Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2021 » Vasario » 2

Ruolia išskyrė, kokios vaistažolės efektyviausiai kovoja su virusais

Susirgę peršalimo ligomis skubame į vaistinę ir ieškome preparatų, kurie galėtų palengvinti varginančius simptomus. Laida „Sveikata.lt“ pataria atsigręžti į mūsų protėvių metodus ir pasinaudoti gamtos teikiamomis žaliavomis, padedančiomis greičiau išsivaduoti iš peršalimo ligų. Susipažinkite su fitoterapija – gydymu augalais.

Fitoterapija nėra tik žolininkystė ir augalų savybių pažinimas. Tai svarbi mokslo šaka, kuri tiria, kaip vienas ar kitas augalas veikia mūsų organizmą, kokią naudą galime iš jo gauti, kaip galime ne tik pasveikti nuo ligų, bet ir imtis prevencinių priemonių jomis neužsikrėsti. Kaip teigia Lietuvos fitoterapijos asociacijos vadovas Elmantas Pocevičius, kiekvienas augalas yra tarsi maža chemijos laboratorija, kurią reikia ištirti prieš vartojant.

Gydytojai teigia, kad negydomas uždegimas gali komplikuotis ne tik į plaučių uždegimą, bet ir paskatinti piktybinių navikų atsiradimą organizme. Fitoterapeutai pataria susirgus vartoti vaistažoles bent kelias savaites ir tokiu būdu užsitikrinti, kad mūsų organizmas būtų visiškai pasveikęs ir atsistatęs po ligos.

Didžiausias viruso priešas – vaistažolės su eteriniais aliejais ir avietės. „Šiose medžiagose gausu fitoncidų – antimikrobinių savybių turinčių organinių medžiagų. Liepų žiedai ir avietės yra pagrindinis viruso žudikas, o vaistinių lentynos tikrai lūžta nuo mišinių su avietėmis. Šių mišinių naudojimas labai padeda organizmui sveikti nuo kvėpavimo takų infekcijų“ – teigia itin žinomas Lietuvos fitoterapeutas Juozas Ruolia.

imunitetas, vaistiniai augalai, Ruolia, imuninė sistema, patarimai

Juozas Ruolia: mėnesius negydomas uždegimas gali išprovokuoti onkologines ligas

Gyvename šalyje, kurios protėviai gausiai vartojo augalus gydymui. Šiandieną dažnas žavisi rytų medicina, tačiau pamirštame, kad Lietuvoje taip pat turime augalų, iš kurių galime pasisemti sveikatos.

Fitoterapija – kas tai? 

Mokslo sričių yra įvairiausių, o ypač medicinoje. Žmogaus sveikata yra vienas svarbiausių dalykų, norint gyventi pilnavertį gyvenimą, todėl mokslininkai aktyviai dirba ir tiria įvairiausius šaltinius, iš kurių galėtume gauti daugiausiai naudos savo organizmui. Viena iš tokių mokslo šakų – fitoterapija – gydymas augalais. Šis mokslas tiria, kaip augalai veikia mūsų organizmą ne tik gydantis nuo ligų, bet ir naudojant gamtos išteklius profilaktikoje. Tai nėra mėgėjiška žolininkystė, nes kiekvienas augalas yra tarsi maža chemijos laboratorija, sukurta mūsų gamtos, kurią reikia ištirti. 

Vaistai ar augalai? 

Renkantis gydymą, svarbu suprasti, kad augalai ir vaistai yra du labai skirtingi poliai. Gydymas cheminiais preparatais visada yra paremtas viena formule. Iš tiesų, visa farmacijos pramonė yra pastatyta ant veikliųjų medžiagų išgryninimo, jų poveikio tyrimo ir maksimalios dozės sutelkimo į vieną preparatą. Augaluose nėra supresuotos vienos veikliosios medžiagos, todėl ir vaistinių augalų vartojimas stipriai skiriasi nuo cheminių preparatų naudojimo. 

Svarbiausia – simptomai 

Gydantis nuo peršalimo ligų augalais, yra labai svarbu atsižvelgti į pagrindinius kankinančius simptomus. Pavyzdžiui, jei jūsų kūno temperatūra yra šiek tiek pakilusi (ne aukščiau kaip iki 38 laipsnių, nes tuomet susirgimas gydomas vaistais), patariama naudoti aviečių, serbentų lapus, gluosnių žievę, liepų žiedus bei erškėtuoges. Jei peršalimas pasireiškia kosuliu, svarbiausia - išvalyti kvėpavimo takus. Tam padeda augalai su eteriniais aliejais, kurie dažniausiai turi stiprų kvapą. Eukalipto lapai, saldymedis, pušų pumpurai bei čiobreliai tokiu atveju turėtų būti pagrindinis jūsų vaistas. 

Nuo pievos į arbatos puodelį 

Augalų kelias nuo mažiausio daigelio iki mūsų stalo nėra toks paprastas, kaip galėtų pasirodyti. Gamyklos, specializuojančios vaistinių augalų gamyboje, vykdo rimtą kokybės kontrolę, tam, kad žmogus, įsigijęs mišinį, gautų tai, ko tikisi. Pirmiausia, reikia įvertinti, kaip augalas išdžiovintas – ar ne per aukštoje temperatūroje, ar jam užteko vedinimo, ar išlaikė geriausias savybes po to, kai jau buvo išdžiovintas. Tai tėra pirmas, bet labai svarbus etapas. Kaip teigia Lietuvos fitoterapijos asociacijos vadovas Elmantas Pocevičius, į gamyklą patekusios žaliavos yra kruopščiai tiriamos, o jei augalai neatitinka kontrolės – jie gražinami tiekėjui. Tokiu būdu, Lietuvoje per metus yra apdirbama daugiau kaip 400 tonų vaistinių augalų. Augalai yra gyvas organizmas, augantis gamtoje, todėl suprantama, kad kartu su žaliava atkeliauja įvairių priemaišų tiesiai iš vietos, kurioje ji augo. Įvairūs vabalai, nereikalingos augalo dalys yra panaikinami sekančiame etape – valyme, nes neišvalytų medžiagų negali likti galutiniame produkte. Nors gamyklos šiuo metu yra mechanizuotos, paskutinis perrinkimas vyksta rankiniu būdu. Vėliau žaliavos smulkinamos, sijojamos ir skirstomos į vienarūšes arbatas bei mišinius, kurie gaminami pagal griežtus receptūros reikalavimus. Patikrinus, ar žaliava atitinka kokybės standartus, ji perduodama į įpakavimą, o čia dar kartą tikrinama, ar augalai saugūs vartojimui, ar produktas yra kokybiškas. 

Pagal vaistažolių suvartojimą, Lietuva pirmauja visoje Europoje, o populiariausios vaistažolės tos, kurios skirtos peršalimo ligų profilaktikai bei imuniteto stiprinimui. 

Vaistažolės – apsauga nuo onkologinių ligų? 

Bene garsiausias Lietuvos fitoterapeutas Juozas Ruolia, teigia, kad mėnesius negydomas uždegimas, gali išprovokuoti onkologines ligas. Jeigu susirgus vartojame vaistažolių arbatas bent kelias savaites, vėžio išsivystymo rizika smarkiai sumažėja. 

Didžiausias virusų priešas yra paprastos vaistažolės su eteriniais aliejais, kadangi jose gausu antimikrobinių savybių turinčių organinių medžiagų – fitoncidų. 

Fitoterapeutas teigia, kad stiprinti imunitetą itin padeda aviečių lapai: „Liepų žiedai ir avietės yra pagrindinis viruso žudikas. Vaistinių lentynose gausu su avietėmis sudarytų mišinių, skirtų kvėpavimo takų infekcijoms gydyti“. 

Svarbiausia tinkamas vaistažolių naudojimas 

Sugadinti produktą, o ypač organinį, nėra sudėtinga. Todėl norint, kad vaistažolės suteiktų didžiausią įmanomą naudą, svarbu jas tinkamai vartoti. E. Pocevičius dalinasi labai paprastu patarimu – perskaičius arbatos pakuotės instrukciją ir ja vadovaujantis, galite būti tikri, kad pasieksite geriausią rezultatą. 

Mėgstamiausi lietuvių augalai – ramunėlės, pipirmėtės, melisa, čiobrelis, liepžiedžiai bei medetkos. Šiuo metu vis dar populiari nuomonė, kad kuo augalas mažiau apdirbtas, tuo daugiau naudos jis suteikia. Tačiau tai nėra visiškai tiesa. Kalbant apie vaistinius augalus, svarbu yra laikas, per kurį augalas atiduoda savo veikliąsias medžiagas į vandenį, kurį vartosime. Kuo žaliava smulkiau paruošta, tuo labiau sutrumpėja šis laikas.

Šaltinis: sveikata.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2018-09-11 laikas 08:01 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo nemigos

Nemiga liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nuo nemigos, nemiga, receptai nuo nemigos, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vai...

Skaityti daugiau

2019-06-22 laikas 09:25 Receptai Moliūgų blynai
Gardžių moliūgų blynų receptas. Moliūgų blynai patiekiami su grietine, arba apibarstyti cukraus pudra. Skanaus!

Skaityti daugiau

2020-09-17 laikas 07:37 Receptai Gardūs kotletukai su grybų įdaru
Juk būna tokių dienų, kai norisi be galo paprasto maisto, kurį valgei vaikystėje svečiuose pas močiutę? Man būna tokie momentai, kai pasiilgstu paprastų kotletų ir šalia burokėlių salotų... Senas, geras, laiko patikrintas receptas...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-13 laikas 08:56 Česnakų stiebai: Cheminė sudėtis, nauda sveikatai ir kaip juos paruošti
Šiame straipsnyje atskleisime česnakų stiebų cheminę sudėtį, jų naudą ir galimą žalą organizmui, biologinį poveikį bei pateiksime skanių receptų, kaip juos panaudoti virtuvėje. Pasinerkite į šią kvapnią kelionę ir sužinokite, kodėl česnakų stiebai tu...

Skaityti daugiau

2025-07-13 laikas 08:24 Mėlynojo ryklio odos paslaptys: Kaip nanostruktūros keičia spalvą
Naujausi moksliniai tyrimai atskleidžia, kaip guanino kristalai ir melaninas sukuria šį unikalų efektą, o šios žinios gali revoliucionizuoti technologijas – nuo medicinos iki povandeninių technologijų. Šiame straipsnyje gilinsimės į šio fenomeno moks...

Skaityti daugiau

2025-07-13 laikas 08:04 Ahnenerbe: Paslaptys, mokslas ir nacistinės ideologijos šešėlis
Ši paslaptinga organizacija, veikusį Trečiajame Reiche, iki šiol kelia diskusijas. Nuo arijų rasės šlovinimo iki žiaurių eksperimentų koncentracijos stovyklose – kas iš tiesų slypi už „Protėvių paveldo“ draugijos veiklos? Šiame straipsnyje atskleisim...

Skaityti daugiau

2025-07-12 laikas 20:43 Pranašiški Sapnai ir Zodiako Ženklai: Mistinis Ryšys su Visata
Šiame straipsnyje atskleisime, kurie ženklai pasižymi pranašiškų sapnų dovana, kaip jie gali ją panaudoti ir kokios mokslinės bei ezoterinės priežastys slypi už šio fenomeno. Pasinerkite į mistikos ir astrologijos pasaulį!...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau