Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslaptingi Statiniai » 2022 » Sausio » 13

Cochno akmens simbolių paslaptis

Archeologai planuoja visiškai pašalinti nuo Cochno akmens žemės apnašas ir nukopijuoti ant jo esančius keistus piešinius, kad galėtų pasidalinti informacija su kolegomis. Tokiu būdu, manoma, prisidės daugiau mokslininkų prie paslapties atskleidimo ir galbūt bendros pastangos duos rezultatų, kad įdomus radinys neliktų dar viena istorijos neįminta mįsle.

Cochno akmuo buvo aptiktas 1887 metais. Atkasė jį archeologas James Harvey viename Škotijos ūkyje netoli Clydebank miesto Vakarų Danbartonšyre.

Radinys tapo sensacija ir piligrimystės vieta. Ir nenuostabu: ant akmens plokštės, kurios dydis apie 13×8 metrų, yra beveik šimtas simbolių – spiralių, taškų, apskritimų, pusrutulių. Kažkas jais padengė šį akmenį. Ir kaip minimumas prieš 5 tūkstančius metų.

Mokslininkai nuo seno suka galvas, bandydami suprasti piešinių prasmę ir tikslą. Jie išskyrė juos baltais dažais, gaudami pilną ir aiškų vaizdą. Bet dar iki 1965 metų buvo niekas neaišku. Svarstė, kad galbūt plokštė buvo naudojama kažkokių ritualinių apeigų tikslais. Arba, kad ant jos pavaizduotas kažkokios vietovės žemėlapis.

1965 metais plokštė buvo uždengta, kad liktų išsaugota identiška ateities kartoms, nes britų džentelmenai ir ponios, atvykdami pažvelgti į paslaptingą Cochno akmenį, senovės kūrinį pradėjo ,,pildyti“ šiuolaikiškomis interpretacijomis, pavyzdžiui, ,,Džonas ir Merė buvo čia“.

Ne per seniausiai vėl pradėta tyrinėti akmenį: buvo atidengtas nedidelis plokštės plotelis. O šiuo metu pradėtas jau didesnio masto mokslinių tyrimų projektas The Cochno Stone project, kurį organizavo University of Glasgow Archaeology Department archeologai, remiami Factum Foundation for Digital Technology fondo. Numatoma apnuoginti visą akmenį, kad galima būtų atidžiai nukopijuoti visus vaizdus ir padaryti 3D artefakto kopiją.

Informacija apie kasinėjimus vėl atnaujino susidomėjimą Cochno akmeniu. Ir pirmieji atsiliepė ufologai, kurie mano, kad ant plokštės tikrai yra žemėlapis – tik ne kažkokios vietovės, o žvaigždžių. Kadangi kai kurie simboliai yra labai panašūs į schematinius žvaigždžių vaizdus su planetų orbitomis aplink jas.

Ufologai: Kas sukūrė? Ateiviai tikriausiai, kurie dėl kažkokios priežasties liko Žemėje. Galbūt patyrė avariją. Tačiau nusprendė palikti informaciją apie save – žemėlapio forma. Negalima atmesti tikimybės, kad jame yra nurodyta kur ieškoti jų  planetą.

Beje, yra viena keistenybė: be simbolių ant akmeninės plokštės yra vaizdai pėdų su keturiais pirštais. Mūsų planetoje keturpirščiai humanoidai nesiveisia.

Ir dar: Cochno akmens amžininko Stounhendžo – megalitinės struktūros Anglijos pietuose paskirtis ne mažiau paslaptinga. Kas žino, gal jie abu yra vienų rankų darbas?.. Keturpirščių rankų…

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
22.01.2022 laikas 18:32 Tyrimas: mRNA Jabs slopina imuninę sistemą ir leidžia ligoms klestėti

Penktadienį paskelbtame naujame tyrime teigiama, kad mRNA švirkštai slopina imuninę sistemą ir leidžia klestėti potencialiai pavojingoms ligoms.

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 17:34 Michaelas Flynnas: "Naujoji pasaulio tvarka" netrukus bus atskleista

Buvęs nacionalinio saugumo patarėjas generolas Michaelas Flynnas (Michael Flynn) atskleidė, kad netrukus bus atskleista didžiulė korupcija visoje šalyje, susijusi su "Naująja pasaulio tvarka".

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 17:01 Kinija sugrąžina išangės tamponų testavimą... kaip tik prieš žiemos olimpines žaidynes

Kinija neva nutraukė invazinius tamponų tyrimus po to, kai Japonija, JAV ir kitos šalys pareiškė, kad viruso testas buvo "nepagarbus" ir sukėlė "psichologinį stresą".

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 09:20 Anomalinė gravitacija - Santa Kruze (The Mystery Spot)

The Mystery Spot – tai paslaptinga vieta Kalifornijoje, turinti gravitacinę anomaliją. Atokioje vietoje, netoli Santa Kruzo miesto, mamutmedžiais apaugusio šlaito esančioje laukymėje, maždaug 46 metrų skersmens plotas turi mįslingą poveikį tiek žmonėms, tiek daiktams bei augmenijai.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 08:47 Hipotetiškai: Mėnulio paslaptys

Ar Mėnulis ne visada buvo Žemės palydovas? Seniausiuose Kinijos astronomų raštuose (datuojamuose X-XI a. prieš m.e.) yra dangaus aprašymai, tačiau juose nėra paminėtas Mėnulio buvimas. Galbūt jis ir neegzistavo?

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 09:55 Receptai | Patiekalai Kepti ryžiai su daržovėmis ir lašiša

Tokie azijietišti kepti ryžiai su daržovėmis yra puikus pasirinkimas, kai norisi panaudoti užsilikusius maisto likučius. Man asmeniškai šis patiekalas yra kažkiek ir komfortiškas. Toks tikrai paprastas ir jaukus naminis maistas su daugybe ryžių bei daržovių.

...

Skaityti daugiau

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau