Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gruodžio » 20

Šventės - tai ne tik dovanos

(Paranormal) Kam gaišti laiką, ir pirkti visokius menkniekius?

Gerai, teta Monika. O gal žinote, ką norėtumėt po eglute šiemet rasti? - paklausiau po ilgo pokalbio telefonu apie nieką su senelio seserim.

- Oi, brangioji, visų pirma sveikatos! - atsakė tetulė. - Nėra nieko vertingesnio.

- Taip. Bet gal yra koks nors daiktas, apie kurį svajojate... - norėjau sužinoti, nes senjore yra iš grupės tų asmenų, kurie dažniausiai ir garsiausiai aptaria dovanas, kurios jiems nepatinka.

Viskas prasideda pokalbiais telefonu, per kuriuos bandoma nustatyti, kas ko norėtų gauti dovanų

- Oi, mieloji, pakaks kokio menkniekio! O geriausiai nieko nepirk, - pridūrė.

Žinojau, kad to daryti negalima, nes kai pernai mano brolis jos paklausė ir nieko jai nepadovanojo, ji baisiai 

įsižeidė. Sklando gandai, kad net išbraukė iš savo testamento. Vėl kalbėti su juo ėmė tik maždaug apie Velykas.

Taip... Šventės mūsų giminėje prasideda maždaug lapkričio viduryje. Nuo pokalbių telefonu, per kuriuos bandoma nustatyti, kas ko norėtų gauti dovanų. Ir nieko neturi suklaidinti atsakymai: „Jūsų apsilankymas bus geriausia dovana!“ arba „Man gyvenime jau nieko nereikia...“. Nes už tokių atsakymų slypi visas kamuolys nenustatytų troškimų, norų, taip pat nuomonių apie Kalėdas, kilusių iš per televiziją transliuojamų reklamų ir amerikietiškų filmų apie šeimas. Vaikiškas tikėjimas tuo, kad švenčių magija slypi dovanose. Ir, beje, tos dovanos turi būti parinktos tinkamai. Blogai parinkta dovana liudija apie tai, kad mūsų jausmai ją gavusiam asmeniui, švelniai tariant, yra nelabai nuoširdūs. Per daugelį metų išmokau, kad po to, kai gauni neaiškų atsakymą, reikia klausti to apsukruolio artimųjų.

- O žinai, Giedre, dėdė neseniai kažką kalbėjo apie gerą teniso raketę, -mestelėjo man mintį teta Diana, o aš pasibaisėjau, nes tokios raketės labai brangios. - Ir laikrodžiai jam visada patiko... - pridūrė tetulė.

Na, taip, jei nori įgyvendinti savo svajones, neslėpk jų...

Po maždaug dvi savaites trukusio tyrimo jau turėjau sąrašą. Dabar tik reikėjo išsiaiškinti kainas ir išsirinkti taip, kad šiemet dar pavyktų nebankrutuoti. Dovanas užsisakau internetu. Taip pigiau. Bet tempti jas iš paštomatų (tokiu būdu sutaupau, nes mokestis mažesnis) tenka pačiai. Tikrai nemėgstu to. Be to, neturiu automobilio. Viską tenka parsivežti viešuoju transportu. Ėjau gatve, apsikrovusi krepšiais su pirkiniais, ir su pavydu žvelgiau į žmones, sėdinčius už langų, papuoštose šventiškai kavinėse. Jie kalbėjosi, ir juos šildė prieššventinis nuoširdumas...

O man buvo labai pikta. Ir aš taip noriu! Pagalvojau, kiek manęs dar laukia lakstymo ir darbo prieš gruodžio dvidešimt ketvirtą. Juo labiau, kad visada paskutinėmis dienomis atsirasdavo kokių nors staigmenų. Pavyzdžiui, atvažiuodavo trečios eilės pusseserė su visais savo vaikučiais. Arba mano sesuo su nauju sužadėtiniu supažindindavo. Ir dėl to paskutinę akimirką tekdavo bėgioti po parduotuves...

Kažkas pravėrė kavinės duris, ir užuodžiau nuostabų kavos, gvazdikėlių ir imbierų aromatą

Kažkas pravėrė kavinės duris, ir užuodžiau nuostabų kavos, gvazdikėlių ir imbierų aromatą... „Kodėl gi ne!“ - pagalvojau ir, apsikrovusi krepšiais, įžengiau į vidų. Iš visų pusių sklido linksmas klegesys. Užsisakiau kavos su plakta grietinėle, sustūmiau dėžes su pirkiniais po staliuku ir atsisėdau. Pasijutau taip, lyg puikiai atostogaučiau. Bent akimirką man nieko nereikėjo daryti. Klausiau muzikos, žiūrėjau pro langą į lėtai krentančias snaiges ir... staiga prisiminiau šventes. Tokias tikras, iš savo vaikystės. Ir tą džiaugsmą, kurio likučių savyje dar aptikau.

- Žinai, dukrele, pirkdami dovanas, mes parodom, kad apie kitus galvojam, - prisiminiau mylimos mamos žodžius. - Juk šiaip jau visada esam labai užsiėmę, neturim vieni kitiems laiko...

„Taigi, neturim laiko, nes skubam uždirbti pinigus, o paskui dar greičiau juos leidžiam dovanoms, - piktai pagalvojau. - Beje, mano mamai tikrai patiktų ši kavinė“.

Nes ji mėgsta, kai būna daug žmonių, triukšminga. Ir jai patinka kava.

Po akimirkos supratau, kad šiemet niekam daiktų nedovanosiu. Bus kitokios dovanos.

Taip, pirkinių grąžinimas užėmė nemažai laiko. Bet buvo verta... Likusį iki švenčių laisvą laiką praleidau susitikinėdama su pažįstamais ir draugais. Padėjau mamai kepti ir virti šventinio stalo gardumynus. Kartu su broliu papuošiau eglutę.

- Taip seniai nedarėm to kartu, - susigraudino mama, kai lipdėm auselių formos spurgas.

Po akimirkos supratau, kad šiemet niekam daiktų nedovanosiu. Bus kitokios dovanos

- Tikrai, - nusišypsojau.

Kalėdų išvakarėse padėjau po eglute ne dėžių su dovanomis, o gražių vokų.

- Grožio salono kuponas. Ir dar kava su pyragaičiu centro kavinėje kartu su dukra, - perskaitė nustebusi mama kortelėje, kurią ištraukė iš savo voko. - Staigmena! - ėmė juoktis.

- Klausykit, aš gavau filmų peržiūrų kino teatre kuponą ir pakvietimą į amatininkų verdamo alaus rūšių degustaciją, į kurią eisiu su seserim! -sušuko brolis. - Puiki dovana, Kalėdų Seneli! - mirktelėjo man.

- Aš gavau trijų dienų išvyką vasarą meškerioti kaimo sodyboje prie ežero ir esu pakviestas su dukra papietauti restorane! - sumurmėjo tėvas. - Gražu...

- Iš kur Kalėdų Senis žinojo, kad aš visada labai norėjau paragauti tikro, amerikietiško „burgerio“?! - sušuko mano dėdė.

- O aš esu pakviesta gerti kavos su dukterėčia ir apsilankyti su ja grožio salone!

Su seseria nusprendėm surengti sau vakarėlį, o su jos vaikais planavau vykti... trims dienoms į mišką, su palapinėmis. Vasarą, aišku.

Visi nekantraudami laukė, ką savo iš voko ištrauktoje kortelėje perskaitys teta Monika. Juk ji čia yra labiausiai įnoringa. Ir tuos jos norus sunkiausia patenkinti. O tetulė išėmė kortelę ir... apsiašarojo.

Su seserim nusprendėm surengti sau vakarėlį, o su jos vaikais planavau vykti... trims dienoms į mišką

- Teta, ar viskas gerai? - paklausiau išsigandusi.

- Žinoma, - senjore nusišypsojo. - Tik dabar prisiminiau, kad visą gyvenimą svajojau apie tris dienas Paryžiuje... Net labiau, nei apie gerą sveikatą. Ačiū, kad man apie tai priminei, brangioji, - pasakė.

  • Rašo: Giedrė, 28 metų.
  • Nuotraukos šaltinis: Getty Images.

Turite savo nuomone, (už ar, prieš) pasidalinkite su mumis, palikite komentarą, prisijunkite, rašykite bloge, pasirinkdami kategoriją. Pasidalinkite savo receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su paranormaliais, anomališkais ir kitais nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 206
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
08.03.2021 laikas 10:06 Įminta Diatlovo perėjos paslaptis? Dėl 9 šiurpių mirčių buvo kaltinami „ateiviai ir sniego žmonės“
Naujas tyrimas atskleidė, kad devynis studentus, 1959 m. keliavusius slidėmis Sibire, pražudė snigo griūtis. Ne ateiviai ar sniego žmonės, kaip kadaise buvo tikima.

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 08:55 Brandi ir nebrandi meilė: nuo poreikio iki savęs priėmimo
„Myliu tave, nes tu man esi labai reikalingas“. Nebrandi meilė – tai spąstai, kurių pagrindas yra vidinis poreikis. Jeigu norite sukurti tvirtus santykius, būtina suvokti, kuo skiriasi brandi meilė nuo nebrandžios....

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 23:06 Sveikatą atstatantis receptas: 1 burokėlis, 2 morkos, 1 obuolys

Kurdamas šį receptą specialistas rėmėsi tuo, kad ingredientai turi būti paprasti ir prieinami, kad kiekvienas žmogus galėtų paruošti šią priemonę. Receptas tikrai lengvas, todėl kad burokėliai, morkos ir obuoliai turi visus būtinus mikroelementus ir kainuoja nebrangiai.

...

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 17:07 Žudanti saulė: Trečiojo reicho veidrodis

Tarp daugybės išties unikalių technologijų, kurias Antrojo pasaulio karo metu sukūrė vokiečių mokslininkai, yra daug labai keistų. Kitaip projektą „Saulės patranka“ pavadinti neįmanoma – didžiulis orbitinis veidrodis, kuris savo spinduliu degina ištisus miestus, išgarina upes ir...

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 16:05 Legenda apie Konvio upę ir pabaisą Afanką
Kalbama, jog kažkada buvo laikai, kai žmonės, gyvenantys Konvio slėnyje, nuolat kentėdavo nuo didžiulių potvynių, kurie pražudydavo jų galvijus ir pasėlius. Tačiau šių nelaimių priežastis nebuvo natūralus reiškinys: visi žinojo, kad potvynius sukelia Afankas....

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 09:47 Kaimiški tradiciniai bulviniai vėdarai su pienu

Daugelio lietuvių pamėgti ir metai iš metų gaminami kaimiški bulviniai vėdarai. Man asmeniškai patinka ir bulviniai, ir kraujiniai vėdarai. Tad gaminu kartais vienokius, o kartais kitokius, pagal tos dienos norus.

...

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 09:28 Veganiški / vegetariški raudonųjų lęšių ir morkų maltinukai (orkaitėje)
Tokie raudonųjų lęšių ir morkų maltinukai mūsų šeimą labai sužavėjo. Kepsime juos dar tikrai ne vieną kartą. Skonis šiek tiek net priminė tikrą mėsą. Todėl jei ieškote, ką pagaminti tiems, kurie nenori valgyti veganiškai, toks receptas gali būti nuostabus kompromisas tarp įprastų bei veganiškų malti...

Skaityti daugiau

08.03.2021 laikas 09:20 Omletas su pienu, keptas orkaitėje
Tai fantastiškas patiekalas vėlyviems pusryčiams - omletui padaryti prireiks vos kelių minučių ir kol jis keps orkaitėje, galėsite laiką leisti lovoje. Man asmeniškai šis omletas labai primena, lygiai tokį koks būdavo patiekiamas darželiuose....

Skaityti daugiau