- 31.03.2023
- 0.0 Reitingas
- 244 Peržiūrų
- Komentarai
"Aš galiu tai padaryti pati!"
Yra kategorija moterų, kurios prisiima įvairias pareigas ir dėl to kenčia.
Iš kur tai kyla?
Nieko naujo - tai ateina iš vaikystės. Pavyzdžiui: tėvai reikalauja, kad visur būtų geriausi, o už mažas klaidas - gėdina.
Dažnai "visiškos nepriklausomybės" strategiją paveldi vyresni šeimos vaikai. Gimus "mažyliams" tenka anksti suaugti ir tapti mamos ir tėčio aukle bei pagalbininke. Dabar turi padėti visiems, o ne "rodyti" savo problemas (kurios, beje, niekur nedingo).
Jei kalbame apie moteris, dar viena priežastis strategijai "Aš pats viską padarysiu!". - Mergaitė mato, kaip mama engia ir menkina savo pačios vyrą (tėtį). Arba motina augina vaiką viena, skųsdamasi visa vyriška gimine:
"Tu negali jais pasikliauti. Tu gali pasikliauti tik savimi, brangioji".
Mergaitė užauga ir įgyvendina motinos strategiją savo gyvenime - KELIAS UŽDARYTAS.
Tarsi aš būčiau viena, o kas tada? Tai nieko tokio. Tačiau pakalbėkime apie šios elgesio strategijos pasekmes.
"Aš esu vienas" strategijos pasekmės
1. Moteriai su požiūriu "nori gerai - daryk pati" sunku sukurti sveikus santykius su stipriu vyru. Stiprus vyras pernelyg didelę iniciatyvą vertins kaip konkurenciją. O moteris šiuose santykiuose gali virsti sparingo partnere. Tuomet nėra romantikos ir seksualinių malonumų, tik konkurencija ir slopinimas, tik kietumas.
3. Silpnas (pasyvus) vyras tokiuose santykiuose su moterimi bus kaip sūris svieste (arba katė grietinėje). Ji jį slopins, o jis nesipriešins: "Eilinis, tu vyras ar ką? Pats nieko nesugebi padaryti. Vėl viską nešu ant savo nugaros!". Moteris tokiuose santykiuose džiaugsis, kad yra reikšminga ir svari, bet po metų pradės pavargti ir norės "ant rankų". O šios rankos nėra įpratusios nešti moterį, nes visą gyvenimą ji jį nešiojo ant rankų.
3. Entuziazmas ir jėgos tęsti anksčiau ar vėliau dings, ir prasidės: perdegimas, nervinis išsekimas, psichosomatikos sukeltos ligos.
Kaip to atsikratyti?
- Atleiskite "visko" kontrolę. Supraskite, kad negalite visko padaryti ar kontroliuoti. Tikėtina, kad kiti gali daryti taip pat gerai kaip ir jūs.
- Kaip galite pasirūpinti savimi ir savo ribotais ištekliais?
- Ar žinote, kaip paprašyti? Tame nėra nieko blogo, tačiau jūsų smegenys gali manyti kitaip. O tai jau prašymas terapijai. Juk tai jokiu būdu nerodo jūsų bejėgiškumo ir jūsų nežemina. Atminkite, kad galite ir turite prašyti pagalbos. Ir tai galima daryti iš tvirtos pozicijos, nežeminant savęs savo paties akyse.
- Mylėkite save ir leiskite, kad jumis būtų pasirūpinta. (Tai lengva pasakyti, bet kartais ir tam terapijoje sugaištame ne vieną valandą. Kalbėdami apie visus meilės pasirinkimus, pamažu leisdami sau didžiuotis ir džiaugtis savo norais, sustodami amžiname bėgime už pasiekimų)
Tai tikrai nėra taip sudėtinga, kaip atrodo, pirmiausia reikia pripažinti, kad yra problema.
Antrasis - dirbti su savo galva, tiksliau, su nuostatomis, kurios diktuoja jūsų elgesį.
Ne visada tai galite padaryti vienas, bet jei neturite lėšų psichologui, geriau pradėti pamažu savarankiškai, nei nieko nedaryti.
Tikėtina, kad jums labiau patiks naujas elgesio modelis, kai jumis bus rūpinamasi ir kai nesisuksite kaip voverė 24 valandas per parą, o prašysite pagalbos, net ir nedidelės.
Vertingiausias žmogus jūsų gyvenime esate JŪS! Nepamirškite tai.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau