- 21.04.2020
- 2.0 Reitingas
- 1132 Peržiūrų
- Komentarai
Pastaruosius metus astronomai akylai stebėjo kometą ATLAS, kuri judėdama Saulės link turėjo perkeliauti per visą mūsų Saulės sistemą.
Vis dėlto, praėjusią savaitę vykdytų stebėjimų metu nustatyta, kad kometa ėmė byrėti, taip sudaužydama visas astronomų viltis išvysti jos skrydį pro Žemę.
Tačiau dabar buvo atrasta nauja kometa, kuri turėtų keliauti pro Žemės orbitą bei pro Merkurijaus ir Veneros planetas.
Kometa SWAN (C/2020 F8) buvo atrasta balandžio 11 d., ir, kaip tai turėjo nutikti ATLAS atveju, vėlyvą gegužės mėnesį ji pasieks Merkurijaus orbitą.
Pirmą kartą kometą atrado Michael Mattiazzo iš Swan Hill miesto, Viktorijos valstijoje, Australijoje. Jis šį atradimą atliko analizuodamas duomenis iš „Solar and Heliospheric Observatory“ (SOHO) kosminės observatorijos SWAN instrumento, kurio vardu ir pavadinta ši kometa.
SWAN užduotis yra skenuoti Saulės sistemą ir ieškoti joje vandenilio, taigi tai rodo, kad instrumentui pavyko išvysti kometą SWAN dėl šiuo metu jos išmetamo didelio vandenilio kiekio.
Tikėtina, kad kometa SWAN šiuo metu yra vadinamojoje „protrūkio“ būsenoje.
Jei protrūkis tęsis dabartiniu tempu, tai galėtų reikšti, kad per artimiausią mėnesį SWAN taps matoma plika akimi.
Vis dėlto, Battams, kuris teisingai numatė ATLAS kometos baigtį, mano, kad toks scenarijus yra menkai tikėtinas. Astronomai vylėsi, kad kometa ATLAS išsilaikys iki kol ji bus pakankamai arti Saulės ir tuomet naktiniame danguje ji būtų buvusi matoma plika akimi, kaip Venera, kuri atrodo lyg ryški žvaigždė.
Vis dėlto, naujausi kometos stebėjimo duomenys atskleidė, kad ji ėmė byrėti.
Anot jo: „Abejoju, kad naujoji kometa SWAN išlaikys savo dabartinę įspūdingą išvaizdą ir, ko gero, jau labai greitai išblės. Visgi, ją mes stebime dar tik keletą dienų, taigi niekas nežino kas nutiks“.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau