Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2021 » Lapkričio » 2

CDC: asmenims, kurių imunitetas nusilpęs, gali prireikti KETVIRTOSIOS COVID-19 vakcinos dozės

(Paranormal) Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) neseniai paskelbė, kad asmenims, kurių imunitetas yra vidutiniškai arba labai susilpnėjęs, gali prireikti ketvirtos COVID-19 vakcinos injekcijos praėjus ne mažiau kaip šešiems mėnesiams po trečiosios dozės.

Naujose CDC gairėse teigiama, kad vidutiniškai ir labai susilpnėjusio imuniteto asmenims trečioji dozė turėtų būti suleista praėjus ne mažiau kaip 28 dienoms po antrosios dozės, o ketvirtoji dozė gali būti suleista po šešių mėnesių. "Tokiais atvejais vidutiniškai ir labai susilpnėjusio imuniteto žmonės gali gauti iš viso keturias COVID-19 vakcinos dozes", - teigė CDC.

Vidutiniškai ir labai susilpnėjusio imuniteto asmenys - tai asmenys, kurie aktyviai gydomi nuo kraujo ar navikų vėžio. Jiems taip pat priskiriami pacientai, kuriems persodinti organai ir kamieninių ląstelių recipientai, sergantieji ŽIV ir kiti asmenys, vartojantys dideles kortikosteroidų ar kitų imunosupresantų dozes.

CDC mano, kad JAV yra apie 9 mln. imuniteto sutrikimų turinčių asmenų, kurie priskiriami šioms kategorijoms.

CDC rekomenduoja Pfizer-BioNTech arba Moderna vakcinas žmonėms, kurių imunitetas susilpnėjęs

CDC rekomenduoja asmenis, kurių imunitetas nusilpęs skiepyti "Pfizer-BioNTech" arba "Moderna" mRNA dozėmis. Tačiau trečioji injekcija nelaikoma stiprinamąja, o veikiau jų pirminės skiepijimo serijos dalimi.

Asmenys, kurių imuninė sistema yra nusilpusi, po pirmųjų dviejų skiepijimų nesukuria pakankamo imuninio atsako, todėl trečiosios dozės paskirtis - padidinti jų imuniteto lygį iki tokio, koks paprastai būna sveikiems asmenims po dviejų dozių.

Kita vertus, ketvirtoji dozė skirta kovoti su silpnėjančiu imunitetu ir bus naudojama kaip stiprinamoji dozė tiems, kurių imuninė sistema nėra nusilpusi, praėjus šešiems mėnesiams po pirminio skiepijimo.

"Mes žinome, kad praėjus šešiems mėnesiams po to, kai pasiekėte gerą apsaugos lygį, jūsų apsauga susilpnėjo... ir mums reikia ją sustiprinti. Tai galioja žmonėms su normalia imunine sistema ir žmonėms, kurių imuninė sistema nusilpusi", - sakė Dr. Dorry Segev, Johnso Hopkinso universiteto chirurgijos profesorius.

Apytikriai 2,7 proc. suaugusiųjų JAV yra laikomi turinčiais susilpnėjusį imunitetą, tačiau ne visiems jiems reikės ketvirtosios dozės.

Klinikiniai svarstymai pakeisti praėjus mažiau nei savaitei po to, kai CDC patariamasis komitetas oficialiai patvirtino "Moderna" ir "J&J" vakcinų stiprinamąją injekciją. Patariamojo komiteto posėdyje buvo iškeltas klausimas, kaip ir ar suteikti stiprinamąją dozę imuniteto sutrikimų turintiems asmenims, kurie galbūt jau gavo trečiąją dozę.

Maisto ir vaistų administracijos (FDA) Vakcinų ir susijusių produktų skyriaus direktoriaus klinikinis pavaduotojas Dr. Doranas Finkas (Dr. Doran Fink) komitetui sakė, kad pagal skubaus naudojimo leidimą imunosupresiniam asmeniui, gavusiam trečiąją pirminės serijos dozę, ketvirtoji dozė gali būti skiriama po šešių mėnesių.

CDC atstovė spaudai Kristen Norlund sakė, kad po diskusijų jau buvo atnaujinti klinikiniai svarstymai.

Nors sprendimas yra logiškas moksliniu požiūriu, Niujorko Montefiore Einšteino vėžio centro (Montefiore Einstein Cancer Center) krūtinės ląstos onkologijos direktorius daktaras Balazsas Halmosas (Balazs Halmos) sakė, kad jis nebūtinai pagrįstas duomenimis.

Dr. Mattas Kalaycio (Matas Kalaycio) iš Klivlendo klinikos hematologijos ir medicininės onkologijos skyriaus pritarė, sakydamas, kad jam nėra žinoma duomenų, pagrindžiančių ketvirtosios dozės skyrimą imunodeficitiniams pacientams. "Man neaišku, kokiais duomenimis remiasi CDC, kad padarytų savo išvadą", - sakė jis.

Tačiau kadangi trečiąją dozę imunodeficitiniams pacientams buvo leista skirti tik rugpjūčio mėnesį, jis mano, kad šiuo metu rekomenduojama ketvirtoji dozė nėra neišvengiama.

Daugiau naujienų apie COVID-19 vakcinaciją rasite svetainėje Pandemic.news.

Šaltiniai:

InfoWars.com

NBCNews.com

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
28.07.2019 laikas 14:18 Receptai Skanus abrikosų pyrago receptas. Be svorio!
Paprasčiausias skanus abrikosų pyrago receptas! Gaminame abrikosų pyragą! Gaminu jį kiekvieną savaitgalį! Greitas vasaros pyragas be svorio prie arbatos per 5 minutes + kepimas.

Skaityti daugiau

11.11.2019 laikas 23:09 Receptai Traškūs šokoladiniai pyragėliai su zefyrais ir riešutų sviestu

Garų vonelėje juodąjį šokoladą ištirpdykite su sviestu. Į tirpinį berkite tirpios kavos miltelius, cukrų ir maišykite, kol masė atvės. Į dubenį su atvėsusiu šokoladu įmuškite kiaušinį, supilkite vanilės ekstraktą, kakavos milte...

Skaityti daugiau

29.08.2018 laikas 07:15 Receptai Liaudiški patarimai Pūliuojančių akių gydymui
Pūliuojančios akys liaudies medicinoje, Pūliuojančios akys, receptas nuo pūliuojančių akių, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau