Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Gruodžio » 19

Prieskoniai žiemą ne tik sušildo organizmą, bet ir gydo

(Paranormal) Rytą šalių prieskoniai yra labai naudingi, nes šildo ir žvalina. Nuo seno žinoma, kad prieskoniai ne vien tik gardina maistą, bet ir organizmą aprūpina naudingosiomis medžiagomis. Be to, vieni prieskoniai žvalina ir padeda sušilti žiemą, o kiti - vėsina vasarą. Žiemą organizmą sušildo tie prieskoniai, kurie pagerina virškinamojo trakto darbą, organizmui padeda maistą greičiau suskaldyti į baltymus ir angliavandenius bei skatina gliukozės gamybą. Verta žinoti, kad gliukozė ne tik sušildo organizmą, bet ir jį žvalina.

Imbiero šaknys

Imbiero šaknys, ko gero, universaliausias ir naudingiausias prieskonis žiemą. Žiemą imbiero šaknys veiksmingai sušildo, o vasarą su jais patariama ruošti vėsinamuosius gėrimus. Imbiero šaknys pagerina skydliaukės, kuri reguliuoja žmogaus kūno temperatūrą, darbą. Be to, žiemą imbiero šaknis verta naudoti ir todėl, kad jos profilaktiškai apsaugo nuo avitaminozės ir tonizuoja. Imbiero šaknys ne tik pagerina virškinamojo trakto darbą, bet ir organizme normalizuoja sutrikusią medžiagų apykaitą.

Naudingosios savybės

Imbiero šaknyse yra vitaminų A, B1, B2 ir C bei magnio, fosforo, geležies, kalcio, natrio, cinko, kalio ir daugybė naudingųjų amino rūgščių.

Padeda mažinti antsvorį

Aitrios imbiero šaknys sušildo ir greitina kraujotaką gerina virškinamojo trakto darbą ir medžiagų apykaitą todėl padeda efektyviai mažinti svorį.

Gydo peršalimo ligas

Imbiero šaknys peršalus „atkemša“ nosį. Peršalimo ligas padeda gydyti arbata su imbieru bei inhaliacijos su šiais prieskoniais. Imbieras padeda atsikosėti ir malšina uždegiminius procesus. Ypač naudingas profilaktiškai pajutus pirmuosius negalavimo požymius.

Mažina padidėjusį kraujospūdį

Imbiero šaknys skystina kraują, todėl padeda mažinti padidėjusį kraujospūdį. Be to, imbiero šaknys galvos smegenims padeda geriau apsirūpinti deguonimi.

Stiprina imuninę sistemą

Imbiero šaknyse gausu įvairių vitaminų, ypač B grupės vitaminų ir retinolio, todėl šie prieskoniai efektyviai stiprina imuninę sistemą.

Padeda gydyti toksikozę ir jūros ligą

Imbiero šaknys iš organizmo išvalo toksines medžiagas, padeda gydyti jūros ligą, malšina žarnyno spazmus bei pagerina kraujotaką. Jei pykina, pakanka sukramtyti imbiero šaknies gabalėlį ir jį užgerti vandeniu. Be to, imbiero šaknys malšina skausmus, skatina šlapimo išsiskyrimą, tonizuoja ir naikina žalingąsias bakterijas. Imbiero šaknimis patariama malšinti raumenų skausmus.

Kaip rinktis imbiero šaknis?

Pirkdami atidžiai apžiūrėkite imbiero šaknį, šaknies odelė negali būti pažeista. Jei nuo šaknies buvo nulaužtas gabalėlis, tai pjūvio vieta neturi būti pradėjusi pelyti, o tik lengvai apdžiūvusi Ant imbiero šaknų neturi būti nei apvytusių, nei pajuodavusių vietų - tik lygi odelė. Imbiero šaknis turi būti tvirta ir neįdubti ją paspaudus. Džiovintus ir maltus imbierus geriausiai pirkti hermetiškai uždarytame inde, nes atvirame inde jų kvapas ir aromatas gana greitai išgaruoja.

Kaip laikyti imbiero šaknis?

Imbiero šaknis geriausiai laikyti folijoje, šaldytuve. Stebėkite, kad ant jų nepatektų vanduo.

Kaip panaudoti imbiero šaknis?

Kulinarijoje imbiero šaknys - praktiškai universalūs prieskoniai, nes jais galima skaninti daržoves, žuvį, mėsą, aštrius ir saldžius patiekalus bei kepinius. Imbiero šaknys - nepakeičiami prieskoniai ruošiant gėrimus ir kokteilius. Šiais prieskoniais galima skaninti kavą. Labai svarbu, kad imbieras pagerina ruošiamų patiekalų skonį. Pavyzdžiui, mėsos sultiniuose imbieras dar labiau pabrėžia mėsos skonį ir aromatą. Patariama imbiero šaknis naudoti verdant vištienos sultinius.

  • Ajurvedos kulinarijoje imbieras neutralizuoja riebų maistą, todėl jais patariama skaninti kepamą mėsą, kurios skonį dar ir pagerins.
  • Jei vaišinsitės gausiomis vaišėmis, nekamuos sunkumo jausmas skrandyje, jei valgysite patiekalų su imbieru.
  • Imbiero šaknis kulinarijoje patariama naudoti su medumi, citrinomis ir cinamonu.
  • Nesaldžiuose patiekaluose su imbieru tinka ir česnakai.

Kava su imbieru ir citrina

• 2 arbatinių šaukštelių maltos kavos; • 2-3 labai plonų imbiero šaknies riekelių; • 1 cinamono lazdelės (jei norite); • žiupsnelio citrinos žievelės.

Į puodelį suberkite maltą kavą ir imbierą, lengvai pakaitinkite, užpilkite šaltu vandeniu, užvirkite. Kol kava verda, perplaukite ir verdančiu vandeniu nuplikykite citriną, nulupkite truputį žievės, ją įmeskite į kavą. Pabaigoje į kavą galite įdėti cinamono lazdelę, palaukti 5 minutes, tada įpilti šaukštą šalto vandens, kad tirščiai nusėstų, tada kavą nukošti ir supilstyti į puodelius.

Vištiena su imbieru

• 400 g vištienos krūtinėlių; • 3 cm ilgio imbiero šaknies; • 2 česnakų skiltelių; • 2 svogūnų galvučių; • 1/4 arbatinio šaukštelio pankolio sėklų; • 1/4 arbatinio šaukštelio blakinės kalendros sėklų; • 1/4 arbatinio šaukštelio kumino sėklų; • žiupsnelio garstyčių sėklų; • trupučio kario prieskonių; • 1 stiklinės natūralaus jogurto; • 3 valgomųjų šaukštų lydyto sviesto; • 1/2 arbatinio šaukštelio ciberžolių; • druskos; • maltų juodųjų. baltųjų ar rožinių pipirų.

Vištienos krūtinėlę supjaustykite stambiais gabalėliais, paskaninkite druska, maltais pipirais ir trintais česnakais. Paskanintą vištieną užpilkite natūraliu jogurtu, prispauskite svoriu, 1-1,5 valandos palaikykite šaldytuve. Smulkiai supjaustykite svogūnus, sutarkuokite imbierą. Keptuvėje, pakaitintame lydytame svieste lengvai pakepinkite kumino, pankolio, blakinės kalendros ir garstyčių sėklas bei kario prieskonius. Suberkite svogūnus ir tarkuotą imbierą, apkepkite, kol gražiai pagels. Iš marinato išimtą vištieną apkepkite su svogūnais ir prieskoniais, užberkite ciberžolėmis ir sumažinę ugnį troškinkite dar 10-12 minučių (troškinimo laikas priklauso nuo to, kiek stambiai supjaustėte vištienos filė). Vištieną patiekite karštą kartu su virtais ryžiais.

Antsvorį padedanti mažinti arbata

Norėdami sumažinti svorį, imbiero arbatos turite gerti 3 kartus per dieną, 15-20 minučių prieš valgį. Gerdami šios arbatos, stenkitės nevalgyti riebių ir sunkių patiekalų, tortų ir kepinių. Su imbiero arbata antsvorį bandykite mažinti mėnesį laiko.

• 1 imbiero šaknies gabalėlio; • 1 arbatinio šaukštelio medaus; • 1 citrinos riekelės.

Nuvalytą imbiero šaknį sutarkuokite smulkia tarka užpilkite karštu vandeniu, indą uždenkite dangteliu, leiskite nusistovėti 15 minučių. Iš citrinos skiltelės išspauskite sultis, pačią skiltelę taip pat įmeskite į ruošiamą arbata lengvai patrinkite šaukštu. Arbatą nukoškite, paskaninkite medumi.

Šios arbatos negalima gerti, jei yra padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas. Jei net ir tada nutarsite gerti šios arbatos, ją skaninkite ne medumi, o cukrumi, nes medus taip pat didina skrandžio sulčių rūgštingumą ir sukelia rėmenį. Taip pat nevartokite citrinos sulčių. Galite panaudoti tik citrinos žievelę. Arbatą dar įprasta skaninti gvazdikėliais ir juodaisiais pipirais.

Gripo gydymas ir profilaktika

Sergantiems gripu ir šios ligos profilaktikai burną ir gerklę sidabro vandeniu patariama skalauti 4-5 kartus per dieną.

Imuninės sistemos stiprinimas

Stiprindami nusilpusią imuninę sistemą, sidabro vandens gerkite po 2-3 valgomuosius šaukštus 3-4 kartus per dieną, 20 minučių prieš ar po valgio.

Ypač naudinga į sidabro vandenį įlašinti kelis lašus citrinos sulčių.

Profilaktika gripo epidemijos metu

Sidabro vandenį, kaip profilaktinę priemonę, ypač naudinga vartoti gripo epidemijos metu. Net jei ir susirgsite, tai sirgsite lengviau ir pasveiksite žymiai greičiau.

Sidabro vanduo ypač naudingas patyrus stiprų stresą. Susieta (Kodėl sveikatai naudingas sidabras)

Dėmesio! Imbiero šaknys sustiprina aukštą kraujospūdį mažinančių, širdies darbą stimuliuojančių ir kraują skystinančių vaistų poveikį. Imbiero šaknų negalima vartoti kartu su cukraus lygį kraujyje mažinančiais ir cukrinį diabetą gydančiais vaistais.

ŠALUTINIS ŽALINGASIS IMBIERO ŠAKNŲ POVEIKIS

Imbiero šaknimis nepatariama piktnaudžiauti. ypač kartu su peršalimo ligas padedančiomis gydyti ir antsvorį mažinančiomis arbatomis. Išgėrę šios arbatos, atkreipkite dėmesį į savo savijautą. Jei pajusite diskomfortą ar rėmens graužimą, imbiero vartokite mažiau ar kurį laiką net jo ir nevartokite.

Tulžies pūslės akmenligė. Sergantiems tulžies pūslės akmenlige imbieras gali paskatinti akmenis pajudėti, todėl padidina priepuolių pavojų.

Gastritas ir skrandžio bei dvylikapirštės žarnos opaligė. Imbiero šaknys dirgina skrandžio gleivinę, todėl, jei skrandžio gleivinė yra pažeista ar padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas, šių prieskonių vartoti negalima.

Apie kraujosruvas. Imbiero šaknys pagreitina kraujotaką, todėl, jei iš nosies dažnai bėga kraujas, šių prieskonių vartoti negalima. Imbiero šaknų negalima vartoti ir pernelyg gausiai kraujavimu be-siskundžiančioms moterims.

Aukšta kūno temperatūra. Imbiero šaknų negalima vanoti, kai pakilusi labai aukšta kūno temperatūra (aukštesnė nei 38,5°C). nes šie prieskoniai aukštą kūno temperatūrą gali dar labiau padidinti. Kai kūno temperatūra yra pakilusi nežymiai, arbatos su imbieru gerti labai naudinga.

Nėštumas. Dėl imbiero poveikio nėščioms moterims antroje jų nėštumo pusėje gali šokinėti kraujospūdis. Jei oda dirgli ir labai jautri. Jei oda yra labai jautri ir dirgli, išoriškai nepatariama vartoti eterinio imbiero aliejaus ir gydytis inhaliacijomis su šiuo aliejumi.

Širdies ir kraujotakos sistemos ligos. Imbiero šaknų negalima vartoti sergantiems širdies ir kraujotakos sistemos ligomis, patyrusiems miokardo infarkto priepuolį, esantiems priešinfarktinės būsenos. sergantiems išemine širdies liga besiskundžiantiems žymiai padidėjusiu kraujospūdžiu, patyrusiems insulto priepuolį ir tiems, kam gresia insultas.

Alerginės ligos. Imbiero šaknų negalima vartoti sergantiems alerginėmis ligomis.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
12.09.2018 laikas 08:26 Receptai Liaudiški patarimai mėšlungio gydymui

Liaudies medicinos patarimai - kaip būti sveikiems ir išsaugoti sveikatą. Mėšlungis liaudies medicinoje, Mėšlungis, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo mėšlungio, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė me...

Skaityti daugiau

12.06.2019 laikas 12:08 Receptai Krabų lazdelės sluoksniuotoje tešloje

Pasigaminkime skanias Krabų lazdelės tešloje. Jas tiekiame dar šiltas. Skanaus!

Skaityti daugiau

01.07.2019 laikas 21:56 Receptai Keptas triušis (majonezo marinatas)

Gaminame. Keptas triušis. Prieš kepant orkaitę įkaitiname iki 180 laipsniu. Triušio gabaliukus dedame į kepimo maišą ir kepame apie 1,5 valandos. Jeigu norite, kad triušiena labiau apskrustų, išimkite iš maišo ir dar pakepinkit...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau