Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2020 » Balandžio » 21

Viena kometa subyrėjo, tačiau Žemės link atskrieja kita!

Pastaruosius metus astronomai akylai stebėjo kometą ATLAS, kuri judėdama Saulės link turėjo perkeliauti per visą mūsų Saulės sistemą.

Vis dėlto, praėjusią savaitę vykdytų stebėjimų metu nustatyta, kad kometa ėmė byrėti, taip sudaužydama visas astronomų viltis išvysti jos skrydį pro Žemę.

Tačiau dabar buvo atrasta nauja kometa, kuri turėtų keliauti pro Žemės orbitą bei pro Merkurijaus ir Veneros planetas.

Kometa SWAN (C/2020 F8) buvo atrasta balandžio 11 d., ir, kaip tai turėjo nutikti ATLAS atveju, vėlyvą gegužės mėnesį ji pasieks Merkurijaus orbitą.

Pirmą kartą kometą atrado Michael Mattiazzo iš Swan Hill miesto, Viktorijos valstijoje, Australijoje. Jis šį atradimą atliko analizuodamas duomenis iš „Solar and Heliospheric Observatory“ (SOHO) kosminės observatorijos SWAN instrumento, kurio vardu ir pavadinta ši kometa.

SWAN užduotis yra skenuoti Saulės sistemą ir ieškoti joje vandenilio, taigi tai rodo, kad instrumentui pavyko išvysti kometą SWAN dėl šiuo metu jos išmetamo didelio vandenilio kiekio.

Tikėtina, kad kometa SWAN šiuo metu yra vadinamojoje „protrūkio“ būsenoje.

Jei protrūkis tęsis dabartiniu tempu, tai galėtų reikšti, kad per artimiausią mėnesį SWAN taps matoma plika akimi.

Vis dėlto, Battams, kuris teisingai numatė ATLAS kometos baigtį, mano, kad toks scenarijus yra menkai tikėtinas. Astronomai vylėsi, kad kometa ATLAS išsilaikys iki kol ji bus pakankamai arti Saulės ir tuomet naktiniame danguje ji būtų buvusi matoma plika akimi, kaip Venera, kuri atrodo lyg ryški žvaigždė.

Vis dėlto, naujausi kometos stebėjimo duomenys atskleidė, kad ji ėmė byrėti.

Anot jo: „Abejoju, kad naujoji kometa SWAN išlaikys savo dabartinę įspūdingą išvaizdą ir, ko gero, jau labai greitai išblės. Visgi, ją mes stebime dar tik keletą dienų, taigi niekas nežino kas nutiks“.

Gismeteo.lt 

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.12.2021 laikas 19:38 Tamsios dėmės ant kaklo: 5 natūralios priemonės, padedančios jų atsikratyti
Nors tamsios dėmės ant kaklo nekelia pavojaus sveikatai, jos gali traukti akį ir dėl jų kaklo oda gali tapti šiurkšti.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:30 Kodėl man miegant tirpsta rankos?
Kai naktį ramiai miegame, ilgai būname toje pačioje padėtyje. Tai gali sukelti rankos (plaštakos, riešo) tirpimą. Tačiau mėšlungis ir tirpimas gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių. Kai kurie iš jų yra gana rimti. Pavyzdžiui, tunelinis sindromas arba riešo kanalo sindromas....

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:16 Šios bitės – tikras siaubas: turi dantis ir ėda mėsą
Menkai pažįstamos tropinių bičių rūšys išsivystė papildomą dantį, skirtą mėsai kąsti, bei žarnyną, kuris labiau panašus į grifų, nei kitų bičių.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 18:04 Aiškiaregis Krzysztofas Jackowskis žada evakuaciją, užkrėtimą ir karantiną
2021 m. gruodžio pradžioje pasaulyje palaipsniui išryškėjo ir susiformavo kelios labai rimtos problemos, kurių kiekviena kelia didelį susirūpinimą stebėtojams, kurie stebi būtent šią problemą.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 17:22 Kopūstiniai augalai ir jų naudingosios savybės
Visos kopūstinių augalų rūšys yra labai naudingos. Kopūstiniuose augaluose yra vitamino C, augalinių baltymų, skaidulų, kalio, kalcio, fosforo ir įvairių biologiškai aktyvių medžiagų. Tiesa, vienuose kopūstiniuose augaluose naudingųjų medžiagų yra daugiau, kituose - mažiau....

Skaityti daugiau

Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)
02.12.2021 laikas 15:37 Receptai | Patiekalai Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau