Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2021 » Vasario » 2

Ruolia išskyrė, kokios vaistažolės efektyviausiai kovoja su virusais

Susirgę peršalimo ligomis skubame į vaistinę ir ieškome preparatų, kurie galėtų palengvinti varginančius simptomus. Laida „Sveikata.lt“ pataria atsigręžti į mūsų protėvių metodus ir pasinaudoti gamtos teikiamomis žaliavomis, padedančiomis greičiau išsivaduoti iš peršalimo ligų. Susipažinkite su fitoterapija – gydymu augalais.

Fitoterapija nėra tik žolininkystė ir augalų savybių pažinimas. Tai svarbi mokslo šaka, kuri tiria, kaip vienas ar kitas augalas veikia mūsų organizmą, kokią naudą galime iš jo gauti, kaip galime ne tik pasveikti nuo ligų, bet ir imtis prevencinių priemonių jomis neužsikrėsti. Kaip teigia Lietuvos fitoterapijos asociacijos vadovas Elmantas Pocevičius, kiekvienas augalas yra tarsi maža chemijos laboratorija, kurią reikia ištirti prieš vartojant.

Gydytojai teigia, kad negydomas uždegimas gali komplikuotis ne tik į plaučių uždegimą, bet ir paskatinti piktybinių navikų atsiradimą organizme. Fitoterapeutai pataria susirgus vartoti vaistažoles bent kelias savaites ir tokiu būdu užsitikrinti, kad mūsų organizmas būtų visiškai pasveikęs ir atsistatęs po ligos.

Didžiausias viruso priešas – vaistažolės su eteriniais aliejais ir avietės. „Šiose medžiagose gausu fitoncidų – antimikrobinių savybių turinčių organinių medžiagų. Liepų žiedai ir avietės yra pagrindinis viruso žudikas, o vaistinių lentynos tikrai lūžta nuo mišinių su avietėmis. Šių mišinių naudojimas labai padeda organizmui sveikti nuo kvėpavimo takų infekcijų“ – teigia itin žinomas Lietuvos fitoterapeutas Juozas Ruolia.

imunitetas, vaistiniai augalai, Ruolia, imuninė sistema, patarimai

Juozas Ruolia: mėnesius negydomas uždegimas gali išprovokuoti onkologines ligas

Gyvename šalyje, kurios protėviai gausiai vartojo augalus gydymui. Šiandieną dažnas žavisi rytų medicina, tačiau pamirštame, kad Lietuvoje taip pat turime augalų, iš kurių galime pasisemti sveikatos.

Fitoterapija – kas tai? 

Mokslo sričių yra įvairiausių, o ypač medicinoje. Žmogaus sveikata yra vienas svarbiausių dalykų, norint gyventi pilnavertį gyvenimą, todėl mokslininkai aktyviai dirba ir tiria įvairiausius šaltinius, iš kurių galėtume gauti daugiausiai naudos savo organizmui. Viena iš tokių mokslo šakų – fitoterapija – gydymas augalais. Šis mokslas tiria, kaip augalai veikia mūsų organizmą ne tik gydantis nuo ligų, bet ir naudojant gamtos išteklius profilaktikoje. Tai nėra mėgėjiška žolininkystė, nes kiekvienas augalas yra tarsi maža chemijos laboratorija, sukurta mūsų gamtos, kurią reikia ištirti. 

Vaistai ar augalai? 

Renkantis gydymą, svarbu suprasti, kad augalai ir vaistai yra du labai skirtingi poliai. Gydymas cheminiais preparatais visada yra paremtas viena formule. Iš tiesų, visa farmacijos pramonė yra pastatyta ant veikliųjų medžiagų išgryninimo, jų poveikio tyrimo ir maksimalios dozės sutelkimo į vieną preparatą. Augaluose nėra supresuotos vienos veikliosios medžiagos, todėl ir vaistinių augalų vartojimas stipriai skiriasi nuo cheminių preparatų naudojimo. 

Svarbiausia – simptomai 

Gydantis nuo peršalimo ligų augalais, yra labai svarbu atsižvelgti į pagrindinius kankinančius simptomus. Pavyzdžiui, jei jūsų kūno temperatūra yra šiek tiek pakilusi (ne aukščiau kaip iki 38 laipsnių, nes tuomet susirgimas gydomas vaistais), patariama naudoti aviečių, serbentų lapus, gluosnių žievę, liepų žiedus bei erškėtuoges. Jei peršalimas pasireiškia kosuliu, svarbiausia - išvalyti kvėpavimo takus. Tam padeda augalai su eteriniais aliejais, kurie dažniausiai turi stiprų kvapą. Eukalipto lapai, saldymedis, pušų pumpurai bei čiobreliai tokiu atveju turėtų būti pagrindinis jūsų vaistas. 

Nuo pievos į arbatos puodelį 

Augalų kelias nuo mažiausio daigelio iki mūsų stalo nėra toks paprastas, kaip galėtų pasirodyti. Gamyklos, specializuojančios vaistinių augalų gamyboje, vykdo rimtą kokybės kontrolę, tam, kad žmogus, įsigijęs mišinį, gautų tai, ko tikisi. Pirmiausia, reikia įvertinti, kaip augalas išdžiovintas – ar ne per aukštoje temperatūroje, ar jam užteko vedinimo, ar išlaikė geriausias savybes po to, kai jau buvo išdžiovintas. Tai tėra pirmas, bet labai svarbus etapas. Kaip teigia Lietuvos fitoterapijos asociacijos vadovas Elmantas Pocevičius, į gamyklą patekusios žaliavos yra kruopščiai tiriamos, o jei augalai neatitinka kontrolės – jie gražinami tiekėjui. Tokiu būdu, Lietuvoje per metus yra apdirbama daugiau kaip 400 tonų vaistinių augalų. Augalai yra gyvas organizmas, augantis gamtoje, todėl suprantama, kad kartu su žaliava atkeliauja įvairių priemaišų tiesiai iš vietos, kurioje ji augo. Įvairūs vabalai, nereikalingos augalo dalys yra panaikinami sekančiame etape – valyme, nes neišvalytų medžiagų negali likti galutiniame produkte. Nors gamyklos šiuo metu yra mechanizuotos, paskutinis perrinkimas vyksta rankiniu būdu. Vėliau žaliavos smulkinamos, sijojamos ir skirstomos į vienarūšes arbatas bei mišinius, kurie gaminami pagal griežtus receptūros reikalavimus. Patikrinus, ar žaliava atitinka kokybės standartus, ji perduodama į įpakavimą, o čia dar kartą tikrinama, ar augalai saugūs vartojimui, ar produktas yra kokybiškas. 

Pagal vaistažolių suvartojimą, Lietuva pirmauja visoje Europoje, o populiariausios vaistažolės tos, kurios skirtos peršalimo ligų profilaktikai bei imuniteto stiprinimui. 

Vaistažolės – apsauga nuo onkologinių ligų? 

Bene garsiausias Lietuvos fitoterapeutas Juozas Ruolia, teigia, kad mėnesius negydomas uždegimas, gali išprovokuoti onkologines ligas. Jeigu susirgus vartojame vaistažolių arbatas bent kelias savaites, vėžio išsivystymo rizika smarkiai sumažėja. 

Didžiausias virusų priešas yra paprastos vaistažolės su eteriniais aliejais, kadangi jose gausu antimikrobinių savybių turinčių organinių medžiagų – fitoncidų. 

Fitoterapeutas teigia, kad stiprinti imunitetą itin padeda aviečių lapai: „Liepų žiedai ir avietės yra pagrindinis viruso žudikas. Vaistinių lentynose gausu su avietėmis sudarytų mišinių, skirtų kvėpavimo takų infekcijoms gydyti“. 

Svarbiausia tinkamas vaistažolių naudojimas 

Sugadinti produktą, o ypač organinį, nėra sudėtinga. Todėl norint, kad vaistažolės suteiktų didžiausią įmanomą naudą, svarbu jas tinkamai vartoti. E. Pocevičius dalinasi labai paprastu patarimu – perskaičius arbatos pakuotės instrukciją ir ja vadovaujantis, galite būti tikri, kad pasieksite geriausią rezultatą. 

Mėgstamiausi lietuvių augalai – ramunėlės, pipirmėtės, melisa, čiobrelis, liepžiedžiai bei medetkos. Šiuo metu vis dar populiari nuomonė, kad kuo augalas mažiau apdirbtas, tuo daugiau naudos jis suteikia. Tačiau tai nėra visiškai tiesa. Kalbant apie vaistinius augalus, svarbu yra laikas, per kurį augalas atiduoda savo veikliąsias medžiagas į vandenį, kurį vartosime. Kuo žaliava smulkiau paruošta, tuo labiau sutrumpėja šis laikas.

Šaltinis: sveikata.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
18.11.2019 laikas 20:14 Receptai Skanumėlis iš paprastų kopūstų per 15 minučių. Kopūstų lapai tešloje
Valgyčiau kiekvieną dieną! Nesitikėjau, kad taip paprasta pasigaminti šiuos kopūstų blynelius. O, kaip atrodo, taip ir norisi išbandyti. Labai lengva pasigaminti ir suvalgomi akimirksniu.

Skaityti daugiau

17.07.2019 laikas 19:49 Receptai Keptas karpis
Gaminame namuose. Keptas karpis. Karpį išskrodžiame, nuvalome, nuplauname, nusausiname ir supjaustome gabalėliais. Į gilesnį dubenėlį pilame pieno, beriame druskos, pipirų, išmaišome, sudedame karpio gabaliukus ir paliekame pastov...

Skaityti daugiau

04.09.2020 laikas 12:58 Receptai Orkaitėje kepti vištų ketvirčiai su bulvėmis ir obuoliais

O jau skonis šios vištienos, iškeptos su bulvėmis ir obuoliais, kvapni ir labai minkšta. Nieko nelaukite ir eikite gaminti!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
23.11.2024 laikas 22:46 Lipofuscinas: senėjimo pigmentas ir kaip jį sulėtinti
Lipofuscinas – tai paslaptingas pigmentas, kuris kaupiasi mūsų organizme su amžiumi, tačiau jo poveikio sužinojimas gali padėti geriau suprasti senėjimo procesus. Nors lipofuscinas nėra žalingas, jo kaupimasis gali turėti įtakos odos senėjimui ir kit...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 19:13 Vitaminas D: svarba, šaltiniai ir trūkumo pasekmės
Vitaminas D, dažnai vadinamas „saulės vitaminu“, yra esminė maistinė medžiaga, kuri daro didžiulę įtaką mūsų sveikatai ir imuniteto funkcijai. Atėjus šaltajam metų laikotarpiui, kai saulėtų dienų sumažėja, svarbu žinoti, kaip užtikrinti pakankamą šio...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 14:40 Antarktidos paslaptis: Onikso upė teka priešingai visoms taisyklėms
Antarktidą daugeliui mūsų įsivaizduojame kaip negyvo, amžinai šalto krašto erdvę, tačiau šis žemynas slepia nuostabų gamtos fenomeną — Onikso upę. Ši unikali upė, kuri atsiranda vasarą, kai ledynai tirpsta, ne tik rodo, kaip gamta išgyvena ekstremali...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 13:42 Žemę pasiekė galinga galaktikų susidūrimo smūginė banga
Kosmosas nuolat stebina mus savo neįtikėtinomis dramomis ir paslaptimis. Neseniai astronomai atskleidė, kad galaktika NGC 7318b susidūrė su keturiomis kaimyninėmis galaktikomis Stefano kvintete, sukeldama galingą smūginę bangą. Šis fenomenas ne tik a...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 12:09 Vyriško ir moteriško nepasitikėjimo savimi skirtumai
Nepasitikėjimas savimi yra universali patirtis, tačiau kaip jis pasireiškia vyrams ir moterims, gali labai skirtis. Šiame straipsnyje nagrinėsime septynis esminius skirtumus tarp vyriško ir moteriško nepasitikėjimo savimi, siekdami geriau suprasti, k...

Skaityti daugiau