Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2021 » Vasario » 2

Ruolia išskyrė, kokios vaistažolės efektyviausiai kovoja su virusais

Susirgę peršalimo ligomis skubame į vaistinę ir ieškome preparatų, kurie galėtų palengvinti varginančius simptomus. Laida „Sveikata.lt“ pataria atsigręžti į mūsų protėvių metodus ir pasinaudoti gamtos teikiamomis žaliavomis, padedančiomis greičiau išsivaduoti iš peršalimo ligų. Susipažinkite su fitoterapija – gydymu augalais.

Fitoterapija nėra tik žolininkystė ir augalų savybių pažinimas. Tai svarbi mokslo šaka, kuri tiria, kaip vienas ar kitas augalas veikia mūsų organizmą, kokią naudą galime iš jo gauti, kaip galime ne tik pasveikti nuo ligų, bet ir imtis prevencinių priemonių jomis neužsikrėsti. Kaip teigia Lietuvos fitoterapijos asociacijos vadovas Elmantas Pocevičius, kiekvienas augalas yra tarsi maža chemijos laboratorija, kurią reikia ištirti prieš vartojant.

Gydytojai teigia, kad negydomas uždegimas gali komplikuotis ne tik į plaučių uždegimą, bet ir paskatinti piktybinių navikų atsiradimą organizme. Fitoterapeutai pataria susirgus vartoti vaistažoles bent kelias savaites ir tokiu būdu užsitikrinti, kad mūsų organizmas būtų visiškai pasveikęs ir atsistatęs po ligos.

Didžiausias viruso priešas – vaistažolės su eteriniais aliejais ir avietės. „Šiose medžiagose gausu fitoncidų – antimikrobinių savybių turinčių organinių medžiagų. Liepų žiedai ir avietės yra pagrindinis viruso žudikas, o vaistinių lentynos tikrai lūžta nuo mišinių su avietėmis. Šių mišinių naudojimas labai padeda organizmui sveikti nuo kvėpavimo takų infekcijų“ – teigia itin žinomas Lietuvos fitoterapeutas Juozas Ruolia.

imunitetas, vaistiniai augalai, Ruolia, imuninė sistema, patarimai

Juozas Ruolia: mėnesius negydomas uždegimas gali išprovokuoti onkologines ligas

Gyvename šalyje, kurios protėviai gausiai vartojo augalus gydymui. Šiandieną dažnas žavisi rytų medicina, tačiau pamirštame, kad Lietuvoje taip pat turime augalų, iš kurių galime pasisemti sveikatos.

Fitoterapija – kas tai? 

Mokslo sričių yra įvairiausių, o ypač medicinoje. Žmogaus sveikata yra vienas svarbiausių dalykų, norint gyventi pilnavertį gyvenimą, todėl mokslininkai aktyviai dirba ir tiria įvairiausius šaltinius, iš kurių galėtume gauti daugiausiai naudos savo organizmui. Viena iš tokių mokslo šakų – fitoterapija – gydymas augalais. Šis mokslas tiria, kaip augalai veikia mūsų organizmą ne tik gydantis nuo ligų, bet ir naudojant gamtos išteklius profilaktikoje. Tai nėra mėgėjiška žolininkystė, nes kiekvienas augalas yra tarsi maža chemijos laboratorija, sukurta mūsų gamtos, kurią reikia ištirti. 

Vaistai ar augalai? 

Renkantis gydymą, svarbu suprasti, kad augalai ir vaistai yra du labai skirtingi poliai. Gydymas cheminiais preparatais visada yra paremtas viena formule. Iš tiesų, visa farmacijos pramonė yra pastatyta ant veikliųjų medžiagų išgryninimo, jų poveikio tyrimo ir maksimalios dozės sutelkimo į vieną preparatą. Augaluose nėra supresuotos vienos veikliosios medžiagos, todėl ir vaistinių augalų vartojimas stipriai skiriasi nuo cheminių preparatų naudojimo. 

Svarbiausia – simptomai 

Gydantis nuo peršalimo ligų augalais, yra labai svarbu atsižvelgti į pagrindinius kankinančius simptomus. Pavyzdžiui, jei jūsų kūno temperatūra yra šiek tiek pakilusi (ne aukščiau kaip iki 38 laipsnių, nes tuomet susirgimas gydomas vaistais), patariama naudoti aviečių, serbentų lapus, gluosnių žievę, liepų žiedus bei erškėtuoges. Jei peršalimas pasireiškia kosuliu, svarbiausia - išvalyti kvėpavimo takus. Tam padeda augalai su eteriniais aliejais, kurie dažniausiai turi stiprų kvapą. Eukalipto lapai, saldymedis, pušų pumpurai bei čiobreliai tokiu atveju turėtų būti pagrindinis jūsų vaistas. 

Nuo pievos į arbatos puodelį 

Augalų kelias nuo mažiausio daigelio iki mūsų stalo nėra toks paprastas, kaip galėtų pasirodyti. Gamyklos, specializuojančios vaistinių augalų gamyboje, vykdo rimtą kokybės kontrolę, tam, kad žmogus, įsigijęs mišinį, gautų tai, ko tikisi. Pirmiausia, reikia įvertinti, kaip augalas išdžiovintas – ar ne per aukštoje temperatūroje, ar jam užteko vedinimo, ar išlaikė geriausias savybes po to, kai jau buvo išdžiovintas. Tai tėra pirmas, bet labai svarbus etapas. Kaip teigia Lietuvos fitoterapijos asociacijos vadovas Elmantas Pocevičius, į gamyklą patekusios žaliavos yra kruopščiai tiriamos, o jei augalai neatitinka kontrolės – jie gražinami tiekėjui. Tokiu būdu, Lietuvoje per metus yra apdirbama daugiau kaip 400 tonų vaistinių augalų. Augalai yra gyvas organizmas, augantis gamtoje, todėl suprantama, kad kartu su žaliava atkeliauja įvairių priemaišų tiesiai iš vietos, kurioje ji augo. Įvairūs vabalai, nereikalingos augalo dalys yra panaikinami sekančiame etape – valyme, nes neišvalytų medžiagų negali likti galutiniame produkte. Nors gamyklos šiuo metu yra mechanizuotos, paskutinis perrinkimas vyksta rankiniu būdu. Vėliau žaliavos smulkinamos, sijojamos ir skirstomos į vienarūšes arbatas bei mišinius, kurie gaminami pagal griežtus receptūros reikalavimus. Patikrinus, ar žaliava atitinka kokybės standartus, ji perduodama į įpakavimą, o čia dar kartą tikrinama, ar augalai saugūs vartojimui, ar produktas yra kokybiškas. 

Pagal vaistažolių suvartojimą, Lietuva pirmauja visoje Europoje, o populiariausios vaistažolės tos, kurios skirtos peršalimo ligų profilaktikai bei imuniteto stiprinimui. 

Vaistažolės – apsauga nuo onkologinių ligų? 

Bene garsiausias Lietuvos fitoterapeutas Juozas Ruolia, teigia, kad mėnesius negydomas uždegimas, gali išprovokuoti onkologines ligas. Jeigu susirgus vartojame vaistažolių arbatas bent kelias savaites, vėžio išsivystymo rizika smarkiai sumažėja. 

Didžiausias virusų priešas yra paprastos vaistažolės su eteriniais aliejais, kadangi jose gausu antimikrobinių savybių turinčių organinių medžiagų – fitoncidų. 

Fitoterapeutas teigia, kad stiprinti imunitetą itin padeda aviečių lapai: „Liepų žiedai ir avietės yra pagrindinis viruso žudikas. Vaistinių lentynose gausu su avietėmis sudarytų mišinių, skirtų kvėpavimo takų infekcijoms gydyti“. 

Svarbiausia tinkamas vaistažolių naudojimas 

Sugadinti produktą, o ypač organinį, nėra sudėtinga. Todėl norint, kad vaistažolės suteiktų didžiausią įmanomą naudą, svarbu jas tinkamai vartoti. E. Pocevičius dalinasi labai paprastu patarimu – perskaičius arbatos pakuotės instrukciją ir ja vadovaujantis, galite būti tikri, kad pasieksite geriausią rezultatą. 

Mėgstamiausi lietuvių augalai – ramunėlės, pipirmėtės, melisa, čiobrelis, liepžiedžiai bei medetkos. Šiuo metu vis dar populiari nuomonė, kad kuo augalas mažiau apdirbtas, tuo daugiau naudos jis suteikia. Tačiau tai nėra visiškai tiesa. Kalbant apie vaistinius augalus, svarbu yra laikas, per kurį augalas atiduoda savo veikliąsias medžiagas į vandenį, kurį vartosime. Kuo žaliava smulkiau paruošta, tuo labiau sutrumpėja šis laikas.

Šaltinis: sveikata.lt

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 199
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.03.2021 laikas 20:03 Liaudiški patarimai nuo regėjimo, podagros, skrandžio nusileidimo, tromboflebito, ichtiozės, prostatito, kaklelio erozijos

Liaudiški patarimai nuo regėjimo, podagros, skrandžio nusileidimo, tromboflebito, ichtiozės, prostatito, gimdos kaklelio erozijos, lėtinio prostatito, skausmo pilvo apačioje ir šlapimo nelaikymo, kojų silpnumo, raumenų silpnumo, senatvinio vidurių palaisvėjimo.

...

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 19:31 Liaudiška Patirtis Nuo Svorio, Vandenės, Medžiagų Apykaitos, Otito, ŪRS, Krūties Naviko

Liaudiška patirtis nuo svorio didėjimo, pilvo vandenės, sutrikusios medžiagos apykaitos, pūlingo otito, silpnumo, mieguistumo, sergant ŪRS, krūties naviko.

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 19:03 Liaudiška Patirtis Nuo Poliartrito, Hipertonijos, Diarėjos, Dantų Skausmo

Liaudiška Patirtis Nuo Poliartrito, Hipertonijos, Diarėjos, Dantų Skausmo. Kaip įveikti žagsulį ir kaip pasigaminti Natūralią viagrą.

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 16:16 Nuo Antarktidos atskilo didžiulis ledkalnis
Penktadienį nuo Antarktidos Brunto šelfinio ledyno atskilo Los Andželo dydžio ledkalnis, tačiau kol kas tikimybė, kad jis nukeliaus didelius atstumus ar užplauks ant seklumos lieka neaiški.

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 12:39 Kaip Atpažinti Tau Skirtą Žmogų?
Šiuolaikiniai žmonės gana retai pasikliauja instinktais ir tai visiškai suprantama. Moderniame pasaulyje gana keista pradėti santykius be blaivaus proto. Tačiau ir protas ne visada yra geriausias pagalbininkas – kartais jausmai ignoruojami be reikalo. Tad kaip atpažinti tą vienintelį žmogų?...

Skaityti daugiau

02.03.2021 laikas 09:08 Turmeric from Bangladesh sometimes contains lead-laced chemical compounds, study finds
American and Bangladeshi researchers found that turmeric is occasionally laced with lead in Bangladesh, one of the world’s leading turmeric-growing regions. In a study published in the journal Environmental Research, the team revealed that most of the surveyed districts added lead to turmeric to mak...

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 21:54 Women recently injected with experimental covid vaccines are showing symptoms of BREAST CANCER

A group of Utah doctors have discovered something terrifying in recent mammogram screenings taken at the Breast Care Centre in Salt Lake City, Utah.

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 17:18 Sultingi vištienos filė gabalėliai apsukti šonine, kepti keptuvėje
Ko gero nepameluosiu pasakydama, kad tai bene greičiausiai ir lengviausiai pagaminamas vištienos patiekalas su šonine. Mums nereikės nei orkaitės, užteks tik keptuvės. Nuo šoninės vištiena gaunasi aromatinga bei sultinga....

Skaityti daugiau