Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gruodžio » 30

Sibire fiksuotas rekordinis –57,2 laipsnių speigas, Norvegijoje – stebinantys temperatūrų šuoliai

(Paranormal) Panašu, kad šie metai be staigmenų atsisveikinti nenori. Gruodžio mėnesį vietomis stebino esktremalios orų sąlygos. 

Dar gruodžio 19 d. Norvegijoje, Åndalsnes mieste, buvo paskelbta apie anomalią gruodžio šilumą, kuri siekė 18,6 laipsnius. Ir tuo metu čia buvo šilčiau nei turistų rojuje Tenerifėje!

Ši temperatūra paskelbta aukščiausia visų laikų gruodžio temperatūra Norvegijoje ir Skandinavijoje, rašo mkweather.com. 

Praėjusiais metais visų laikų žiemos šilumos rekordas Skandinavijoje pasiekė 19 laipsnių šilumą.

Tačiau vos po savaitės, kuomet buvo užfiksuota rekordinė 18,6 laipsnių šiluma, čia plūstelėjo ekstremaliai šaltas oras iš Sibiro.

Gruodžio 27-ąją Norvegijos Cuovddatmohkki vietovėje užfiksuotas –43,3 laipsnių šaltis.

Gerokai toliau į rytus – dar šalčiau.

Vakarų Sibire, gruodžio 28 d. Oimiakone užfiksuotas stingdantis –57,2 laipsnių speigas. Pranešama, kad šioje vietovėje, kuri laikoma šalčio poliumi, tai žemiausia temperatūra nuo pat 2002 m. vasario.

Skelbiama, kad Vakarų Sibirą daug kur sukaustė žemesnė nei –40 laipsnių temperatūra.

Novosibirske fiksuotas –44 laipsnių šaltis. Rekordai taip pat buvo pasiekti kemerovo ir Barnaulo meteorologinėse stotyse, kur temperatūros nukrito žemiau –40 laipsnių. Gyventojai socialiniuose tinkluose suskubo dalintis įvairiomis fotografijomis, atspindinčiomis kokios ekstremalios orų sąlygos.

Tomsko regione, Tegouldeto kaime atšalo net iki –49 laipsnių. Renad Iagoudin, Hidrometeorologijos ir aplinkos stebėsenos departamento Vakarų Sibire atstovas spaudai, teigė, kad tai yra 50–100 metų rekordai, o Barnaulo mieste viršytas 1920 metų rekordas.

Dėl nepalankių orų sąlygų kai kuriuose Sibiro regionuose nustatytas aukšto pavojaus lygio režimas, pagalbos tarnybos, įskaitant ir gydytojus, dirba sustiprintu režimu.

Pavyzdžiui, Novosibirsko regione per savaitgalį dėl nušalimų buvo gydyti 33 žmonės. Kemerovo regione, kur šaltis viršijo –47°C, per dvi dienas fiksuota daugiau nei 40 nušalimo atvejų. Skelbiama ir apie daugybę sušalusių gyvūnų.

Norvegija, rekordas, šaltis, Sibiras, speigas, Temperatūra, žiema

© Virmuze | Twitter

Tokių ekstremalių temperatūrų poveikį pajuto ir transporto sistemos.

Tarp gruodžio 25 ir 28 d. federaliniuose keliuose Novosibirsko, Kemerovo ir Omsko regionuose kelių tarnybos pagelbėjo 40 vairuotojų, gruodžio 28 d. pranešė Sibiro kelių administracijos spaudos tarnyba.

Jų teigimu, avarinių sustojimų priežastimi buvo dyzelino užšalimas ir prastos kokybės kuras. Automobilių gedimai autostradose, vyraujant tokioms orų sąlygoms, gali būti mirtinai pavojingi tiek vairuotojams, tiek keleiviams. Tomsko srityje buvo atšaukta daugiau nei šimtas autobusų maršrutų, dėl šalčio buvo atidėta ir dalis skrydžių.

Rusijos hidrometeorologijos centras prognozavo, kad Vakarų ir Vidurio Sibire iki metų pabaigos vietomis temperatūra kris žemiau –50 laipsnių. Tai yra maždaug 20 laipsnių žemesnė gruodžio temperatūra nei įprastai.

Roman Vilfand iš Hidrometeorologinio centro teigė, kad ekstremalus šaltis taip pat yra klimato kaitos padarinys ir globalinis atšilimas tai ne tik aukštos temperatūros, bet ir didelė kintamumo amplitudė.

Beje šių metų gegužės mėnesį Sibirą drebino tikra orų pasiutpolkė, kuomet daugelyje vietovių buvo fiksuoti šilumos rekordai, audros su perkūnijomis ir potvyniai. O birželio pradžioje iškrito sniegas. 

Rusijoje rekordiškai šilta buvo ir 2020-ųjų pradžia.

Šaltinis: Gismeteo.lt 

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.01.2021 laikas 21:16 Pendle kalva Lankašyre
Žinomiausi raganavimo atvejai Anglijos istorijoje – tai istorijos, susijusios su Pendle kalvomis. Daugybė žmonių aplanko šias kalvas per Helouvyną. Šou „Paslaptys“ vedėjas Ivetas Fildingas prisipažino, kad kai pakildavo ant kalvų ir filmuodavo atskirus epizodus, galvoje atsirasdavo baisių minčių, ir...

Skaityti daugiau

20.01.2021 laikas 13:43 Pranešimai apie po COVID-19 skiepų mirusiuosius žmones gąsdina, bet ką iš tikrųjų žinome?
Pranešimai apie maždaug 30 mirčių tarp pagyvenusių Norvegijos slaugos namų gyventojų, kurie gavo „Pfizer“ vakciną, apskriejo visą pasaulį – ir žinoma, sukėlė susirūpinimą dėl vakcinos saugumo.

Skaityti daugiau

20.01.2021 laikas 10:44 Stojame į kovą su strijomis!
Net 90 % moterų nėštumo metu susiduria su strijomis. Dažniausiai į tai numojama ranka, nes manoma, kad nieko pakeisti nebeįmanoma. Visgi imantis tinkamų priemonių, strijų atsiradimo tikimybę galima sumažinti.

Skaityti daugiau

21.01.2021 laikas 22:51 Situation Update, Jan 21, 2021 – The astonishing case for optimism and faith
After the staged, theatrical Biden inauguration yesterday that carries no legitimate legal standing whatsoever, people lost their minds as they fell for the spell of the fake news media that broadcast the Big Lie, in Hunger Games style....

Skaityti daugiau

21.01.2021 laikas 22:10 ‘Let the Hunger Games Begin’- Dystopian Fiction Comparisons As Joe Biden Calls For ‘Unity’
Joe Biden’s inauguration ceremony has been compared to ‘The Hunger Games,’ as many found strange parallels to the dystopian sci-fi movie, whose themes include anything BUT “unity” which the new president spoke of yesterday....

Skaityti daugiau

21.01.2021 laikas 21:24 Antifa and Black Lives Matter rioter present at Capitol Hill arrested and charged by feds
A prominent progressive activist and Antifa and Black Lives Matter rioter who was seen leading people into the U.S. Capitol on Jan. 6 during that day’s civil unrest has been charged by the Department of Justice.

Skaityti daugiau