Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2022 » Sausio » 14

Vargina pilvo pūtimas ir skausmas? Tai gali būti klastingos ligos simptomai

Pilvo pūtimas ir skausmas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas – simptomai, kurie kamuoja dažną. Suprasti, kas šiuos negalavimus sukelia, kartais būna sunku.

Maždaug 20 procentų pasaulio gyventojų turi dirgliosios žarnos sindromą (toliau – DŽS) – funkcinį žarnyno motorikos sutrikimą, kuris ir sukelia nemalonius virškinimo sistemos sutrikimus.

Priežastys, kodėl atsiranda DŽS?

Viena pagrindinių DŽS atsiradimo priežasčių yra stresas bei nuolatinė įtampa. Ne paslaptis, kad šiandieninis gyvenimo ritmas visuomet skubant, daug dirbant neskaičiuojant viršvalandžių, užsiimant daugybe skirtingų veiklų – priverčia žmogų jaustis nuolat įsitempusiu. Neretai tokio gyvenimo būdo pasekmė – atsiradęs DŽS.

Kita šios ligos priežastis – žarnyno infekcinės ligos, kuomet iki galo nepasveikus nuo kokio nors viruso ar bakterijos, ilgą laiką jaučiami liekamieji reiškiniai, kurie paskatina žarnyno motorikos sutrikimą.

DŽS atsiradimą gali lemti ir mitybos pokyčiai. Kadangi šiandien itin populiaru keisti mitybos įpročius, atsisakyti tam tiktų maisto produktų, laikytis įvairiausių dietų – tokie kardinalūs pokyčiai gali žarnynui kelti stresą, kol priprantama prie pasikeitusios mitybos.

Simptomai ir kaip sau padėti?

DŽS simptomai gali būti įvairūs ir pasireikšti individualiai. Vienus gali kamuoti vidurių užkietėjimas, kitus atvirkščiai – viduriavimas, o dar kitus labiausiai varginti pilvo pūtimas, raižymas ar spazminiai pilvo skausmai. Pilvo skausmas – bene pagrindinis ligos simptomas. Kaip atskirti, kad skauda dėl DŽS? Susiorientuoti padeda tai, kad skausmas su pertraukomis trunka jau kurį laiką (ne mažiau kaip 3 mėnesius), o skausmo priepuolis trunka iki kelių valandų. Svarbu atsiminti, kad esant DŽS pilvo neskauda naktį.

Įtariant, kad DŽS sukelia nuolatinis stresas bei įtampa, rekomenduojama didinti fizinį aktyvumą, išbandyti įvairius meditacijos būdus, kvėpavimo pratimus, užsiimti savo mėgstama veikla bei kitaip gerinti savo tiek fizinę, tiek psichologinę sveikatą.

Taip pat viena patikimiausių pagalbų kamuojant DŽS – yra probiotikai. Pasirinkus tinkamą probiotiką, jis gali padėti susitvarkyti su pilvo skausmais, pilvo pūtimu, vidurių užkietėjimu ir viduriavimu.

Teigiamas probiotikų poveikis mažinant dirgliosios žarnos simptomus pagrįstas moksliškai, todėl jei skundžiatės anksčiau įvardintais simptomais, probiotikai – vienas iš patikimiausių ir saugiausių variantų, kaip sau padėti. Tik atminkite, norint užtikrinti probiotikų teigiamą naudą, juos būtina vartoti ilgą laiką – mažiausiai 4 savaites.

Šaltinis: sveikata.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
16.01.2022 laikas 20:01 Ramunėlės padės, kai sukandžiojo uodai

Kai įsikėlėme į naują butą, buvome nepaprastai laimingi. Pagaliau turime nuosavą būstą! Dabar viskas bus kitaip. Nors butas miesto pakraštyje, bet gamta netoliese - puiki, pro langą matosi vandens telkinys.

...

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 19:35 Skanus vaistas nuo cukrinio diabeto
Kai anytai buvo nustatytas cukrinis diabetas, pradėjome ieškoti nekenkiančių gydymo metodų - juk “nesėdėsi” visą laiką ant vaistų!

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 18:38 NSO laivynas praskrido žemai virš greitkelio Ilinojaus valstijoje
Vaizdo įrašas (žiūrėti toliau) buvo įrašytas 2021 m. lapkričio 26 d. apie 18 val. vakaro, tačiau tik neseniai pasirodė internete. Pasak liudininko, objektai judėjo visiškai tyliai ir, keisdami formą, judėjo Mičigano ežero link....

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 17:52 Paslaptingas Dievų miestas Teotihuakanas
Teotihuakaną statė nežinoma išsivysčiusi civilizacija – taip teigia viena iš paskutinių nusistovėjusių versijų apie paslaptingą senovinį miestą Šiaurės Amerikoje.

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 15:39 Nežinomų dievų pagalba
Stebint naujausius mokslinius atradimus išnykusių civilizacijų tyrinėjimų srityje, tampa akivaizdu, kad klasikinė teorija apie žmonijos vystymąsi neišlaiko jokios kritikos. Seniai žlugo versija, kad dabartinė civilizacija yra visų ankstesnių, egzistavusių prieš ją, karūna....

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 13:03 Receptai | Patiekalai Gaminame namuose: Naminė saldinta pistacijų pasta

Maistas privalo būti skanus. Šiais laikas žmonės vis dažniausiai koncentruojasi į grožį, kad net kartais pamiršta skonį. Vis mažiau apie jį visi kalba.

Skaityti daugiau

15.01.2022 laikas 16:59 Receptai | Patiekalai Tobulasis kepinys, kuris niekada nenuvilia! Mielinis velykų pyragas
Kokios Velykos be tikros romo bobos? Tokios bobos - bobos kaip bobos tik be romo, kad visokiausio amžiaus valgytojai galėtų jas ragauti bei vertinti. O įvertintos buvo greitai, dar net nesulaukus Velykų.

Skaityti daugiau

13.01.2022 laikas 22:56 Receptai | Patiekalai Pačios skaniausios orkaitėje keptos varškės spurgos
Tokios orkaitėje iškeptos varškės spurgos yra tikras mano atradimas. Man jos labai patinka, jose nėra tiek daug riebalų, skonis fantastiškas. Pastaruoju metu jos tapo labai pamiltos visos mūsų šeimos. Užsukę svečiai, kuriuos pavaišinau taip pat labai gyrė, vis kartojo, kad prie kavos puodelio jos la...

Skaityti daugiau