Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Birželio » 28

Nuo dilgėlinės iki patinimo: Pfizer" ir "Moderna" koronaviruso vakcinos siejamos su 4 odos reakcijomis

(Paranormal) Tyrimo duomenimis, tiek "Pfizer", tiek "Moderna" koronaviruso (COVID-19) vakcinos yra susijusios su keturiomis skirtingomis ir skausmingomis odos reakcijomis po vakcinacijos.

Skausmas ir diskomfortas yra "normalu", teigia ekspertai

Tyrimą atliko Masačusetso bendrosios ligoninės (MGH) alergologai, o jo rezultatai atskleidė, kad bent du procentai iš 49 197 paskiepytų žmonių pranešė apie skausmingas odos reakcijas.

Nepaisant nerimą keliančio šalutinio poveikio, kai kurie sveikatos ekspertai teigia, kad normalu po bet kokių vakcinų patirti lengvą šalutinį poveikį. Jie taip pat teigia, kad šis nepageidaujamas poveikis vertas to, kad būtų išvengta užsikrėtimo, neabejotinai primygtinai reikalaujant Didžiajai farmacijai, kuri labiausiai nori gauti naudos iš visuomenės, tikinčios, kad vakcinos išgelbės ją pandemijos metu.

Tyrimo, kuris buvo paskelbtas žurnale JAMA Dermatology, išvadose teigiama, kad šios reakcijos yra "retos" ir dažnai nepasitaiko du kartus.

Tačiau ar norėtumėte rizikuoti skausmingomis odos ligomis ir dar blogesniu šalutiniu poveikiu, vartodami šias eksperimentines vakcinas?

Tyrėjai nustatė, kad bėrimas ir niežulys kitoje vietoje, ne injekcijos vietoje, buvo dažniausia reakcija į vakcinas.

Kita dažniausiai pasitaikanti reakcija į vakcinas buvo dilgėlinė. Dilgėlinė - tai ant odos atsirandantis iškilęs, niežtintys bėrimas. Jie gali atsirasti vienoje kūno vietoje arba išsidėstyti didelėse teritorijose. Bėrimas dažnai labai niežti, o jo dydis svyruoja nuo kelių milimetrų iki plaštakos pločio.

Kitiems skiepytiems žmonėms pasireiškė patinimas arba angioneurozinė edema - būklė, kai patinsta po oda esantys audinių plotai. Angioneurozinė edema kartais gali paveikti veidą ir gerklę.

Tyrime buvo nagrinėjamos nepageidaujamos reakcijos į "Pfizer" ir "Moderna" vakcinas, kuriose naudojamas tas pats pasiuntinių RNR procesas. Rezultatai parodė, kad apskritai abi vakcinos, atrodo, kiekvienoje grupėje sukėlė panašų reakcijų skaičių.

Vidutinis žmonių, pranešusių apie odos reakciją, amžius buvo 41 metai, o šalutinį poveikį dažniau patyrė moterys. Šokiruojantis 85 proc. moterų po vakcinacijos patyrė skausmingą šalutinį poveikį ir tik 15 proc. vyrų pranešė apie tokį patį nepageidaujamą poveikį.

Apie problemas dažniau pranešė baltaodžiai skiepyti žmonės, 62 proc. jų teigė patyrę skausmingą odos reakciją.

Duomenys taip pat parodė, kad reakcijos, atrodo, nepasikartojo gavus antrąją dozę. Apie 83 proc. grupės asmenų, patyrusių niežulį ar bėrimą po pirmosios dozės, apie tai nepranešė gavę antrąją dozę.

Dr. Kimberly G. Blumenthal, viena iš MGH Klinikinės epidemiologijos programos vadovių, sakė, kad tai pirmoji ekspertų turima informacija apie "odos reakcijų pasikartojimo riziką" po antrosios dozės, kai po pirmosios dozės pasireiškė reakcija.

J. Blumenthal pridūrė, kad šios išvados gali labai padėti pacientams, kuriems po pirmosios mRNA vakcinos dozės pasireiškia "bėrimas, dilgėlinė ir patinimas".

Dr. Lacey B. Robinson, pagrindinė autorė, MGH alergologė ir tyrėja, pridūrė, kad odos reakcijos neturėtų būti priežastis praleisti antrąją dozę, ypač todėl, kad ne visi patyrė nepageidaujamą poveikį gavę antrąją dozę.

Vis dėlto, nepaisant patikinimų, kad skiepytis yra saugu, Robinson sakė, kad jei "per kelias valandas po skiepijimo" arba bet kuriuo metu pajutote tokį patį stiprų šalutinį poveikį, turėtumėte kreiptis į alergologą ar imunologą, kad šis "patartų, kaip skiepytis antrąja doze".

"COVID arm" yra dar vienas antrosios dozės vakcinos šalutinis poveikis

Anksčiau 2021 m. sveikatos ekspertai įspėjo, kad "Moderna" vakcina gali sukelti skausmingą rankos reakciją praėjus kelioms dienoms po paskiepijimo. Apie šalutinį poveikį, pavadintą "COVID ranka", pranešė keli pacientai JAV, kuriems aplink injekcijos vietą atsirado didelis raudonas pažeidimas.

Medicinos ekspertai šalutinį poveikį vadina uždelstu odos padidėjusiu jautrumu, kuris reiškia "uždelstą odos reakciją".

Dr. Debra Jaliman, turinti privačią praktiką Manhetene, Niujorke, paaiškino, kad atrodo, jog šalutinis poveikis yra alerginė reakcija, atsirandanti po injekcijos. Vieta, į kurią buvo atlikta injekcija, būna kieta ir raudona, kitiems taip pat pasireiškia niežulys, o palietus pažeidimą, jis būna skausmingas.

Skirtingai nuo kitų šalutinių poveikių, kurie dažnai pasireiškia per dieną ar dvi, COVID rankos gali atsirasti praėjus net penkioms-devynioms dienoms po pirmosios injekcijos.

Apsilankykite svetainėje Vaccines.news ir sužinokite daugiau apie skausmingus ir dažnai pavojingus koronavirusinių vakcinų šalutinius poveikius.

Šaltiniai:

TheSun.co.uk

Health.com

Straipsnio autorius: Zoey Sky. Straipsnio autoriaus nuomone gali nesutapti su svetaines administracijos nuomone, o taipogi ir su skaitytojo nuomone.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.07.2021 laikas 22:17 Kai VAKCINUOTI žmonės suserga kovidu, žiniasklaida iškraipo tikrovę ir kaltina NEVAKCINUOTUS
Tariamas naujas Vuchano koronaviruso (Covid-19) "klasteris" neva plinta Masačusetso valstijos Cape Cod rajone, o didžioji žiniasklaida, kaip įprasta, kaltina "neskiepytus".

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:39 Australijos kakadu išmoko įsilaužti į šiukšliadėžes ir aktyviai to moko jaunąją kartą

Kakadu su žaviais kuokšteliais taip gerai prisitaikė prie didmiesčio, kad išmoko malšinti troškulį viešuosiuose fontanuose ir ieškoti maisto gatvėse.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:22 69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios per potvynius Henane, Kinijoje
69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios dėl potvynio Henano provincijoje, Kinijoje - 12,9 mln. žmonių nukentėjo - 972 000 hektarų žemės ūkio paskirties žemės nuniokota.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:15 Potvyniai ir nuošliaužos Cox’s Bazare, Bangladeše, nusinešė aštuonių žmonių gyvybes
2021 m. liepos 27 d. smarkios liūtys Kox's Bazaro pabėgėlių stovyklose Bangladeše (Bangladesh) sukėlė mirtinus potvynius ir nuošliaužas.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 18:56 Potvyniai Italijoje - "išprotėjęs klimatas
Potvynis Italijoje: dešimtys žmonių išgelbėti po to, kai nuošliaužos ir smarkios liūtys užklupo miestus aplink turistų pamėgtą Komo ežerą.

Skaityti daugiau

24.07.2021 laikas 11:30 Receptai | Patiekalai Varškės keksas su šokolado lašeliais
Varškės keksas su šokolado lašeliais - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

23.07.2021 laikas 22:34 Receptai | Patiekalai Patiekalas Vištiena "Egzotika"
Vištiena "Egzotika" - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

20.07.2021 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Nekeptas tortas su želė gabaliukais, grietine ir šokoladu
Tokį nekepto torto receptą su želė gabaliukais, grietine bei šokoladu gavau labai seniai ši savo mamos. Jis gaunasi itin gardus, gaivus bei vasariškas. Paranormal, Virtuvė, Šiandiena, Jums, Siūlo, Pasigaminti, Patiekalą, Pagal, Receptą, Nekeptas, Tortas, Želė, Gabaliukais, Grietine, Šokoladu, Skana...

Skaityti daugiau