Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Kovo » 6

Mirtingumas nuo naujojo koronaviruso yra aukštesnis nei skelbta anksčiau - kam ši infekcija kelia didžiausią pavojų?

Praėjusių metų pabaigoje Uhane (Kinijoje) išplitęs virusas SARS-CoV-2, pakankamai neseniai tapo itin aktualus Europai, o kartu ir Lietuvai. Šio viruso sukeliama liga COVID-19 jau pasiglemžė 3286 žmonių gyvybes, o ketvirtadienio duomenimis visame pasaulyje apsikrėtusiųjų yra daugiau nei 95 000.

Šiuo metu internete vyrauja įvairios nuomonės – kai kurie sako, kad ši liga pavojinga ir gali būti, jog ja apskrisės didžioji dalis pasaulio gyventojų. Kiti tuo tarpu mano, kad ši liga yra tarsi gripas ir tiek daug dėmesio jai skirti tikrai nereikia. Dabar Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) pateikia naują informaciją, kuroje matome, jog nuo COVID-19 miršta 3,4 proc. apsikrėtusiųjų – tai beveik pusantro procento daugiau nei mirtingumas, apie kurį buvo skelbiama anksčiau.

PSO surengtoje spaudos konferencijoje organizacijos generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas taip pat paminėjo, kad mirtingumas nuo COVID-19 yra daug didesnis nei nuo sezoninio gripo – ši liga pasiglemžia tik 0,1 proc. apsikrėtusiųjų.

Tiesa, PSO vadovas sako, kad mirtingumo procentas nėra pastovus skaičius – jis keičiasi su kiekvienu patvirtintu ligos atveju. Nepaisant to, ekspertai mano, kad ilgainiui mirčių mažės – kadangi silpnesnės ligos formos apskritai lieka nediagnozuotos.

„Dabar turime tuos, kurie yra apsikrėtę stipria ligos forma, tačiau yra ir visiškai kita grupė, kurioje simptomų nėra arba jie labai silpni. Taigi, galima teigti, kad ilgainiui tikrai matysime mirtingumo mažėjimą“, – praėjusio mėnesio spaudos konferencijoje sakė JAV nacionalinio alergijų ir infekcinių ligų instituto direktorius Anthony Faucis.

Išskirtinis virusas su išskirtinėmis charakteristikomis

T.A.Ghebreyesusas spaudos konferencijoje taip pat kalbėjo apie COVID-19 ir kitų ligų – tokių kaip MERS, SARS ar gripas – skirtumus. Jis sakė, kad kol kas duomenys rodo, jog COVID-19 kitiems žmonėms nepersiduoda taip lengvai kaip gripas, kuriuo kitus žmones įmanoma apkrėsti net tada, kai sergančiajam dar nepasireiškė jokie simptomai.

Tačiau PSO vadovas taip pat teigė, kad naujasis koronavirusas sukelia daug sunkesnę ligą ir lyginti jos su sezoniniu gripu negalime. Be to, nors kai kurie žmonės, turintys imunitetą gripui jaučiasi saugesni ir nuo COVID-19, T.A.Ghebreyesusas įspėja, kad tai nauja liga ir kol kas dar niekas neturi jai imuniteto – būtent dėl to daug daugiau žmonių yra pažeidžiami.

„Tai išskirtinis virusas, turintis išskirtines charakteristikas“, – teigia PSO direktorius.

Kam liga kelia didžiausią pavojų?

PSO spaudos konferencijoje buvo kalbama ir apie tai, kad mirtingumas nuo ligos gali kisti pagal tai, kokioje pasaulio vietoje žmogui liga yra diagnozuojama – ir kaip tas žmogys yra gydomas. Taip pat buvo minima, kad žmonės, kuriems pasireiškė silpnesnė ligos forma, dažniausiai išgyja per dvi savaites, tuo tarpu sunkesnės ligos formos gydymas gali užtrukti nuo trijų iki šešių savaičių.

Tyrimas, atliktas Kinijos ligų kontrolės ir prevencijos centre parodė, kad COVID-19 yra pavojingiausia vyresnio amžiaus žmonėms – o ypač tiems, kurie turi ir kitų sveikatos problemų. Kitaip sakant, tyrimo duomenys rodo, kad procentas mirti nuo naujosios ligos labai stipriai didėja su amžiumi.

Įdomu tai, kad tyrimas parodė, jog 10-19 metų žmonės, kurie serga koronaviusu, turi tokią pačią tikimybę mirti nuo ligos kaip ir antrąjį ar trečiajį dešimtmetį perkopę pacientai. Tuo tarpu labiausiai pavojus mirti nuo ligos išauga 50 metų ir vyresniems žmonėms.

Maždaug 80 proc. COVID-19 apsikrėtusiųjų perserga lengva ligos forma. Mokslininkai mano, kad didelė dalis tokių atvejų yra neužfiksuoti – nes žmonės paprasčiausiai neina į gydymo įstaigas ar ligonines ir neprašo gydymo.

Paregta pagal „Science Alert“. Publikuoja lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
05.04.2020 laikas 17:14 Atėjo Laikas Kaupti Vandens Atsargas

Vienas iš nedaugelio vertingiausių planetos rezervatų, kurį stebi UNESCO, yra skaitomas Igvasu nacionalinis parkas, esantis Brazilijos ir Argentinos teritorijose

Skaityti daugiau

05.04.2020 laikas 11:18 Kieno Didžiuliai Laivai Buvo Pastebėti Mėnulio Fone?
Viena iš daugiausiai pasirodymo NSO vietų yra Mėnulis ir aplink jį dangaus sritis. Astronomai šimtmečius stebėjo, ten keistas šviesas, o prasidėjus XXI amžiui, kai žmonėms tapo prieinami ne tik teleskopai, bet ir vaizdo įrašymo priemonės, kai atsirado galimybė pasidalinti savo stebėjimais su visuome...

Skaityti daugiau

05.04.2020 laikas 07:34 Akupresūros Taškas LR3 padės Išvengti Daugelį Ligų

Kiekvieną dieną daug dėmesio skiriame savo sveikatai. Mes laikomės dietų, sportuojame, vartojame vitaminus, einame pas gydytoją ir sąrašas gali tęstis. Nors egzistuoja daugybė šiuolaikinių įvairių sveikatos problemų gydymo metodų, neturėtume pamiršti apie ir homeopatinius natūralaus gydymo metodu...

Skaityti daugiau

04.04.2020 laikas 21:28 Šis kokteilis gydo širdies ligas ir pašalina trombas
Liaudies medicina siūlo universalų kokteilį nuo daugelio ligų. Kokteilis tiesiog išgelbsti nuo triukšmo ausyse ir galvoje, padeda nuo galvos skausmo, ypač, kai skauda galvą dėl oro pokyčio. Ši tinktūra apsaugo nuo kraujo krešulių susidarymo. Šiuo vaistu gydomos visos širdies ir kraujagyslių ligos....

Skaityti daugiau

04.04.2020 laikas 16:52 Baisūs Trimitų Garsai Skamba Per Visą Rytų Europą. Galimas Ugnikalnio Įsiveržimas Iki M9.0
2020 m. balandžio 3d. atėjo baisios naujienos iš Slovakijos sostinės, Bratislavo. Galima matyti, kad Europa laukia ugnikalnio išsiveržimas, M9.0 ar panašiai, o remiantis dabartiniais „trimito garsais“ ir litosferos įvykių seka – nuotykių galima laukti balandžio antroje pusėje....

Skaityti daugiau

04.04.2020 laikas 12:20 Šiandiena Pasaulis Gali Neatpažįstamai Pasikeisti

Kaip matote, pirmoje vaizdo įrašo sekundėje, prie chronometro, kuris skaičiuoja paskutines sekundes iki valandos H, priklijuojama popieriaus juostelė, kurioje nurodyta 2020 m. balandžio 4 d. data.

Skaityti daugiau