Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasąmonės Galios » 2023 » Kovo » 31

Stipri ir nepriklausoma, arba kur moterį veda per didelis savarankiškumas?

Stipri ir nepriklausoma, arba kur moterį veda per didelis savarankišku

"Aš galiu tai padaryti pati!"

Yra kategorija moterų, kurios prisiima įvairias pareigas ir dėl to kenčia.

Iš kur tai kyla?

Nieko naujo - tai ateina iš vaikystės. Pavyzdžiui: tėvai reikalauja, kad visur būtų geriausi, o už mažas klaidas - gėdina.

Dažnai "visiškos nepriklausomybės" strategiją paveldi vyresni šeimos vaikai. Gimus "mažyliams" tenka anksti suaugti ir tapti mamos ir tėčio aukle bei pagalbininke. Dabar turi padėti visiems, o ne "rodyti" savo problemas (kurios, beje, niekur nedingo).

Jei kalbame apie moteris, dar viena priežastis strategijai "Aš pats viską padarysiu!". - Mergaitė mato, kaip mama engia ir menkina savo pačios vyrą (tėtį). Arba motina augina vaiką viena, skųsdamasi visa vyriška gimine:

"Tu negali jais pasikliauti. Tu gali pasikliauti tik savimi, brangioji".

Mergaitė užauga ir įgyvendina motinos strategiją savo gyvenime - KELIAS UŽDARYTAS.

Tarsi aš būčiau viena, o kas tada? Tai nieko tokio. Tačiau pakalbėkime apie šios elgesio strategijos pasekmes.

"Aš esu vienas" strategijos pasekmės

1. Moteriai su požiūriu "nori gerai - daryk pati" sunku sukurti sveikus santykius su stipriu vyru. Stiprus vyras pernelyg didelę iniciatyvą vertins kaip konkurenciją. O moteris šiuose santykiuose gali virsti sparingo partnere. Tuomet nėra romantikos ir seksualinių malonumų, tik konkurencija ir slopinimas, tik kietumas.

3. Silpnas (pasyvus) vyras tokiuose santykiuose su moterimi bus kaip sūris svieste (arba katė grietinėje). Ji jį slopins, o jis nesipriešins: "Eilinis, tu vyras ar ką? Pats nieko nesugebi padaryti. Vėl viską nešu ant savo nugaros!". Moteris tokiuose santykiuose džiaugsis, kad yra reikšminga ir svari, bet po metų pradės pavargti ir norės "ant rankų". O šios rankos nėra įpratusios nešti moterį, nes visą gyvenimą ji jį nešiojo ant rankų.

3. Entuziazmas ir jėgos tęsti anksčiau ar vėliau dings, ir prasidės: perdegimas, nervinis išsekimas, psichosomatikos sukeltos ligos.

Kaip to atsikratyti?

  • Atleiskite "visko" kontrolę. Supraskite, kad negalite visko padaryti ar kontroliuoti. Tikėtina, kad kiti gali daryti taip pat gerai kaip ir jūs.
  • Kaip galite pasirūpinti savimi ir savo ribotais ištekliais?
  • Ar žinote, kaip paprašyti? Tame nėra nieko blogo, tačiau jūsų smegenys gali manyti kitaip. O tai jau prašymas terapijai. Juk tai jokiu būdu nerodo jūsų bejėgiškumo ir jūsų nežemina. Atminkite, kad galite ir turite prašyti pagalbos. Ir tai galima daryti iš tvirtos pozicijos, nežeminant savęs savo paties akyse. 
  • Mylėkite save ir leiskite, kad jumis būtų pasirūpinta. (Tai lengva pasakyti, bet kartais ir tam terapijoje sugaištame ne vieną valandą. Kalbėdami apie visus meilės pasirinkimus, pamažu leisdami sau didžiuotis ir džiaugtis savo norais, sustodami amžiname bėgime už pasiekimų)

Tai tikrai nėra taip sudėtinga, kaip atrodo, pirmiausia reikia pripažinti, kad yra problema.

Antrasis - dirbti su savo galva, tiksliau, su nuostatomis, kurios diktuoja jūsų elgesį.

Ne visada tai galite padaryti vienas, bet jei neturite lėšų psichologui, geriau pradėti pamažu savarankiškai, nei nieko nedaryti.

Tikėtina, kad jums labiau patiks naujas elgesio modelis, kai jumis bus rūpinamasi ir kai nesisuksite kaip voverė 24 valandas per parą, o prašysite pagalbos, net ir nedidelės.

Vertingiausias žmogus jūsų gyvenime esate JŪS! Nepamirškite tai.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:20 Receptai | Patiekalai Rabarbarų kompotas su razinomis ir gvazdikėliais
Gal daug žmonių ir nenustebinsiu su šiuo rabarbarų kompoto receptu, bet pasidalinsiu, nes mūsų šeima labai mėgsta rabarbarus ir šis kompotas mums pats mėgstamiausias ir skaniausias. Visada praverčia, kai norisi atsigaivinti....

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:15 Receptai | Patiekalai Vištienos suktinukai su fermentiniu sūriu ir špinatais
Gavosi labai skani vakarienė. Ačiū Jums labai už pasidalintą receptą. Bene skaniausi pasaulyje vištienos suktinukai, kurių dar niekada negaminote!

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 19:10 Klounai: Baidenas patvirtino įsakymą, kuriuo Amerikoje bus uždrausta nepriklausoma žiniasklaida

Ketvirtadienį JAV prezidentas J. Bidenas (J. Biden) pritarė planui uždrausti "visas nepriklausomos žiniasklaidos svetaines" Amerikoje, kad "apsaugotų amerikiečius nuo neapykantos".

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:47 Klounai: "Facebook" atleidžia faktų tikrintojus, nes milijonai bėga iš platformos: "Mūsų cenzūros operacija nepavyko"

"Facebook" pradėjo atleidinėti faktų tikrintojus ir pripažino, kad cenzūros operacija patyrė katastrofišką nesėkmę.

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:24 Klounai: Jane Fonda kaltina vyrus dėl klimato kaitos

Dėl klimato kaitos kalti tik vyrai, ypač baltieji, teigia Jane Fonda, kuri mano, kad "tie vyrai" turi būti suimti ir įkalinti.

Skaityti daugiau