Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2021 » Kovo » 27

Tokie tarpžvaigždinai objektai kaip Oumuamua nieko neįprasto?

2017 metais aptiktas 1I/’Oumuamua – pirmasis žinomas objektas Saulės sistemoje, atskriejęs iš už jos ribų. Jis pralėkė netoli Saulės, pakeitė trajektoriją ir nuskriejo tolyn. Po beveik dvejų metų aptiktas antras objektas, 2I/Borisov – tarpžvaigždinė kometa. Kaip dažnai tokie svečiai apsilanko Saulės sistemoje?

Naujame tyrime bandoma atsakyti, remiantis aplinkinių žvaigždžių judėjimo greičiais bei tikėtinu tokių objektų išmetimo dažnumu.

Tyrėjai padarė prielaidą, kad iš savos žvaigždės sistemos objektai išmetami nedideliu greičiu, taigi jų greičių pasiskirstymas Saulės atžvilgiu atitinka aplinkinių žvaigždžių greičių skirstinį. Pastarąjį gana gerai nustatė Gaia kosminė observatorija.

Galima objektų koncentracija nustatyta remiantis ankstesnių stebėjimų, kuriais aptikta ‘Oumuamua ir Borisov, rezultatais. Taip apskaičiuota, kad kasmet pro vidinę Saulės sistemą – arčiau Saulės, nei Žemės orbita – pralekia apie septynis į ‘Oumuamua panašius objektus, t. y. tarpžvaigždinius asteroidus. Kometų, tokių kaip Borisov, greičiausiai praskrieja apie tūkstantį kartų mažiau. Įdomus ir tikėtinas objektų greičių pasiskirstymas.

Atlekiantys į Saulės sistemą mažesniu nei 1,5 km/s greičiu objektai beveik neabejotinai jau buvo Saulės sistemoje, tačiau vėliau trumpam iš jos pabėgo. Atlekiantys 1,5-100 km/s greičiu, tikėtina, yra Galaktikos plonojo disko žvaigždžių sistemų pabėgėliai – tokie yra šių žvaigždžių greičiai Saulės atžvilgiu. Greitesni objektai turbūt atskrieja iš storojo disko ar halo žvaigždžių.

Tokie įvertinimai padės geriau planuoti stebėjimų misijas ir ekspedicijas tokių pralekiančių objektų link, o jų tyrimai leis daug geriau pažinti kitas žvaigždines sistemas, nei mūsiškė.

Tyrimo rezultatai arXiv.

Šaltinis: konstanta.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
15.04.2021 laikas 15:48 Ką išduoda apgamai skirtingose kūno vietose?

Dauguma apgamų atsiranda iki 30 metų ir, pasak kinų astrologijos, gali atskleisti daug informacijos apie žmogų pagal tai, kurioje kūno vietoje jų yra. Pavyzdžiui, apgamas ant nosies reiškia, kad jūs esate labai darbštus, ant skruosto – sąžiningas.

...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 15:35 Kodėl Marsas laikui bėgant išdžiūvo?
Prieš keturis milijardus metų Marse dar buvo daug paviršinio vandens – jūros, upės, lietūs. Prieš tris milijardus metų planetos paviršius buvo panašiai sausas, kaip ir šiandien. Kaip vyko šis procesas?

Skaityti daugiau

14.04.2021 laikas 19:23 Kaip pašalinti skausmą be tablečių?

Šis mišinys sumažins sąnarių skausmus po 1 naudojimo! Paruoštą tepalą reikia laikyti šaldytuve ir tepti tik prireikus. Jei skauda galvą, tepkite tepalu smilkinius ir skausmas sumažės.

Skaityti daugiau

14.04.2021 laikas 17:59 Svogūnų Lukštai Ir Panaudojimo Būdai
Naudingi patarimai naudoti svogūnų lukštus: Veiksmingas šalinimas nuo peršalimo. Greitas kosulio malšinimas. Priešgrybeliniai vaistai. Plaukų struktūrai sustiprinti. Nuo varikozės.

Skaityti daugiau

14.04.2021 laikas 17:37 Šis metodas leis jūsų nagams atrodyti baltais ir tvirtais!
Kad jūsų nagai atrodytų gerai prižiūrimi ir balti, ilgi ir stiprūs, rekomenduoju šį receptą! Aš pati naudoju, rezultatas įspūdingas!

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Mieliniai avižinių dribsniai blyneliai "Su nauda sveikatai"

Šį mielinių blynelių receptą radau rusiškam žurnaliuke "Septynetas su šaukštu" (bent taip išsiverstų), na ir tikrai sudomino. Šis receptas labai tinka tiems, kas nemėgsta košių iš avižinių dribsnių. Skonis man asmeniškai labai patiko, o kažkaip iki šiol niekada ir girdėjus nebuvau apie ...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Orkaitėje keptas perlinių kruopų troškinys su daržovėmis ir antiena arba vištiena
Jeigu mėgstate įvairiausius troškinius su paukštiena, tada ir šis patiekalas neabejotinai Jums patiks. Jį pagaminti itin paprasta, reikia visus produktus sudėti į kepimo indą ir dėti į orkaitę, kuri atliks visus darbus už Jus....

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 20:14 J&J, AstraZeneca Covid-19 jabs both contain aborted human fetal tissue
Some leaders in the Roman Catholic Church are warning their laity not to be injected with experimental Wuhan coronavirus (Covid-19) chemicals from Johnson & Johnson (J&J) or AstraZeneca because the jabs contain ingredients derived from aborted human babies....

Skaityti daugiau