Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Liepos » 27

12 prietarų apie vestuves ir ką jie iš tikrųjų reiškia

Ar kada nors pagalvojote, kodėl nuotaka dėvi nuometą arba, kodėl tikima, kad šią dieną reikia turėti kažką pasiskolinto? Štai keletas populiariausių vestuvių prietarų ir tai, kokios tikrosios reikšmės slypi už jų!

12 prietarų apie vestuves ir ką jie iš tikrųjų reiškia:

Kažkas seno, naujo, pasiskolinto ir mėlyno. Kažkas seno siejama su nuotakos praeitimi, kažkas naujo simbolizuoja laimingą ateitį. Jaunoji turi pasiskolinti kažką iš asmens, kuris jau yra laimingai susituokęs. Kažkas mėlyna simbolizuoja meilę ir ištikimybę.

Nuometo dėvėjimas. Šis paprotys atėjo iš senovės Romos, kad link altoriaus žengdama nuotaka būtų apsaugota nuo nužiūrėjimo ir pavydžių žmonių, pavydinčių jai laimės, žvilgsnių.

Pamatyti vienas kitą prieš vestuves. Šis paprotys siekia sutartinių santuokų laikus. Tikėta, kad, jei jaunieji pamatys vienas kitą prieš vedybas, jie turės pakeisti savo nuomonę prieš ceremoniją ir nesutikti tuoktis.

Lietus vestuvių dieną. Kai kuriose pasaulio kultūrose lietus vestuvių dieną simbolizuoją vaisingumą ir apsivalymą. Jeigu poros vestuves pertraukia liūtis, galima tikėtis, kad gims mergaitė.

Peiliai kaip vestuvių dovana. Dovanojami peiliai per vestuves yra blogas ženklas. Jeigu kažkas vis dėlto padovanoja peilių rinkinį, tuomet bent simboliškai sumokėkite vieną centą. Tada tai jau bus pirkinys, o ne dovana.

Nuotakos nešimas per slenkstį. Prietaras prigijo Viduramžių Europoje, kur tikėta, kad jaunoji yra labai pažeidžiama piktųjų dvasių per padus. Todėl, kad piktosios dvasios nepakenktų, jaunikis jaunąją į namus įnešdavo.

Voras ant nuotakos suknelės. Anglijoje rasti vorą ant vestuvinės suknelės yra geras ženklas, tad neišsigąskite.

Prieš vestuves pasinaudojama savo būsima, ištekėjusios moters, pavarde. Manoma, kad tokia moteris, kuri dar prieš vestuves pasinaudoja savo būsima santuokine pavarde, pavojingai žaidžia su likimu. Prieš vestuves ant jokių daiktų nevalia palikti vardo ir naujos pavardės monogramų.

Kelią pereinanti vienuolė(-is). Tikėta, kad tai pranašauja bergždžią ir skurdų gyvenimą. Gali būti, kad teks būti priklausomiems nuo labdaros.

Varpų skambėjimas. Tradicinėse airių vestuvėse tikėta, kad skambatys varpai vestuvių dieną išbaido piktąsias dvasias ir užtikrina harmoningą santuokinį gyvenimą. Kai kurios nuotakos net neša puokštes, kuriose yra įkomponuoti maži varpeliai. Varpeliai taip pat yra dažna simbolinė dovana jauniesiems. Skambantys varpai – tai lyg priminimas sutuoktiniams apie šventus santuokos įžadus.

Dūžtantis stiklas. Italijoje jaunavedžiai tradiciškai sudaužo stiklinę vazą ar taurę. Tikima, kad nuo to į, kiek daug šukių suskils indas, priklauso tai, kiek bus laimingų santuokos metų.

Verkti savo vestuvių dieną. Geras ženklas nuotakai verkti vestuvių dieną, nes, tikima, kad, jei ji išlies visas savo ašaras prieš vestuves, santuokiniame gyvenime nebeišlies nei ašarėlės. Todėl verkti nuotakoms reikėtų nesigėdyti, tik nepamiršti akių makiažui naudoti vandeniui atsparų tušą.

Šaltinis

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
14.08.2020 laikas 20:18 Miškuose pasirodė kažkas, kas žudo arklius
Per paskutines kelias visa Europos ir JAV žiniasklaidoje intensyviai buvo diskutuojama apie keistą, žiaurų arklio nužudymą Prancūzijoje.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 16:49 Skausmas krūtinės ląstoje: dusulys, pneumonija
Sergant pneumonija, skausmai krūtinės ląstos srityje gali būti paviršutiniai ir gilūs. Paviršutiniai skausmai atsiranda dėl tarpšonkaulinių raumenų uždegimo. Skausmai paprastai sustiprėja, giliai įkvėpus.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 16:11 Loch Neso pabaisa

Jau pusantro tūkstančio metų žmonės stengiasi sugauti Nesę, keistą gyvūną, neva gyvenantį Škotijos Loch Neso ežere. Anot metraščių, pirmą kartą šį povandeninį monstrą, labai panašų į priešistorinį pleziozaurą, pamatė net VI mūsų eros amžiuje. Nuo tų laikų juoda pabaisa su ilgu kaklu ir dviem kupr...

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 14:30 Viešbučio su vaiduokliais 311 kambario istorija
Viešbutis „Read House“ Čatanugos mieste Tenesio valstijoje laikomas viena iš vietinių įžymybių. Viskas dėl keistų įvykių, nutikusių viename iš viešbutyje rengiamos ekskursijos, per kurias išsamiai pasakojama apie įvykius 311 kambaryje....

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 14:18 Vaiduoklių namas Londono centre

Berklio aikštė yra Londono širdyje. Čia jau beveik du amžius kuriasi miesto ir šalies aukštuomenė. Kartu su Park Lane, Chelsea ir Mayfair rajonais ši aikštė yra savarankiškumo ir sėkmės prototipas.

Skaityti daugiau

13.08.2020 laikas 21:41 Saulėje pasirodė milžiniški skaičiai. NASA ruošiasi blogiausiam ir pradeda melstis

2020 m. rugpjūčio 11 d., stebėdamas Saulės vaizdus per SOHO NASA, aš radau milžinišką numerį 2. Iš pradžių beveik nekreipiau dėmesio į tai, nes negalėjau tuo patikėti, taip nebūna

Skaityti daugiau