Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Lapkričio » 24

Žemės link skrieja asteroidas, prilygstantis didžiausio pasaulio pastato dydžiui

Likus vos kelioms dienoms iki gruodžio mėnesio, milžiniškas asteroidas atsidurs greta Žemė.

NASA Netoli Žemės esančių objektų studijų centras (angl. Center for Near-Earth Object Studies, CNEOS) pranešė apie Žemės link artėjančią didžiulę kosminę uolieną.

Mūsų planetai artimi asteroidų praskriejimai yra dažnas reiškinys, tačiau šis artėjantis asteroidas nerimą kelia dėl savo dydžio.

Identifikuotas, kaip 153201 (2000 WO107),  pro mus jis praskries lapkričio 29 d. ir, teigiama, kad jo dydis prilygtų garsiajam „Burj Khalifa“ dangoraižiui.

Dar žinomas, kaip „Burj Dubai“, „Burj Khalifa“ yra aukščiausia žmogaus sukurta struktūra pasaulyje, kurios aukštis siekia įspūdingus 829 m., tuo tarpu 2000 WO107 asteroido diametras yra 820 m..

Palyginimui, „Burj Khalifa“ yra du su puse karto aukštesnis už aukščiausią Lietuvos statinį – Vilniaus televizijos bokštą.

Asteroidai, dangoraižiai, kometos, orbita, planetos, Saulės sistema

© Donaldytong | wikipedia

Jei tokio dydžio asteroidas įskrietų į Žemės atmosferą ir susidurtų su ja, tuomet to padariniai be abejonės būtų katastrofiški.

Geroji žinia ta, kad Europos kosmoso agentūra jo neįtraukė į rizikos sąrašą.

Nepaisant tikrai grėsmingo savo dydžio, arčiausiai šis asteroidas priartės prie mūsų planetos paviršiaus maždaug per 4300000 km.

153201 (2000 WO107) pirmą kartą buvo atrastas 2000 metų lapkričio 29 d. „Lincoln Laboratory ETS“ Naujojoje Meksikoje.

Priskiriamas „Aten“ tipo asteroidams, pastarasis pasižymi Žemę kertančia orbita, kas reiškia, kad jo orbita su Žemės susiduria mažiausiai vieną ar du kartus.

NEO arba Netoli Žemės esančiais objektais vadinamos kometos ir asteroidai, kurie gravitacijos buvo įstumti į Žemės kaimynystę.

Uolingieji asteroidai daugiausia susiformuoja šiltesnės vidinės Saulės sistemos dalyje, tarp Marso ir Jupiterio orbitų, tuo tarpu kometos – išorinėje, šaltesnėje planetinėje sistemoje.

Šaltinis: gismeteo.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
17.01.2021 laikas 15:11 Receptų rinkinys nuo gūžio, anemijos, sklerozės, tireotoksikozės, hipotirerozės, ūžesius ausyse
Man yra sutrikusi medžiagų apykaita. Sena močiutė man patarė prieš valgį suvalgyti truputį šviežio svogūno arba 3 kartus per dieną išgerti po 1 arbat. šaukštelį išspaustų sulčių.

Skaityti daugiau

17.01.2021 laikas 11:15 Vaistažolės gražiajai žmonijos pusei
Amžinas klausimas - kokia turi būti ideali moteris? Ieškodami atsakymo į šį klausimą, skulptoriai kūrė nuostabias skulptūras, poetai - nepakartojamas eiles, rašytojai - stulbinamus šedevrus. Visa tai buvo skiriama puikiajai žmonijos daliai - moterims, jų nepakartojamam žavesiui ir kerinčiam moterišk...

Skaityti daugiau

17.01.2021 laikas 10:37 Kaip kovoti su pragulomis
Pragulos rodo, kad ligoniui trūksta priežiūros. Todėl kaskart, perklojant lovą, būtina apžiūrėti ligonio kūną, ypač tas vietas, kur dažniausiai atsiranda pragulos.

Skaityti daugiau

17.01.2021 laikas 13:09 Major events show CNN complicit in Capitol raid
After infiltrating the Capitol on Jan. 6 while dressed as a “Trump supporter,” far-left extremist John Sullivan was interviewed by CNN‘s Anderson Cooper, who promoted Sullivan’s “work” and referred to him as a “journalist,” despite lacking any credentials....

Skaityti daugiau

17.01.2021 laikas 13:09 Why hasn’t Jack Dorsey been arrested for lying under oath about Twitter’s censorship policies?
The latest Project Veritas bombshell exposes Twitter CEO Jack Dorsey as a lying traitor who, contrary to what he told Congress under oath, is actively censoring conservatives on his tyrannical platform.

Skaityti daugiau

17.01.2021 laikas 13:09 Migrant Caravan Pushes Closer to US Border As Biden Vows To End Trump’s Asylum Policies

Guatemalan officials have reported that thousands migrants are on the move from Honduras.

Skaityti daugiau