Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2021 » Kovo » 10

Tai kontroliuoja jūsų asmenybę: naujas tyrimas parodė kokius neįtikėtinus dalykus gali jūsų imuninė sistema

Vykstant evoliucijai gyvūnai tapo vis labiau socialūs. Tačiau bendruomenėms plečiantis, padidėjo ir tikimybė susirgti užkrečiamomis ligomis. Taip atsirado stipresnės imuninės sistemos poreikis.

Nors toks ryšys atrodo logiškas, pirmieji jį įrodė Virdžinijos universiteto mokslininkai pademonstravę, kad pelių imuninė sistema tiesiogiai veikia už socialinį elgesį atsakingas jų smegenų zonas. Tai parodo, kad socialumo evoliuciją įgalino gyvūnų imunitetas.

Žurnale „Nature“ mokslininkai paaiškina, kad eksperimentai buvo atliekami su pelėmis, kurios buvo specialiai išvestos taip, kad neturėtų tam tikros su užkratais kovojančios molekulės, vadinamos gama interferonu (IFN-ɣ). Šiems graužikams, palyginus su sveikais individais, trūko socialinių sugebėjimų, o jų elgesyje buvo pastebimos autizmo spektro sutrikimus primenančios tendencijos. Norėdami išsiaiškinti, kas sukelia šiuos pakitimus, mokslininkai atliko funkcinio magnetinio rezonanso tyrimą, kurio metu stebėjo pelių smegenų veiklą.

Buvo pastebėta, kad už socialinį elgesį atsakingos pelių smegenų dalys buvo nenormaliai aktyvios, panašiai kaip ir žmonių, turinčių autizmo spektro sutrikimų.

Atradę šį pakitimą, tyrimo autoriai pelėms suleido IFN-ɣ. Beveik iškarto jų elgesyje nebebuvo pastebima jokių socialinių nukrypimų, jos pradėjo elgtis kaip ir kitos sveikos pelės. Stebint graužikų nervinę veiklą, komanda pastebėjo, kad po IFN-ɣ injekcijos, gyvūnų organizme padidėjo neuromediatoriaus, vadinamo GABA, kiekis. Jis slopina prefrontalinėje žievėje esančius neuronus ir sumažina nenormalų aktyvumą.

Kalbėdamas apie šį atradimą, tyrimo bendraautorius Janathanas Kipnis teigė: „Buvo manoma, kad smegenys ir imuninė sistema yra atskirtos viena nuo kitos, o bet koks imuninis aktyvumas smegenyse buvo vertinamas kaip sutrikimo požymis. Bet dabar mes parodėme ne tik tai, kad tarp jų yra glaudus ryšys, bet ir tai, kad tam tikras elgesys gali išsivystyti dėl mūsų imuninio atsako į ligų sukėlėjus.“

Norėdami patvirtinti evoliucinę jungtį tarp imuniteto ir socialinio elgesio, mokslininkai išanalizavo įvairių graužikų genetinę medžiagą. Jie taip pat ištyrė ir zebrinių danijų bei vaisinių muselių DNR, kuri buvo naudojama ankstesniuose laboratoriniuose eksperimentuose. Tyrėjai pastebėjo, kad tas pats genas, gyvūnui gyvenant kartu su kitais savo rūšies atstovais, gamina daugiau IFN-ɣ, o apgyvendinus jį atskirai, tos pačios medžiagos išskiriama mažiau.

Tai rodo, kad ištirtos rūšys yra genetiškai užprogramuotos gaminti IFN-ɣ bendraujant su kitais gyvūnais, nepriklausomai nuo to, ar jie užsikrėtė kokia nors liga. Taigi atrodo tikėtina, kad IFN-ɣ suaktyvina individo socialinį elgesį, ir kartu apsaugo jį nuo infekcijų, kurios gali būti bendravimo pasekmė.

Remdamiesi tyrimo rezultatais, autoriai mano, kad: „Imunitetas taip pat prisideda prie procesų, atsakingų už mūsų elgesį ir asmenybę, reguliavimo.“ Mokslininkų teigimu, imuninės sistemos sutrikimai gali lemti tam tikrus socialinių įgūdžių ir charakterio bruožų trūkumus. Tyrėjai tikisi, kad šis atradimas vieną dieną padės išrasti gydymą autizmo spektro sutrikimams ir kitoms panašioms ligoms.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
16.05.2021 laikas 09:33 Pasikeitė nagų forma ar spalva? Tai gali būti ir rimtų ligų požymis
Nagai – ne tik estetiškai svarbi rankų dalis, bet ir veidrodis, atspindintis bendrą organizmo sveikatą. Specialistų teigimu, pakitusi nagų spalva, tekstūra ar forma gali būti ne tik kosmetinė problema, bet ir ženklas, kad organizme vyksta nepageidaujami procesai....

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 22:56 Su vėžio piktybinėmis ląstelėmis svarbu kovoti net ir pasveikus
Onkologinės ligos išsiskiria tuo, kad net ir po sėkmingo gydymo išlieka didelė jų atsinaujinimo rizika. Dėl to vėžiu sergantys ir jį įveikę pacientai turi stengtis gyventi taip, kad ligai progresuoti ar sugrįžti būtų kuo mažiau galimybių. Ilgametis fitoterapeutas Juozas Ruolia sako, jog tam, kad vėž...

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 22:48 Kinų medicina: žalingos energijos poveikis emocijoms

Rytų filosofija bei medicina didelį dėmesį skiria žmogaus jausmams, mąstymui. Teigiama, kad jausmų ir mentalinė energija funkcionuoja visame kūne, o jos dalis saugoma mūsų organuose. Emocijos budizme – tai, kas atveda protą iki tam tikros būsenos, priverčia priimti tam tikrus sprendimus.

Skaityti daugiau

14.05.2021 laikas 19:28 Kokius vaistinius augalus rinkti gegužės mėnesį

Gegužės mėnesį gausu žydinčių žiedų bei žiedynų. Būtent gegužės mėnesį daugelis augalų sukaupia daug naudingųjų ir gydomųjų medžiagų. Gegužes mėnesį galima rinkti vaistinių augalų žolę, lapus, pumpurus, žievę, spyglius, lupti žievę ir kasti šaknis.

...

Skaityti daugiau

14.05.2021 laikas 16:22 Svečiai iš anapusinio pasaulio

Spiritizmo seansų dalyviai dažniausiai net nesusimąsto apie tai, kad iškviečia žmonėms nežinomas ir nepavaldžias jėgas, kurių elgesys gali būti visiškai neprognozuojamas. Atlygis už tokius „pasilinksminimus“ gali būti sunki liga, o kartais netgi mirtis. Ir visa tai tik dėl „iš t...

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 19:17 Medical Health WATCH: Health Ranger talks with Jeffrey Prather about covid, pine needles, Native American medicine and more
If you are concerned about those who have been “vaccinated” with the Wuhan coronavirus (Covid-19) “shedding” spike proteins onto you through close contact, you will not want to miss the following episode of The Health Ranger Report....

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 19:08 Medical Health Study finds that consuming more edible mushrooms lowers cancer risk
Many people, especially those following a vegan diet, usually consume edible mushrooms to fulfill their bodies’ protein needs. However, a study from March 2021 found another benefit of including mushrooms in the daily diet. A team of scientists discovered that consuming more mushrooms is associated ...

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 19:00 Medical Health Philippine doctor defends use of ivermectin, says clinical studies show it is 89% effective against the coronavirus

A doctor from the Philippines is defending the use of ivermectin for preventing and treating Wuhan coronavirus (COVID-19) infection despite attempts by the country’s regulatory authorities to restrict its use.

...

Skaityti daugiau