Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2021 » Kovo » 27

Tokie tarpžvaigždinai objektai kaip Oumuamua nieko neįprasto?

2017 metais aptiktas 1I/’Oumuamua – pirmasis žinomas objektas Saulės sistemoje, atskriejęs iš už jos ribų. Jis pralėkė netoli Saulės, pakeitė trajektoriją ir nuskriejo tolyn. Po beveik dvejų metų aptiktas antras objektas, 2I/Borisov – tarpžvaigždinė kometa. Kaip dažnai tokie svečiai apsilanko Saulės sistemoje?

Naujame tyrime bandoma atsakyti, remiantis aplinkinių žvaigždžių judėjimo greičiais bei tikėtinu tokių objektų išmetimo dažnumu.

Tyrėjai padarė prielaidą, kad iš savos žvaigždės sistemos objektai išmetami nedideliu greičiu, taigi jų greičių pasiskirstymas Saulės atžvilgiu atitinka aplinkinių žvaigždžių greičių skirstinį. Pastarąjį gana gerai nustatė Gaia kosminė observatorija.

Galima objektų koncentracija nustatyta remiantis ankstesnių stebėjimų, kuriais aptikta ‘Oumuamua ir Borisov, rezultatais. Taip apskaičiuota, kad kasmet pro vidinę Saulės sistemą – arčiau Saulės, nei Žemės orbita – pralekia apie septynis į ‘Oumuamua panašius objektus, t. y. tarpžvaigždinius asteroidus. Kometų, tokių kaip Borisov, greičiausiai praskrieja apie tūkstantį kartų mažiau. Įdomus ir tikėtinas objektų greičių pasiskirstymas.

Atlekiantys į Saulės sistemą mažesniu nei 1,5 km/s greičiu objektai beveik neabejotinai jau buvo Saulės sistemoje, tačiau vėliau trumpam iš jos pabėgo. Atlekiantys 1,5-100 km/s greičiu, tikėtina, yra Galaktikos plonojo disko žvaigždžių sistemų pabėgėliai – tokie yra šių žvaigždžių greičiai Saulės atžvilgiu. Greitesni objektai turbūt atskrieja iš storojo disko ar halo žvaigždžių.

Tokie įvertinimai padės geriau planuoti stebėjimų misijas ir ekspedicijas tokių pralekiančių objektų link, o jų tyrimai leis daug geriau pažinti kitas žvaigždines sistemas, nei mūsiškė.

Tyrimo rezultatai arXiv.

Šaltinis: konstanta.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
07.06.2023 laikas 22:18 Receptai | Patiekalai Paprastas varškėčių receptas
Kepiau, labai visa šeima išgyrė. Puikiai gavosi! Tobuliausi pasaulyje varškėčiai. Kitaip net gaminti nebenoriu!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:12 Receptai | Patiekalai Sveikas datulių pyragas su pilno grūdo miltais, be pridėtinio cukraus
Itin gardus ir sveikas datulių pyragas be pridėtinio cukraus, paruoštas su pilno grūdo miltais. Datulės suteiks ne tik saldumo, bet ir karamelinio skonio. Tikrai vertas viso Jūsų dėmesio receptas. Pamėginkite!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:06 Receptai | Patiekalai Bulviniai abriedukai (ežiukai) su kiaušiniu ir miltais

Toks bulvinių abriedukų su kiaušiniu ir miltais patiekalas lydi nuo pat mažos vaikystės. Mes juos vadindavome visada abriedukais, kitur jie dar yra vadinami ežiukais. Tikriausiai daugumai neblogai žinomas receptas, nors daug ku...

Skaityti daugiau

08.06.2023 laikas 22:15 Tiesos gynimas: Chloro dioksido tirpalas - svarbi priemonė kovojant su nauja "pandemija" ir vakcinų žala

Pasak Marien Barrientos (Marien Barrientos) ir Kerri Riveros (Kerri Rivera), chloro dioksido tirpalas (CDS) yra svarbi priemonė kovojant su naująja "pandemija" ir Wuhan koronaviruso (COVID-19) vakcinų padaryta žala.

...

Skaityti daugiau

08.06.2023 laikas 21:50 "Tėvai visada klysta, bet jūs turite pasirinkimą"
Mūsų tėvai turėjo per daug energijos, kad mes turėtume laiko... Taip, jie negyveno teisingai. Mūsų nuomone...

Skaityti daugiau

08.06.2023 laikas 21:21 Receptas nuo karpų (patarimas)
Karpą ant pirštų turėjau kelerius metus. Ji išaugo didelė, skaudėjo ir trukdė. Išbandžiau visokias žinomas priemones: kiaulpienių, ugniažolių sultis, preparatus iš vaistinės. Niekas neveikė. Karpa styrojo kaip styrojusi ir tik didėjo. Mano kantrybė b...

Skaityti daugiau