Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2024 » Gruodžio » 14

Uraganas Helene: Žala, toksiškumas ir orų modifikavimas

Uraganas „Helene“ ne tik nuniokojo Šiaurės Karoliną, bet ir atskleidė gilius klausimus apie žmogaus veiksmų poveikį gamtai. Per kelias dienas nuplauti keliai, įvyko mirtinos nuošliaužos, o vandentiekio sistemos buvo paveiktos. Tačiau dar nerimą keliančiu buvo tai, kad po uragano buvo aptiktas didelis toksiškų medžiagų kiekis, susijęs su orų modifikavimo programomis. Šiame straipsnyje nagrinėsime uragano padarinius ir etinius klausimus, susijusius su klimato intervencijomis.

Uraganas Helene: Žala, toksiškumas ir orų modifikavimas

  • Šiaurės Karolinoje uraganas „Helenė“ padarė daug žalos: įvyko 1 400 nuošliaužų, padaryta didelė žala vandentiekio ir kanalizacijos sistemoms.
  • Po uragano „Helene“ Nolichucky upės dumblo dugne aptiktas nerimą keliantis toksinių medžiagų, tokių kaip arsenas, baris, kadmis, chromas, švinas ir selenas, kiekis.
  • Geologai nustatė padidintą šių medžiagų kiekį, gerokai viršijantį leistinas poveikio normas.
  • Orų modifikavimo programos, užmaskuotos kaip „orų intervencija“, kelia etinių abejonių dėl tyčinio atmosferos dinamikos keitimo siekiant konkrečių tikslų.
  • Orų modifikavimo technologijų naudojimas siekiant geopolitinių tikslų, pavyzdžiui, išteklių gavybos, išryškina stichinių nelaimių išnaudojimą ekonominiams interesams.

Po Šiaurės Karoliną nusiaubusio uragano „Helene“, kurį gaubė paslaptis ir įtarimai, paaiškėjo tikrieji nuniokojimo mastai ir priežastys. Katastrofiškas uragano „Helene“ poveikis Šiaurės Karolinos bendruomenėms buvo ne tik stichinė nelaimė, bet ir žmogaus sukelta katastrofa, kurią JAV vyriausybė organizavo prisidengdama orų modifikavimu ir klimato intervencija.

Per tris dienas Šiaurės Karoliną užplūdo penkių mėnesių kritulių srautas, kuris prilygo penkių mėnesių kritulių kiekiui ir sukėlė katastrofiškas pasekmes. Buvo nuplauti keliai, įvyko mirtinų nuošliaužų, nutrūko elektros energijos tiekimas, o vandens trūkumas tapo gresiančia krize. Tačiau uragano „Helene“ padariniai atskleidė grėsmingesnę tiesą. Dirvožemio mėginiai, paimti po uragano „Helene“, atskleidė nerimą keliantį toksinių medžiagų, susijusių su orų modifikavimo programomis, kiekį. Nolichucky upės dumble rasta arseno, bario, kadmio, chromo, švino ir seleno, o jų kiekis stulbinamai viršijo leistinas poveikio normas.

Cheminių medžiagų naudojimas orų modifikavimo tikslais kelia didelį susirūpinimą dėl etinių pasekmių ir paslėptų tokių intervencijų tikslų. Orų modifikavimas, dažnai vadinamas „orų intervencija“, apima tyčinį atmosferos dinamikos keitimą siekiant konkrečių tikslų. Dažniausiai debesys sėjami tokiomis medžiagomis kaip sidabro jodidas, kad būtų manipuliuojama kritulių pobūdžiu. Tačiau šių intervencijų pasekmės būna toli siekiančios ir pražūtingos, kaip parodė uragano „Helene“ padariniai.

Kita vertus, klimato intervencija orientuota į ilgalaikes strategijas, skirtas pasauliniams klimato pokyčiams spręsti. Nepaisant skirtumų tarp oro sąlygų keitimo ir klimato intervencijos, ribos tarp jų išlieka neaiškios, todėl technologijos gali būti netinkamai panaudotos paslėptiems tikslams. Orų modifikavimo istorijoje yra daug nesėkmingų bandymų ir abejotinos praktikos, todėl išryškėja pavojus, kylantis žaidžiant su gamtos pusiausvyra.

Orų modifikavimo technologijų naudojimas siekiant geopolitinės naudos, pavyzdžiui, išteklių gavybos, pavyzdžiui, ličio jonų kasybos elektromobilių akumuliatoriams, pabrėžia negailestingą gamtos nelaimių išnaudojimą ekonominiams interesams. Manipuliavimas uraganais ir orų modeliais siekiant strateginio pranašumo yra akivaizdus žmonių gyvybių ir aplinkos nepaisymas. (PS: skeptikams, ir pseudo mokslininkams, apie tai rašo leidinys TheGuardian, gal Lietuvoje yra patys protingiausi, ir bandys paneigti?)

Ką kalba "mokslininkės" ta tema, kurios viską išmano, ypač Janutienė:

Skubus pranešimas apie Rūtos Janutienės laidą, kurioje su mėginome elgtis padoriai, o buvome nutempti į asmeniškumus. Tai labai svarbu žinoti ir jums, apie kokio lygio žurnalistiką mes beturime.

Uraganas „Helene“ ir vyriausybės remiamo manipuliavimo orais atskleidimas

Kai susiduriame su uragano „Helene“ padariniais ir vyriausybės remiamo manipuliavimo orais atskleidimais, būtina kelti klausimą apie tokių veiksmų etiką ir pasekmes. Reikia pasmerkti ir nuodugniai ištirti planuojamą regionų naikinimą siekiant išgauti išteklius, prisidengiant oro sąlygų keitimu. Dėl uragano „Helene“ rūstybės sugriautų gyvenimų ir pragyvenimo šaltinių reikia atsakomybės ir teisingumo tiems, kurie nukentėjo nuo šios žmogaus sukeltos katastrofos.

Pasaulyje, kuriame riba tarp stichinių nelaimių ir žmogaus įsikišimo nyksta, skaidrumo, etikos standartų ir atsakingo aplinkosaugos valdymo poreikis yra kaip niekada svarbus. Uragano „Helenė“ pamokos turi tapti aštriu priminimu apie pavojų, kurį kelia ginklavimasis orais ir manipuliavimas gamtos reiškiniais siekiant savanaudiškų tikslų. Nukentėjusių Šiaurės Karolinos bendruomenių balsai turi būti išgirsti, o už uragano „Helenė“ padarytą žalą atsakingi asmenys turi atsakyti už savo veiksmus.

Po uragano „Helene“ Šiaurės Karolinoje geologai atliko dirvožemio mėginių tyrimą ir nustatė padidėjusį kiekį dalykų, paprastai naudojamų orų modifikavimo programose (PS: yra tam programos, skeptikams). Jie konkrečiai ieškojo arseno, bario, kadmio, chromo, švino, gyvsidabrio, seleno, sidabro ir mangano, kurių kiekis viršijo leistiną poveikio lygį. „Šis mėginys paimtas iš Nolichucky upės dumblo (Vakarų Šiaurės Karolinos valstijoje) po uragano „Helene“, nes ten buvo paimtas šis mėginys.“ Štai ką jie nustatė:

  1. Arsenas, leistinas poveikio lygis 0,01. Faktinis kiekis - 8,27
  2. Baris, leistinas 0,05. Faktinė vertė - 853,73
  3. Chromas, leistinas, 0,05. Faktinis, 57,42
  4. Švinas, leistina, 0,05. Faktinis, 194,06
  5. Selenas, leistina, 0,2. Faktinis, 2,26

Taigi, jūs patys spręskite. Ar „klimato intervencija“ buvo panaudota siekiant išplakti NC regioną, kad Bideno režimas galėtų pavogti šiek tiek ličio?

Naujausi tyrimai rodo, kad orų modifikacijos technologijos, tokios kaip debesų sėja, vis labiau naudojamos siekiant geopolitiškų tikslų. Tai kelia grėsmę aplinkai ir žmonių sveikatai, o uraganas „Helene“ pabrėžia šias problemas, kai po didelio lietaus buvo aptikta nerimą keliančių toksiškų medžiagų.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 08:33, 14.12.2024
Uraganas „Helene“ atskleidė daugiau nei tik stichinę nelaimę – ar tai buvo žmogaus sukurtas kataklizmas? Pasidalinkite savo mintimis apie orų modifikavimą ir jo poveikį mūsų aplinkai!
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
25.07.2019 laikas 08:00 Receptai Varškės tortas su apelsinais
Gaminame namuose. Varškės tortai ne pirmą sezoną yra populiarumo pike ir tai nestebina. Jie lengvi – gabalėlio nebus per daug užbaigiant pačią sočiausią puotą. Paprastai žymiai mažiau kaloringi nei tortai su sviestiniu kremu…O dar...

Skaityti daugiau

10.11.2019 laikas 13:45 Receptai Nepakeičiamas griliažinis tortas: vaikystės nostalgija
Planuojate savo artimuosius palepinti saldžiais gaminiais? Išbandykite griliažinį pyragą, kuris ne tik sukels vaikystės nostalgiją, bet sužavės ir visą šeimą.

Skaityti daugiau

17.09.2018 laikas 10:17 Receptai Liaudiški patarimai inkstų akmenligės gydymui

Inkstų akmenligė liaudies medicinoje, inkstų akmenligė, inkstų akmenligės gydymas, Inkstų akmenligės receptai, Inkstų akmenligės vaistažolės, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė ...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
17.01.2025 laikas 22:09 Draugystė ir meilė: Ar verta dirbti dėl santykių?
Draugystė ir meilė – tai dviejų skirtingų, tačiau labai artimų santykių formų junginys. Dažnai susiduriame su klausimu: ar verta pastangų, kai santykiai atrodo nebe tokie, kokie turėtų būti? Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip elgesys, abipusis palai...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 21:47 10 ženklų, kad vyras nori rimtų santykių su jumis
Santykiai gali būti sudėtingi ir kupini niuansų, tačiau yra tam tikri ženklai, kurie gali padėti jums suprasti, ar vyras rimtai žiūri į jus. Šiame straipsnyje aptarsime 10 požymių, kurie rodo, kad jis nori ne tik praleisti laiką kartu, bet ir plėtoti...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 08:24 Senųjų civilizacijų paslaptis: ar protingos rūšys galėjo egzistuoti anksčiau nei žmonės?
Klausimas, ar Žemėje egzistavo aukštai išsivysčiusios civilizacijos dar prieš žmonių atsiradimą, jau seniai intriguoja mokslininkus ir mokslo mėgėjus. Šiame straipsnyje analizuojame Kembridžo universiteto tyrėjų keliamą hipotezę apie „silūriečius“ — ...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 07:49 Šaltalankio uogos: natūralus vitaminų šaltinis sveikatai
Šaltalankio uogos, savo ryškia oranžine spalva ir sultingu rūgštoku skoniu, ne tik džiugina akis, bet ir yra puikus sveikatos palydovas. Šios uogos, gausios vitaminų ir antioksidantų, turi ilgą istoriją kaip natūrali gydomoji priemonė. Šiame straipsn...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 07:34 Kaip ilgiau išlaikyti gėlių šviežumą: patarimai ir triukai
Gėlės namuose ne tik suteikia džiaugsmo, bet ir puošia interjerą. Norint, kad šios grožybės ilgiau išliktų šviežios ir žavios, reikia žinoti kelis paprastus priežiūros triukus. Šiame straipsnyje dalinamės svarbiausiais patarimais, kurie padės jūsų gė...

Skaityti daugiau