Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Balandžio » 21

Viena kometa subyrėjo, tačiau Žemės link atskrieja kita!

Pastaruosius metus astronomai akylai stebėjo kometą ATLAS, kuri judėdama Saulės link turėjo perkeliauti per visą mūsų Saulės sistemą.

Vis dėlto, praėjusią savaitę vykdytų stebėjimų metu nustatyta, kad kometa ėmė byrėti, taip sudaužydama visas astronomų viltis išvysti jos skrydį pro Žemę.

Tačiau dabar buvo atrasta nauja kometa, kuri turėtų keliauti pro Žemės orbitą bei pro Merkurijaus ir Veneros planetas.

Kometa SWAN (C/2020 F8) buvo atrasta balandžio 11 d., ir, kaip tai turėjo nutikti ATLAS atveju, vėlyvą gegužės mėnesį ji pasieks Merkurijaus orbitą.

Pirmą kartą kometą atrado Michael Mattiazzo iš Swan Hill miesto, Viktorijos valstijoje, Australijoje. Jis šį atradimą atliko analizuodamas duomenis iš „Solar and Heliospheric Observatory“ (SOHO) kosminės observatorijos SWAN instrumento, kurio vardu ir pavadinta ši kometa.

SWAN užduotis yra skenuoti Saulės sistemą ir ieškoti joje vandenilio, taigi tai rodo, kad instrumentui pavyko išvysti kometą SWAN dėl šiuo metu jos išmetamo didelio vandenilio kiekio.

Tikėtina, kad kometa SWAN šiuo metu yra vadinamojoje „protrūkio“ būsenoje.

Jei protrūkis tęsis dabartiniu tempu, tai galėtų reikšti, kad per artimiausią mėnesį SWAN taps matoma plika akimi.

Vis dėlto, Battams, kuris teisingai numatė ATLAS kometos baigtį, mano, kad toks scenarijus yra menkai tikėtinas. Astronomai vylėsi, kad kometa ATLAS išsilaikys iki kol ji bus pakankamai arti Saulės ir tuomet naktiniame danguje ji būtų buvusi matoma plika akimi, kaip Venera, kuri atrodo lyg ryški žvaigždė.

Vis dėlto, naujausi kometos stebėjimo duomenys atskleidė, kad ji ėmė byrėti.

Anot jo: „Abejoju, kad naujoji kometa SWAN išlaikys savo dabartinę įspūdingą išvaizdą ir, ko gero, jau labai greitai išblės. Visgi, ją mes stebime dar tik keletą dienų, taigi niekas nežino kas nutiks“.

Gismeteo.lt 

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
25.05.2020 laikas 14:57 Telekinezė. Tikras ar išgalvotas gebėjimas?
Amerikiečių autoriaus Stepheno Kingo pirmojo 1974 metais išleisto siaubo romano „Kerė” pagrindinė veikėja Carrie White pasitelkė telekinezę (gebėjjimą pakelti daiktus mintimis), kad padegtų visą mokyklos salę su joje buvusiais mokiniais. Carrie White, žinoma, yra išgalvotas knygos ir filmo personaža...

Skaityti daugiau

25.05.2020 laikas 06:39 Veido kaukes: oda bus švelni ir spindinti

Medus yra puikus saldiklis, bet taip pat jį galima naudoti kaip natūralų vaistą. Jis naudingas sveikatai ir grožiui. Medus gali būti naudojamas odai regeneruoti, atkuriant jos šviesumą, nuraminant jautrią ir sudirgintą odą.

...

Skaityti daugiau

24.05.2020 laikas 13:18 Pandemijos vyksta kas šimtą metų: visuotinis sąmokslas ar sutapimas?
Kaip pažymėjo specialistai nuo XIV amžiaus, kas 20 metų pasaulyje pasitaiko pavojingos ligos protrūkis. Kas iš tikrųjų yra šios pandemijos ir, kaip ją bando paaiškinti mokslininkai.

Skaityti daugiau

24.05.2020 laikas 06:49 5 augalai, išvarantys kirminus iš organizmo
Šis įprastas mūsų virtuvėje produktas laikomas „universaliu kariu“: jis susidoroja su bakterijomis, grybeliais, virusais, visokiais kirminais. Česnakas gali atbaidyti nuo žmogaus net kraujasiurbius vabzdžius.

Skaityti daugiau

23.05.2020 laikas 20:02 Kaip atsisakyti priverstinio skiepijimo ir implantavimo?

Anot Nigerijos žiniasklaidos, šalyje kilo didžiulis skandalas dėl „užsienio šalių remiamo įstatymo“, kuriame nurodoma privalomai paskiepyti visus Nigerijos gyventojus.

Skaityti daugiau

23.05.2020 laikas 16:17 Skraidantis vienuolis iš Kopertino

„Skraidančio vienuolio iš Kopertino“ (Italija) stebuklai – vieni iš labiau stebinančių ir kartu, matyt, vieni iš geriausiai dokumentuotų tokių atvejų istorijoje

Skaityti daugiau