- 09.01.2025
- 0.0 Reitingas
- 77 Peržiūros
- 1 komentarai
Mažakraujystė, arba anemija, yra dažna būklė, kuriai būdingas raudonųjų kraujo kūnelių trūkumas. Nors medicininės priemonės yra būtinos, subalansuota mityba gali vaidinti svarbų vaidmenį atstatant organizmo sveikatą. Šiame straipsnyje aptarsime natūralius produktus ir receptus, kurie gali padėti gerinti kraujo sudėtį ir stiprinti imunitetą.
Nuo mažakraujystės padeda šie produktai
Mažakraujystė, arba anemija, yra būklė, kai organizmui trūksta raudonųjų kraujo kūnelių arba hemoglobino. Šiai problemai spręsti svarbu ne tik medicininė intervencija, bet ir subalansuota mityba. Šie produktai gali padėti palaikyti normalią kraujo sudėtį:
- Šviežios agrastų uogos: turtingos vitamino C, skatinančio geležies absorbciją.
- Špinatai: gausus geležies šaltinis, taip pat vitaminų A ir K.
- Morkos: padeda virškinimo procesui ir stiprina imunitetą.
- Aviečių vaisiai: turi antioksidantų, kurie padeda stiprinti kraujagysles.
- Širdažolė: žinoma dėl savo teigiamo poveikio kraujo formavimuisi.
- Mėlynės: tiek šviežios, tiek džiovintos, prisideda prie kraujo tėkmės gerinimo.
- Žemuogės: uogos ir lapai, turintys daug geležies ir vitaminų.
- Veršienos kepenys: itin koncentruotas geležies šaltinis, rekomenduojamas sergant mažakraujyste.
Česnako nauda
Česnakas yra žinomas kaip efektyvi priemonė mažakraujystei ir aterosklerozei. Jei negalite valgyti šviežio česnako, galite pasigaminti antpilą: 300 g nulupto ir nuplauto česnako užpilkite 1 litru gryno spirito ir laikykite 3 savaites. Rekomenduojama vartoti po 1 šaukštelį 3 kartus per dieną į pusę stiklinės pieno.
Natūralūs gėrimai ir maistas
- Šviežių sedulos vaisių vartojimas arba šviežios kiaulpienių sultys taip pat padeda stiprinti kraują.
- Sriuba iš jaunų dilgelių: 1 saujelę dilgelių viršūnių užplikykite 1 litre verdančio vandens.
- Išvirtos piene trintos morkos: puikus geležies šaltinis.
- Žemuogių uogos, kartu su žemuogių lapų arbata, taip pat yra labai naudingos.
- Virtos burokėlių salotos ar šviežios runkeliai turėtų būti reguliariai vartojami.
Vaistažolių receptai
-
Dilgelių arbata: 7 g susmulkintos džiovintos dilgėlės užplikyti stikline verdančio vandens, palaikyti 30 min. Gerti po 1 valg. šaukštą 3 kartus per dieną.
-
Gysločio arbata: 10 g susmulkintų džiovintų gysločio lapų užplikyti stikline verdančio vandens, palaukti 30 min. Gerti po 1/3-1/2 stiklinės 3-4 kartus per dieną.
-
Žemuogių arbata: 20 g džiovintų žemuogės lapų ir uogų užplikyti 2 stiklinėmis verdančio vandens, laikyti 2 val. Gerti po valgomą šaukštą 3 kartus per dieną.
-
Kiaulpienės šaknų ir žolės arbata: 6 g susmulkintų džiovintų kiaulpienės šaknų užpilti stikline vandens, pavirti 10 min. ir po 30 min. gerti po valgomą šaukštą 3 kartus per dieną.
Kiti efektyvūs receptai
-
Alijošiaus, medaus ir vyno mišinys: 250 g alijošiaus sulčių, tiek pat medaus ir „Kagor“ vyno. Mišinį ir laikyti 4-5 dienas, gerti po arbatinį šaukštelį 3 kartus per dieną.
-
Graikinių riešutų pertvarėlių antpilas: 100 g pertvarėlių užpilti 0,5 l „Kagor“ vyno, leisti nusistovėti 2 savaites. Gerti po 2 valgomuosius šaukštus 3-4 kartus per dieną.
-
Erškėtrožių arbata: Du valgomuosius šaukštus džiovintų uogų užpilti 2 stiklinėmis karšto vandens, virti 10 min. Gerti po 1/4-1/2 stiklinės 3-4 kartus per dieną.
Medus ir jo nauda
Medus, ypač tamsus, yra puikus natūralus šaltinis, padedantis sergant mažakraujyste. Rekomenduojama vartoti 40-60 g medaus 3-4 kartus per dieną, geriausia prieš valgį, sumaišius su ožkos pienu (1:2).
Burokėlių užpilas
Burokėlių antpilas: sutarkuokite burokėlius, sudėkite į stiklainį ir užpilkite degtine. Laikykite tamsioje vietoje 12 dienų, po to nukoškite. Rekomenduojama gerti po 30 ml 30 minučių prieš valgį. Burokėlių antpilas padeda detoksikuoti organizmą ir gerina kraujo sudėtį.
Pelynų antpilas
Jaunų pelynų užpilas: 3 litrų talpos stiklainį pripildykite gegužės mėnesį surinktomis jaunomis pelynų žolėmis, užpilkite degtine ir laikykite tamsioje vietoje 3 savaites. Po to nukoškite. Gerkite rytą prieš valgį po 1 lašą, sumaišytą su šaukštu vandens. Po 3 savaičių vartojimo padarykite 1 savaitės pertrauką. Pelynai yra puikus natūralus tonikas, padedantis gerinti virškinimą ir stiprinti imunitetą.
Dobilų antpilas
Dobilų žiedų užpilas: 50 g dobilų žiedų užpilkite 0,5 l degtinės ir leiskite nusistovėti 10 dienų. Gerkite po 1 arbatinį šaukštelį valgio metu. Dobilai yra žinomi dėl savo antioksidacinių savybių ir teigiamo poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai.
Kakavos, taukų ir medaus mišinys
Receptas energijai atgauti: 200 g kakavos, 200 g išlydytų vidinių kiaulienos taukų, medaus ir sviesto. Viską sudėkite į puodą ir leiskite ištirpti ant lėtos ugnies, nuolat maišydami. Patariama naudoti po 1 arbatinį šaukštelį, ištirpintą stiklinėje karšto pieno, 3-4 kartus per dieną. Šis mišinys padeda atkurti jėgas, ypač po ligų ar intensyvaus fizinio krūvio.
Erškėtrožių arbata
Erškėtrožių arbata: du arbatinius šaukštelius džiovintų erškėtrožių uogų sudėkite į stiklinę verdančio vandens, užvirinkite ir laikykite termosą 4-6 valandas. Gerkite 3 kartus per dieną po valgio. Ši arbata gali padėti medžiagų apykaitos sutrikimų atveju.
Šermukšnio uogų užpilas
Šermukšnio uogų užpilas: 2 arbatinius šaukštelius šermukšnio uogų užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, leiskite nusistovėti 1 valandą. Įdėkite cukraus ar medaus pagal skonį ir išgerkite per 3-4 kartus dienos bėgyje. Šermukšniai yra puikus vitamino C šaltinis, stiprinantis imunitetą.
Energingas mišinys
Natūralus energijos šaltinis: paimkite lygiomis dalimis citrinos, džiovintų abrikosų, graikiškų riešutų, razinų, džiovintų slyvų ir spanguolių. Gerai susmulkinkite ir užpilkite apsemtinai medumi (200 g medaus 1 litrui mišinio). Rekomenduojama suvalgyti po 2-3 šaukštelius per dieną. Šis mišinys padeda energijai atgauti ir stiprina organizmą.
***
Vartojant šiuos produktus ir receptus, galima natūraliai pagerinti kraujo sudėtį ir stiprinti organizmą. Tačiau, prieš pradedant bet kokį gydymą, ypač esant didelėms sveikatos problemoms, visada vertėtų pasitarti su gydytoju.
Šie natūralūs receptai gali padėti pagerinti sveikatą ir savijautą, tačiau prieš pradedant bet kokį gydymą, ypač esant didelėms sveikatos problemoms, visada vertėtų pasitarti su gydytoju. Naudokite šiuos metodus kaip papildymą sveiką gyvenimo būdą ir subalansuotą mitybą!
Naujausi tyrimai rodo, kad natūralūs produktai, tokie kaip burokėliai, špinatai ir įvairios uogos, gali efektyviai prisidėti prie geležies absorbcijos ir kraujo formavimosi. Taip pat skiriama vis daugiau dėmesio vaistažolėms ir natūraliems antpilams, kurie padeda detoksikuoti organizmą ir stiprinti jo funkcijas.
Remiantis: https://paranormal.lt
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau