Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gruodžio » 23

Laikinieji pinigai… Vyno etiketės!

(Paranormal) Pirmojo pasaulinio karo metu ir jam pasibaigus, daug valstybių pradėjo leisti vadinamuosius ypatingų aplinkybių, sunkmečio arba bėdos pinigus. Tai pinigai, kurie nepadengti ypatingomis vertybėmis, o trūkstant žaliavų, iš kurių galima gaminti pinigus (metalo ar kokybiško popieriaus) buvo gausu ir keistų formų pinigų ar pinigų pagamintų iš neįprastų medžiagų. Sudėtingos sąlygos buvo ir Rusijoje, kurioje dar iki 1917 m. Spalio perversmo, kai valdžią užėmė bolševikai, buvo leisti pašto ženklų pavidalo pinigai.

Semeričės srities išleistas 250 rublių banknotas, padengtas „valstybės

Semeričės srities išleistas 250 rublių banknotas, padengtas „valstybės“ banke esančiu opiumu (1919 m.)

Po perversmo ekonominė šalies padėtis tapo dar blogesnė, o kuriamos, prievarta jungiamos naujos socialistinės respublikos buvo labai nugyventos ir apiplėštos, todėl bėdos pinigų įvairovė buvo didžiulė. Štai Šiaurės Kaukaze įsikūrusi bolševikų valdoma socialistinė respublika, neturėdama aukso, sidabro ar brangenybių atsargų, išleido popierinius pinigus padengtus tabako akcizu! Ne mažiau įdomi padėtis buvo ir Kazachstane. 1918 m. Kazachstanui priklaususioje Semeričės srityje įsitvirtinę bolševikai išleido laikinuosius pinigus, padengtus… Opiumu! Ant šių popierinių banknotų buvo užrašai, kad šis „kredito bilietas yra padengtas Semeričės srities Vyriausiame banke saugomu opiumu“.

Chivos 500 rublių banknotas atspausdintas ant šilko (1920 m.)

Chivos 500 rublių banknotas atspausdintas ant šilko (1920 m.)

Be to, po Pirmojo pasaulinio karo dėl sutrikusios popieriaus gamybos laikiniesiems pinigams gaminti buvo naudojamos ir kitos medžiagos. Pavyzdžiui, 1920 – 1921 m. Uzbekistane bolševikams užgrobus valdžią, sutriko prekyba, todėl Chivoje (netoli Bucaros), pristigus popieriaus, laikinieji pinigai buvo spausdinami ant šilkinio arba medvilninio audinio.

Tokių pavyzdžių Bolševikų užgrobtose teritorijose buvo galima rasti daug. Vienas įdomiausių – Rusijos Rytuose, Sibire esančioje Jakutijos teritorijoje. 1918 – 1922 m. čia, kaip laikinieji pinigai, tarnavo… Vyno etiketės!

3 rublių vertės Jakutijos piniginis ženklas – „Kagoro“ vyno etiketė

3 rublių vertės Jakutijos piniginis ženklas – „Kagoro“ vyno etiketė

Iš karto po bolševikų revoliucijos cariniai pinigai Jakutijoje, kaip ir visoje Rusijos teritorijoje, nustojo galioti, o nauji dar nebuvo išleisti. Jakutske (Jakutijos sostinėje) vyno sandėlyje aptiktas didžiulis kiekis dailių ir kokybiškų vyno etikečių, kurios cariniais laikais ant butelių klijuojamos nebuvo, o įteikiamos pirkėjams kartu su buteliu, kaip vyno kokybės įrodymas.

1 rublio vertės Jakutijos piniginis ženklas – „Madeiros“ vyno etiketė

1 rublio vertės Jakutijos piniginis ženklas – „Madeiros“ vyno etiketė 

Dauguma Jakutijos gyventojų buvo beraščiai, todėl Aleksejus Semionovas (vėliau tapęs Jakutijos liaudies respublikos finansų komisaru) pasiūlė kaip pinigus naudoti rastas etiketes, kurias vietiniai gyventojai tikrai gerai skyrė vieną nuo kitos, o skirtingų rūšių vynų etiketės skyrėsi ir ryškiomis spalvomis, ir raštais. Ant vyno etikečių Semionovas sudėjo savo parašus ir antspaudus, taip patvirtindamas šių piniginių ženklų tikrumą. Buvo išleista keletas rublių nominalų, kuriuos atitiko skirtingo vyno etiketė: 1 rublis – „Madeiros“ vynas, 3 rubliai – „Kagoro“ vynas, 10 rublių – „Portveinas“, 25 rubliai – „Cheresas“. Jakutams šiais pinigais buvo mokamos algos, o prekes taip pat buvo galima įsigyti tik už juos. Ši sistema Jakutijoje galiojo iki 1921-1922 m., kai apyvartoje pasirodė nauji Sovietų Rusijos piniginiai ženklai.

Šaltinis: www.pinigumuziejus.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
15.01.2021 laikas 19:41 Kaip gydytis vaisių ir daržovių žieve bei lukštais?

Kai kurių vaisių ir daržovių žievė bei lukštai yra vertinga gydomoji priemonė.

Skaityti daugiau

15.01.2021 laikas 18:52 Kaip sergantiems peršalimo ligomis maudytis vonioje? Kiti gydymo būdai

Gana dažnai ginčijamasi, ar sergant peršalimo ligomis galima maudytis vonioje. Vieni mėgsta vandens procedūras ir mano, jog jos padeda gydyti įvairias ligas, ypač, jei į jas pribersite vaistinių augalų, jūros druskos ar įlašinsite eterinio aliejaus.

...

Skaityti daugiau

15.01.2021 laikas 08:14 JAV pastebėtos dar dvi naujos koronaviruso mutacijos
Ohajo mieste atrastos dvi naujos koronaviruso variacijos, kurios, atrodo, atsirado pačiose JAV, trečiadienį (sausio 13 d.) paskelbė mokslininkai.

Skaityti daugiau

15.01.2021 laikas 22:58 Situation Update, Jan. 15th, 2021 – DECLASS begins, CNN complicit in capitol raid
The Situation Update for Jan. 15th, 2021 covers five key breaking stories, all with “bombshell” implications for world events:

Skaityti daugiau

15.01.2021 laikas 22:38 COVID-19 vaccine reactions being blamed on PEG, but could it be the body responding to mRNA transhumanist genetic reprogramming?

The medical establishment is playing dumb concerning the adverse events caused by Wuhan coronavirus (COVID-19) vaccines, blaming their occurrence on a relatively common, yet toxic, vaccine additive known as polyethylene glycol (PEG). However, untested modified RNA (mRNA) technology is m...

Skaityti daugiau

15.01.2021 laikas 18:26 DEM RATS PANIC: President Trump Declassifies Russia Collusion Documents
President Trump is preparing to declassify all documents relating to the illegal Russia witch hunt instigated by the Obama administration in 2016.

Skaityti daugiau