Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Religija » 2021 » Balandžio » 3

Vysk. A. Poniškaitis apie karantinines Velykas: sunkumus pakeliame, kai juos įprasminame

„Labai daug priklauso nuo to, kaip mes matome įvykius, kuriuos išgyvename, ar įžvelgiame juose prasmę“, – sako Vilniaus vyskupas augziliaras Arūnas Poniškaitis. Jis – vienas iš daugelio mūsų, laukiančių karantino pabaigos bei gyvų susitikimų. Ir kuris to laukia su krikščioniška viltimi.

Iki šv. Velykų likus dviem dienoms, dalis žmonių nori bandyti „apeiti“ judėjimo tarp savivaldybių apribojimus ir bet kokia kaina nuvažiuoti pas savo giminaičius. Dvasininkas kviečia šiuo metu saugoti save ir kitus, o su artimaisiais susitikti tik esant būtinybei:

„Labai suprantu, kad reikia gyvo bendravimo, ir ne viską galima išspręsti telefono skambučiu ar kitokiu nuotoliniu būdu. Yra vyresnio amžiaus žmonių, tėvų ar senelių, kuriems tikrai reikia pagalbos – ne tik per Velykas, bet ir dažniau. Tada, aišku, reikia ieškoti tos galimybės juos aplankyti, suteikti būtiną pagalbą, padėti susitvarkyti namuose ar pan.

Bet jei norime aplankyti artimuosius tik dėl švenčių – įprastu laiku visa tai labai suprantama, bet dabar tam ne pats idealiausias metas. Jeigu nėra ypatingų priežasčių nuvažiuoti, susitikimą išgyventi galime kitu būdu, naudotis įvairiomis priemonėmis, kokių žmonės dar prieš šimtą metų neturėjo. Galime pasikalbėti, išklausyti vieni kitus tokiu būdu, kuris nekelia jokio pavojaus.“

Vyskupas Arūnas primena, kad situacija Lietuvoje, nors ir banguotai, pamažu vis dėlto juda į priekį – tad yra vilties, kad virusas pamažu trauksis. Pasak A. Poniškaičio, net ir pandemijos metu įmanoma rasti mus stiprinančią prasmę:

„Sunkumų gali būti, ir labai didelių. Net neįmanoma palyginti, ką turėjo ištverti žmonės koncentracijos stovyklose – be maisto, poilsio, pasibaisėtinomis sanitarinėmis sąlygomis… Atrodytų, išgyventi neįmanoma. Bet tie, kurie tada sugebėjo įžvelgti prasmę, motyvą, dėl ko gyventi, turėdami vilties ir troškimą susitikti savo artimuosius, galėjo visa tai pakelti.

O mes, kaip krikščionys, pasitikėdami Dievu, šioje situacijose savo sunkumus galime aukoti Dievui, vienydamiesi su Kristaus kančia. Būdamas Nekaltasis, jis prisiėmė Kryžiaus mirtį – ne šiaip kažkokius nepatogumus – dėl kiekvieno iš mūsų. Kai šitaip įprasminame tuos sunkumus, su kuriais susiduriame, juos tikrai galime pakelti – ir dar didesnius.“

Garso įrašo trukmė: 30 min.

Šaltinis: bernardinai.lt

Vysk. Arūnas Poniškaitis. Laimos Penek nuotrauka

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
16.04.2021 laikas 21:06 Aukščiausias žmogus pasaulyje Roberto Vodlou istorija

272 cm ūgis leido Robertui Vodlou tapti aukščiausiu žmogumi pasaulyje. Šis faktas oficialiai užregistruotas Gineso rekordų knygoje. Gerasis milžinas, kaip jį vadino aplinkiniai, toliau augo iki mirties. 272, Ūgis, Leido, Robertui, Vodlou, Tapti, Aukščiausiu, Žmogumi, Pasaulyje, Faktas, Oficialiai...

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 20:44 Fregatos “Dunbar” Tragedija

Apie šią baisią tragedija 1857 metais rašė visi laikraščiai. Tai buvo didžiausia tų laikų jūrų katastrofa. Iš 122 laive buvusių žmonių žuvo visi, išskyrus vieną jūreivį.

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 11:13 Klimato kaita Arktyje gali padvigubinti žaibų iškrovų skaičių
Šiauriniame poliaratyje žaibų iškrovos yra ypač retas fenomenas, tačiau globaliam klimatui pradėjus šiltėti, dažnesni tapo ir šie reiškiniai.

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 10:56 Mįslingas žaibas Portugalijoje pražudė 68 ožkas

Tuo metu kai dalis Europos susidūrė su ekstremalia balandžiui šalčio banga, kurią lydėjo vėlyvos šalnos ir sniegas, pietiniuose žemyno pakraščiuose šaltas oras susidūrė su karštomis tropinių orų masėmis, kurios suformuoja smarkias audras su perkūnija.

...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 15:48 Ką išduoda apgamai skirtingose kūno vietose?

Dauguma apgamų atsiranda iki 30 metų ir, pasak kinų astrologijos, gali atskleisti daug informacijos apie žmogų pagal tai, kurioje kūno vietoje jų yra. Pavyzdžiui, apgamas ant nosies reiškia, kad jūs esate labai darbštus, ant skruosto – sąžiningas.

...

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 10:23 Pikantiškas sviestas su ciberžole ir raudonėliu

Kad pasigaminti tokį pikantišką sviestą daug pastangų tikrai nereikia, o rezultatas nuostabus. Šįkart aš jį gaminau su ciberžole ir raudonėliu. Super gerai pavyko, tad dalinuosi ir su Jumis.

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Mieliniai avižinių dribsniai blyneliai "Su nauda sveikatai"

Šį mielinių blynelių receptą radau rusiškam žurnaliuke "Septynetas su šaukštu" (bent taip išsiverstų), na ir tikrai sudomino. Šis receptas labai tinka tiems, kas nemėgsta košių iš avižinių dribsnių. Skonis man asmeniškai labai patiko, o kažkaip iki šiol niekada ir girdėjus nebuvau apie ...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Orkaitėje keptas perlinių kruopų troškinys su daržovėmis ir antiena arba vištiena
Jeigu mėgstate įvairiausius troškinius su paukštiena, tada ir šis patiekalas neabejotinai Jums patiks. Jį pagaminti itin paprasta, reikia visus produktus sudėti į kepimo indą ir dėti į orkaitę, kuri atliks visus darbus už Jus....

Skaityti daugiau