Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2024 » Sausio » 27

Kaip pagerinti atminties veiklą?

Kaip pagerinti atminties veiklą?

Kaip reikia viską atsiminti? Kaip išvengti atminties «užtemimų»? Nepasakosiu apie medicininį požiūrį, kodėl mūsų atmintis su amžiumi vis silpnėja, kodėl mes pasidarome išsiblaškę ir užmaršūs. Tegul tai daro medicinos korifėjai. Manęs nedomina, kodėl silpnėja atmintis, aš koriu žinoti, kaip tai vyksta. Nenoriu guostis kiekvienais metais vis silpnesne atmintimi. 

Pratimai atminčiai gerinti

Atmintis - gana sudėtingas mechanizmas, kuris kartais veikia visiškai ne taip, kaip mes to norime! Negalime prisiminti to, kas vyko vakar, tačiau staiga ryškiai prisimenami 10 ar daugiau metų senumo įvykiai, netgi su visomis detalėmis. 

Jeigu jūs nekreipiate dėmesio į tai, kad kiekvieną dieną kažkas negrįžtamai išeina, vis dažniau kasdieniniame gyvenime pasireiškia išsiblaškymas ir užmaršumas, tai jums yra labai didelė tikimybė vyresniame amžiuje susirgti skleroze. Atmintį, lygiai taip pat kaip raumenis, valią, sugebėjimus reikia nuolat treniruoti.

Papasakosiu apie keletą pratimų, kurių sistemingas atlikimas gali žymiai pagerinti atmintį. 

- Regimosios atminties gerinimui išnaudokite laiką, kai važiuojate visuomeniniu transportu arba jo laukiate stotelėje. Įdėmiai įsižiūrėkite į kokį nors daiktą, pasistenkite gerai įsiminti visas jo detales spalvų, formą, kokį nors antraeilį niuansų. Užmerki te akis ir pasistenkite mintyse atkurti visą vaizdą su pačiomis smulkiau šiomis detalėmis. Po to atsimerkite ir patikrinkite ar nieko neužmiršote. Šį pratimą kartokite su įvairiais daiktais. 

- Tas pats pratimas, tik kitokiu aspektu. Vieną kartą įsižiūrėkite j kambaryje esančius daiktus, išeikite iš kambario ir pasistenkite mintyse prisiminti pvz. tik žalios spalvos daiktus arba ovalo formos daiktus. Vėl įeikite į kambarį ir peržiūrėkite. Įdomiausia tai, kad kiekvieną dieną kambaryje atrasite vis daugiau daiktų - tokių, į kuriuos vakar neatkreipėte dėmesio. 

Šis pratimas puikiai vysto erdvinį suvokimą, padeda žiūrėti ir matyti, koncentruoti dėmesį. 

- Yra dar vienas pratimas, kurį nesunku atlikti - sinchroniškai judinti abiejų akių vyzdžius iš vienos pusės į kitą. Pratimą pakanka atlikti 30 sekundžių, tačiau jį reikia daryti kiekvieną dieną. Psichologai tvirtina, kad nuo šio pratimo labai greitai pagerėja atmintis. Tačiau kartais gali būti sunku prisiminti atlikti šį pratimą. Pradžiai galima ant monitoriaus korpuso užsiklijuoti lipduką arba išsaugoti priminimą mobiliajame telefone. 

- Labai naudingas pratimas - prieš eidami į parduotuvę būtinai padarykite visų reikiamų pirkti produktų sąrašą. Perskaitykite jį labai atidžiai keletą kartų, pasistenkite įsiminti visą informaciją, lapelį su sąrašu palikite namuose. Kai grįšite namo, kasos čekį palyginkite su sąrašu. Po 3-4 dienų pradėsite viską prisiminti. Šis pratimas taip pat apsaugo nuo neplanuotų pirkinių, o tai taip pat teigiamai veikia šeimos finansus. 

- Kiekvieną vakarą, atsigulę į lovą, mintyse peržvelkite praėjusią dieną. Pasistenkite atsiminti visų sutiktų žmonių veido detales, per dieną atsitikusius įvykius, išgirstus žodžius, visų sutiktų žmonių elgseną. Analizuokite tai, ką išmokote per dieną, kokias padarėte klaidas ir kaip jų ateityje išvengti. O svarbiausia -prisiminkite tai, ką padarėte teisingai! Stenkitės visus šiuos pojūčius atkurti ta tvarka, kuria jie vyko per dieną, ir būtinai prisiminkite, kai jūs reagavote į šiuos įvykius. Kaip tai atsiliepė jūsų kūnui? Kaip sureagavo jūsų intuicija? 

Gydytojai perspėja - dažni atminties užtemimai netgi jauniems žmonėms rodo apie susilpnėjusią skydliaukės funkciją. Žinoma, galutinę diagnozę gali pasakyti tik gydytojas po to, kai bus atlikti visi reikalingi tyrimai. Ir tik gydytojas gali paskirti vartoti preparatus, aktyvinančius smegenų veiklą ir kraujotaką smegenyse. 

Žinoma, viską prisiminti tikrai neįmanoma. Žymiai svarbiau visada žinoti, kur galima rasti šiuo momentu reikalingą informaciją. Tačiau tam reikalinga gera atmintis. Nuo ko pradėti paiešką? Kur rasti informacijos šaltinius? 

Pratimų atminčiai gerinti yra sukurta šimtai ir tūkstančiai. Kiekvienas gali pasirinkti tai, kas jam geriausiai tinka - svarbiausia, kad būtų įdomu ir malonu atlikti šiuos pratimus. Atminties treniravimas - tai ir sugebėjimo vizualizuoti reikiamą vaizdą vystymas. Vizualizacijos vystymas - dar vienas kelias ilgai išlaikyti gerą atmintį.

Atmintis stipriai blogėja, jei mes labai pavargstame ar nervuojamės. Todėl sveikas gyvenimo būdas ir optimizmas visada lydimi geros atminties.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.06.2019 laikas 21:34 Receptai – Patiekalai Varškės pyragaičiai «Varškėčiai»

Manau, kad kiekviena mama savo vaikui gamina varškėčius, bet jie ne visada būna purūs ir minkšti. Aš jums pasakysiu, kaip greitai ir labai skaniai pasigaminti varškėčius. Labai svarbu, įtikti savo vaikams skaniais patiekalais.<...

Skaityti daugiau

12.08.2019 laikas 18:31 Receptai – Patiekalai Trupininis pyragas su varške
Trupininis pyragas su varške receptas. Paruoštą pyragą kepkite iki 180C įkaitintoje orkaitėje apie 40-50 min. Iškeptą pyragą beveik visiškai atvėsinkite ir tik tuomet pjaustykite, kadangi karštas pyragas yra birus, gabaliukai nela...

Skaityti daugiau

25.09.2019 laikas 13:11 Receptai – Patiekalai Trapios tešlos pyragėliai „Empanada“ su grybais
Skanūs su grybais pyragėliai, kurie nustebins, bet kokio skonio mylėtojus. Tai trapios tešlos pyragėliai „Empanada“ su grybais. Kaip pasigaminti žiūrėkite vaizdo įrašą. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau