- 14.03.2021
- 5.0 Reitingas
- 1420 Peržiūros
- Komentarai
Nuo pat vaikystės šią moterį persekiojo kažkas labai neigiamo, mama ją apleido, vaikystėje jai kilo nesuprantami pykčiai, klasės draugai kaltino ją kategoriškai neigė, o paskui aplink ją netikėtai ėmė judėti daiktai.
Amerikietę, vardu Tina Resch, nuo pat kūdikystės prasidėjo gyvenime nemalonumai. 1969 m., Kai jai buvo tik 10 mėnesių, motina dėl neaiškių priežasčių ją nuvežė į ligoninę ir paliko.
Mergaitę įsivaikino sutuoktiniai Johnas (Džonas) ir Joan (Džoana) Reschai, gyvenantys Kolumbe, Ohajo valstijoje. Keletą metų viskas buvo gerai, bet kai Tina pradėjo eiti į mokyklą, jai pradėjo atsitikti kažkas nesuprantamo.
Tina pradėjo tiesiog (atrodė, taip iš šono) laidyti pykčius, rėkti, verkti, o kiti studentai ėmė ją kaltinti, kad ji vogė jų daiktus ir mėtė juos į skirtingas vietas. Pati Tina tai visada neigė ir niekas nematė, kad ji imtų ką nors svetimo.
Dėl viso to mažoji Tina greitai tapo atstumta klasėje, o kiti mokiniai, dėl, bet kokios priežasties ėmė iš jos tyčiotis. Tada anksčiau linksma ir bendraujanti mergina virto paniurele ir prislėgta.
Mokyklos psichologas įtarė, kad Tinos pyktį sukėlė fizinė bausmė, kurią ji patyrė namuose, nes jos įmotė Joan buvo labai valdinga ir griežta moteris. Tačiau mieste visi Resch sutuoktinius laikė pavyzdine šeima. Faktas yra tas, kad Joan ir jos vyras Johnas buvo profesionalūs globėjai ir apie 250 našlaičių per jų šeimą praėjo be jokių skundų.
1984 m., kai Tinai Resch sukako 14 metų, viskas tapo dar keisčiau. Vėliau Resch sutuoktiniai žurnalistams pasakos, kad viskas prasidėjo po to, kai Tina pažiūrėjo siaubo filmą „Poltergeistas“. Galbūt filmo žiūrėjimas kažkaip paveikė merginos psichiką.
Vieną vakarą, praėjus kelioms dienoms po šio filmo peržiūros, Joan Resch buvo virtuvėje ir gamino vakarienę. Staiga, priešais jos akis, atsirado įvairių nenormalių reiškinių: lempų šviesa pradėjo mirksėti, laikrodžio rodyklė ėmė suktis priešinga kryptimi, o mikrobangų krosnelė pradėjo įsijungti ir išsijungti savaime, tarsi mažas virtuvės televizorius.
Joan bandė išjungti elektros prietaisus, tačiau jie toliau dirbo, net kai ji ištraukė kištukus iš lizdų. Tada savaime įsijungė skalbimo mašina vonios kambaryje. Joan nežinojo, ką galvoti, vienintelis dalykas, kas jai kilo, tai dėl elektros energijos.
Netrukus šis reiškinys išplito visame name. Šviesos visur mirgėjo, elektronika įsijungė ir išsijungė, ir tai tęsėsi net tada, kai Johnas grįžo namo iš darbo. Jis taip pat manė, kad tai yra elektros tinkluose problema.
Tačiau kitomis dienomis Reshų namuose anomalijos tęsėsi didesne jėga, ir dabar buvo akivaizdu, kad Tina Resh buvo veiklos epicentre. Kiekvieną kartą, kai ji tik vaikščiodavo po kambarį, baldai pradėdavo judėti, įvairūs daiktai pajudėdavo iš savo vietų, lėkštės, telefonai patys skraidė aplink Tiną.
Tuo pačiu metu daiktai ne tik skraidė aplink mergaitę, bet ir dažnai bandė jai pakenkti, atsitrenkdami į ją. Vieną dieną ji ketino atsisėsti ant kėdės, bet kažkokia nematoma jėga nustūmė ją į šalį. Kartą Tinai užėjus į virtuvę, stiklinės pakilo nuo stalo ir didele jėga dušo į sieną, šalia jos. Tas pats vėliau nutiko ir su kiaušiniais bei lėkštėmis.
Kai išsigandusi Tina iššoko iš virtuvės, o paskui ir iš namų, namuose iškart kilo tyla ir nebejudėjo nė vienas daiktas. Tai iškart įtikino jos įtėvius, kad problema susijusi su mergina.
Kitomis dienomis paranormalūs reiškiniai namuose tęsėsi ir netrukus apie juos sužinojo visas rajonas, tada čia ėmė lankytis vietiniai žurnalistai. Reporteris Maikas Hardinas ypač domėjosi byla ir atvykęs į Reshų namus asmeniškai pamatė poltergeistą savo akimis.
Hardinas, lydimas fotografo Fredo Shannono, nespėjo įeiti į namus, kai gražus kilimas pats pakilo nuo grindų, nulėkė prie Tinos ir nukrito ant galvos. O kai mergina atsisėdo ant kėdės ir susiruošė atsakyti į žurnalisto klausimus, telefonas staiga pašoko nuo naktinio stalelio, perlėkė per Tinos kelius ir su trenksmu nukrito ant grindų.
Telefono kritimo metu Shannonui pavyko jį nufotografuoti, o šių nuotraukų serija vis dar laikoma vienu aiškiausių poltergeisto egzistavimo patvirtinimų ir ypač paranormalia veikla, susijusios su Tina Resh.
Hardinas iškart patikėjo, kad namuose tikrai vyksta kažkas neįtikėtino ir kad Tina Resch nebuvo patologinė melagė, apie kuria manė jos mokyklos mokytojai. Jis susisiekė su parapsichologu Williamu Rollu ir paprašė atvykti į Resho namus ir ten pabūti kelias dienas.
Rollas sutiko ir galiausiai padarė išvadą, kad daiktai namuose iš tikrųjų juda patys, tačiau visa tai visada vyksta tuo metu, kai niekas į objektą nežiūri. T.y., 10–15 minučių galėjai spoksoti į telefoną ir jis nejudėjo, tačiau pakako porą sekundžių nukreipti žvilgsnį ir telefonas nuskriejo į šoną. Visa tai buvo labai keista ir nesuprantama.
Kartu su Rollu namuose fotografas Shannonas taip pat praleido šias kelias dienas, vėl ir vėl bandydamas pakartoti savo sėkmę telefonu. Tačiau jam nepavyko užfiksuoti poltergeisto jo veikimo metu.
Dėl to, kad nei parapsichologas, nei fotografas nieko neišsiaiškino, pasklido gandai, kad visi šie reiškiniai tėra blogo elgesio paauglės išdaiga.
Niujorko Peiso universiteto psichologijos profesorius Terensas Hainsas apie tai rašė:
Resho namų poltergeistas buvo toks nepagaunamas, kad niekas niekada nematė, kaip objektas pradeda judėti pats savaime. Visų pirma, tai pastebėjo fotožurnalistas, kuris nustatė, jei jis stebi objektą, jis niekada nejudėjo.
Vieną iš jo darytų nuotraukų išplatino „Associated Press“ ir plačiai reklamavo kaip šio reiškinio tikrovės įrodymą. Bet atidžiau išnagrinėjus fotografinius įrodymus šioje byloje galima galutinai pasakyti, kad Tina suklastojo įvykius paprasčiausiai numetusi telefoną ir kitus „skraidančius“ daiktus, kai niekas nežiūrėjo “.
Nepaisant to, parapsichologas Williamas Rollas vis dar iš dalies tikėjo, kad tai nėra pokštas. Jis laikė Tina Resch atvejį „pasikartojančia spontaniška psichokineze“ ir teigė, kad Tina turi ypatingą psichinę energiją, kurios emisija jai kyla nesąmoningai.
Toliau, jis paprašė ligoninės neurologo apžiūrėti mergaitę, įtardamas, kad Tina gali turėti kokias nors smegenyse anomalijas, tačiau gydytojas nieko neįprasto nerado.
Tinos Resch istorija vis dažniau buvo skelbiama laikraščiuose ir žurnaluose, o į Resh namus atvykdavo vis daugiau parapsichologų, anomalių reiškinių tyrinėtojų ir žurnalistų.
Galų gale šią byla susidomėjo Džeimsas Rendis - garsiu tų metų burtininkų ir ekstrasensų amerikiečiu faktų tikrintojas. Jis atvyko į Reshų namus, tačiau kažkodėl nebuvo įleistas į namo vidų. Tai sukėlė naują gandų bangą, kad visa istorija buvo netikra.
Atkaklus Randis nusprendė atidžiai išnagrinėti namuose darytas fotografijas ir netrukus padarė išvadą, kad tiek Tina, tiek Hardinas, tiek fotografas Shannonas dirba kartu, kurdami ir palaikydami sąmoningą apgaulę.
Tačiau Rollas nepasidavė. Jis pareiškė, kad keistų reiškinių Reshų namuose pasitaiko ir tada, kai Tinos nėra namuose, todėl mano, kad tai susiję su kažkuo paranormaliu. Nepaisant kritikos srautų, jis dar 8 metus tyrinėjo Tina Resh, bandydamas suprasti, ar ji pati turi kažkokios galios, ar visa tai yra išoriniame šaltinyje.
Savo laboratorijoje Džordžijoje Rollis paprašė Tinos atlikti tam tikrus tyrimus ir galiausiai padarė išvadą, kad Tina yra neįprastai jautri elektrai. Be to, jis išsakė teoriją, kad dėl magnetinės audros Žemės atmosferoje Tinoje buvo atblokuotos tam tikros psichinės galios.
Per visus šiuos 8 metus poltergeistas palaipsniui mažino savo veiklą, kol visiškai išnyko.
Vėliau Tina Resch ištekėjo (tuo pačiu metu pakeisdama savo vardą į Christina Boyer) ir du kartus išsiskyrė ir susilaukė dukters, vardu Ember Boyer. 1992 m. būdama 3 metų Ember mirė, tariamai dėl fizinio smurto, kurį padarė tuometinis Tinos vaikinas Deividas Herrinas. Herrinas ir Tina buvo areštuoti ir apkaltinti žmogžudyste, dėl kurios jiems grėsė mirties bausmė.
Tuo metu ji vis dar turėjo didelį palaikymą iš Williamo Rollo, kuris įtikino ją pagaliau sudaryti susitarimą dėl ieškinio, prisipažinti kalta, mainais į bausmės sutrumpinimą, plius 20 metų su lygtiniu paleidimu. Ironiška, tačiau Herrinas, įtariamas sudavęs mirtiną smūgį į vaiko galvą, gavo tik 22 metus su lygtiniu paleidimu ir buvo paleistas 2011 m. lapkričio 16 d.
Tai tragiška istorija, tačiau ji visiškai įsipašo į pasakojimą, nes niekada taip ir nebuvo išaiškinta, kas nutiko vaikui. Tina apkaltino Herriną, ir jis visą kaltę vertė jai. Yra teorija, kad dėl Ember kūdikio mirties buvo kaltos tos pačios paranormalios jėgos.
Straipsnio autoriaus nuomone gali nesutapti su svetaines administracijos nuomone, o taipogi ir su skaitytojo nuomone.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau