Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Lapkričio » 2

CDC: asmenims, kurių imunitetas nusilpęs, gali prireikti KETVIRTOSIOS COVID-19 vakcinos dozės

(Paranormal) Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) neseniai paskelbė, kad asmenims, kurių imunitetas yra vidutiniškai arba labai susilpnėjęs, gali prireikti ketvirtos COVID-19 vakcinos injekcijos praėjus ne mažiau kaip šešiems mėnesiams po trečiosios dozės.

Naujose CDC gairėse teigiama, kad vidutiniškai ir labai susilpnėjusio imuniteto asmenims trečioji dozė turėtų būti suleista praėjus ne mažiau kaip 28 dienoms po antrosios dozės, o ketvirtoji dozė gali būti suleista po šešių mėnesių. "Tokiais atvejais vidutiniškai ir labai susilpnėjusio imuniteto žmonės gali gauti iš viso keturias COVID-19 vakcinos dozes", - teigė CDC.

Vidutiniškai ir labai susilpnėjusio imuniteto asmenys - tai asmenys, kurie aktyviai gydomi nuo kraujo ar navikų vėžio. Jiems taip pat priskiriami pacientai, kuriems persodinti organai ir kamieninių ląstelių recipientai, sergantieji ŽIV ir kiti asmenys, vartojantys dideles kortikosteroidų ar kitų imunosupresantų dozes.

CDC mano, kad JAV yra apie 9 mln. imuniteto sutrikimų turinčių asmenų, kurie priskiriami šioms kategorijoms.

CDC rekomenduoja Pfizer-BioNTech arba Moderna vakcinas žmonėms, kurių imunitetas susilpnėjęs

CDC rekomenduoja asmenis, kurių imunitetas nusilpęs skiepyti "Pfizer-BioNTech" arba "Moderna" mRNA dozėmis. Tačiau trečioji injekcija nelaikoma stiprinamąja, o veikiau jų pirminės skiepijimo serijos dalimi.

Asmenys, kurių imuninė sistema yra nusilpusi, po pirmųjų dviejų skiepijimų nesukuria pakankamo imuninio atsako, todėl trečiosios dozės paskirtis - padidinti jų imuniteto lygį iki tokio, koks paprastai būna sveikiems asmenims po dviejų dozių.

Kita vertus, ketvirtoji dozė skirta kovoti su silpnėjančiu imunitetu ir bus naudojama kaip stiprinamoji dozė tiems, kurių imuninė sistema nėra nusilpusi, praėjus šešiems mėnesiams po pirminio skiepijimo.

"Mes žinome, kad praėjus šešiems mėnesiams po to, kai pasiekėte gerą apsaugos lygį, jūsų apsauga susilpnėjo... ir mums reikia ją sustiprinti. Tai galioja žmonėms su normalia imunine sistema ir žmonėms, kurių imuninė sistema nusilpusi", - sakė Dr. Dorry Segev, Johnso Hopkinso universiteto chirurgijos profesorius.

Apytikriai 2,7 proc. suaugusiųjų JAV yra laikomi turinčiais susilpnėjusį imunitetą, tačiau ne visiems jiems reikės ketvirtosios dozės.

Klinikiniai svarstymai pakeisti praėjus mažiau nei savaitei po to, kai CDC patariamasis komitetas oficialiai patvirtino "Moderna" ir "J&J" vakcinų stiprinamąją injekciją. Patariamojo komiteto posėdyje buvo iškeltas klausimas, kaip ir ar suteikti stiprinamąją dozę imuniteto sutrikimų turintiems asmenims, kurie galbūt jau gavo trečiąją dozę.

Maisto ir vaistų administracijos (FDA) Vakcinų ir susijusių produktų skyriaus direktoriaus klinikinis pavaduotojas Dr. Doranas Finkas (Dr. Doran Fink) komitetui sakė, kad pagal skubaus naudojimo leidimą imunosupresiniam asmeniui, gavusiam trečiąją pirminės serijos dozę, ketvirtoji dozė gali būti skiriama po šešių mėnesių.

CDC atstovė spaudai Kristen Norlund sakė, kad po diskusijų jau buvo atnaujinti klinikiniai svarstymai.

Nors sprendimas yra logiškas moksliniu požiūriu, Niujorko Montefiore Einšteino vėžio centro (Montefiore Einstein Cancer Center) krūtinės ląstos onkologijos direktorius daktaras Balazsas Halmosas (Balazs Halmos) sakė, kad jis nebūtinai pagrįstas duomenimis.

Dr. Mattas Kalaycio (Matas Kalaycio) iš Klivlendo klinikos hematologijos ir medicininės onkologijos skyriaus pritarė, sakydamas, kad jam nėra žinoma duomenų, pagrindžiančių ketvirtosios dozės skyrimą imunodeficitiniams pacientams. "Man neaišku, kokiais duomenimis remiasi CDC, kad padarytų savo išvadą", - sakė jis.

Tačiau kadangi trečiąją dozę imunodeficitiniams pacientams buvo leista skirti tik rugpjūčio mėnesį, jis mano, kad šiuo metu rekomenduojama ketvirtoji dozė nėra neišvengiama.

Daugiau naujienų apie COVID-19 vakcinaciją rasite svetainėje Pandemic.news.

Šaltiniai:

InfoWars.com

NBCNews.com

Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2021 laikas 10:22 Naujas tyrimas atskleidė, kad Kinija jau sėkmingai kontroliuoja orus

Kinijos Komunistų partija vasarą šventė šimtmečio jubiliejų. Ir dangus virš Pekino buvo giedras, taip pradžiugindamas dešimtis tūkstančių susirinkusiųjų.

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 20:12 Tibeto ilgaamžiškumo paslaptys
Jų filosofinės praktikos, gyvenimo pagrindai ir paprasti praktiški patarimai pratęsė gyvenimus daugybei žmonių, kurie į tą išmintį įsiklausė. Šį kartą ir mes nusprendėme kreiptis pagalbos į tuos, kurie išmoko gyventi be ligų ir pilni jėgų sutikti šimto metų slenkstį....

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 20:04 Liaudiškos priemonės, kad kepenys neskaudėtų
Sumaišyti 1/2 stiklinės kopūstų sūrymo ir 1/2 stiklinės šviežių pomidorų sulčių. Gerti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną po valgio. Vartoti ilgą laiką.

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 19:34 Apie burokėlių naudą, dilgėlės nuo skausmo, kraujospūdis
Burokėliuose yra daugybė vitaminų ir druskų: vitaminai C, B, B2, B3, B6, B9, geležies, vario, jodo, mangano, boro, vanadžio, fluoro, cinko druskos

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 18:34 Tiesa skaudina: Pfizer, Moderna COVID vakcinos sukelia širdies sutrikimų
Naujo tyrimo duomenimis, beveik 600 pacientų, gavusių "Pfizer" arba "Moderna Wuhan" koronaviruso (COVID-19) vakcinas, pasireiškė širdies ir kraujagyslių sistemos pažeidimo požymių, dėl kurių padidėjo širdies priepuolio ir kitų sunkių koronarinių problemų rizika....

Skaityti daugiau

08.12.2021 laikas 09:50 Receptai | Patiekalai Tailandietiškas vištienos troškinys su kokosų pienu ir raudonojo kario pasta
Toks tailandietiškas vištienos troškinys gali skambėti, jog yra pagaminamas gan sudėtingai, bet iš tiesų tai yra ganėtinai paprastas patiekalas su daug skonių ir aromatų. Tikrai daug savo brangaus laiko nesugaišite jį gamindami....

Skaityti daugiau

08.12.2021 laikas 09:25 Receptai | Patiekalai Brusketa (Bruschetta) su saulėje džiovintais pomidorais ir mocarela

Paprasta ir ganėtinai greitai pagaminama, bet tuo pačiu skani brusketa (bruschetta) su saulėje džiovintais pomidorais ir mocarela.

Skaityti daugiau

08.12.2021 laikas 09:12 Receptai | Patiekalai Gedimino pica su saldžiųjų bulvių (batatų) pagrindu su mocarelos sūriu

Šiandien sužinosite, kad saldžiosios bulvės (dar kitaip vadinami batatai) puikiai tiks ne tik virimui, kepimui, sriuboms ir troškiniams, bet ir nuostabiai gali atstoti picos padą. Tai yra sveikesnė alternatyva tradiciniam, miltiniam picos padui.

...

Skaityti daugiau