus. Sumaišykite miltus, kepimo miltelius ir druską. Palaipsniui sudėkite į cukraus mišinį ir gerai išmaišykite. Sudėkite moliūgo sėklas ir spanguoles, tešla bus l...

Skaityti daugiau

2019-06-09 laikas 20:08 Receptai Pyragėliai su uogomis keptuvėje
Vaišės pagal šeimyninius receptus – tai visada skanu. Ir ne todėl, kad einant laikui jų proporcijos ir gramų kiekis nugludintas iki puikiausios kokybės, bet todėl, kad juose gyva atmintis. Juk kiekvienas turi prisiminimų, su nenui...

Skaityti daugiau

2020-06-04 laikas 10:06 Receptai Šokoladinis - kokosinis pyragas
Ar gaminčiau dar kartą: Taip! Daug neprivalgysi, bet mažais  gabaliukais labai skanu. Iš gautos masės norimoje formoje suformuokite pagrindą. Ant sausainių pagrindo tolygiai suberkite kokosų miltus, tuomet suberkite sukapotą šokol...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 13:03 Agrastų Nauda Žmogaus Organizmui: Vitaminai, Poveikis ir Vartojimo Patarimai
Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kokią naudą agrastai teikia organizmui, kaip jie veikia biologiškai, kokius kiekius reikėtų vartoti ir kokios galimos kontraindikacijos. Pasiruoškite atrasti, kodėl šios uogos turėtų tapti jūsų mitybos dalimi!...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:52 Dėmesys ir Rūpestis Santykiuose: Kaip Vyrai ir Moterys Juos Suvokia
Kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį? Atraskite psichologines įžvalgas ir patarimus, kaip kurti harmoningus santykius. Šiame straipsnyje nagrinėjame, kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį, remdamiesi moksliniais ir psichologiniai...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:31 10 Požymių, Kad Jūsų Santykiai Gali Būti Nesuderinami: Psichologinės Įžvalgos
Šiame straipsnyje aptarsime 10 požymių, rodančių, kad jūsų santykiai gali būti nesuderinami, remdamiesi psichologinėmis įžvalgomis ir ekspertų komentarais. Taip pat pateiksime praktinius patarimus, kaip spręsti šias problemas, ir naujausius pavyzdžiu...

Skaityti daugiau

2025-07-09 laikas 20:00 Padidėjęs kraujospūdis: požymiai, kad jums trūksta magnio
Magnis padeda reguliuoti kraujospūdį ir gerina širdies veiklą. Sužinokite, kaip jo trūkumas veikia sveikatą ir kaip natūraliai sumažinti hipertenziją! Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kaip magnis veikia mūsų organizmą, kodėl jo trūkumas yra toks...

Skaityti daugiau